Latvijā
Kriminālziņas

VIDEO. Zolitūdes “Maxima” apsargs ilgstoši slimo un neiet uz tiesu4


Traģēdija Zolitūdē, veikalā “Maxima”.
Traģēdija Zolitūdē, veikalā “Maxima”.
Foto – LETA/Evija Trifanova

Zolitūdē sagruvušā lielveikala “Maxima” traģēdijas krimināllietas izskatīšanā jau ilgāku laiku neizdodas nopratināt svarīgu liecinieku – apsargu, kurš, pēc citu liecinieku stāstītā, izslēdzis signalizāciju. Viņam lietā piemērots cietušā statuss. Prokuratūras ieskatā, Igora Vītola veselības stāvoklis viņam neliedz ierasties tiesā un tiek izmantots par aizbildinājumu, vēstīja LTV raidījums “Panorāma”.

No vairāku liecinieku mutes izskanējis, ka tieši Igors Vītols esot traģēdijas dienā atslēdzis veikala signalizāciju. Prokurors raidījumam norāda, ka Vītols, aizbildinoties ar veselības stāvokli, vairāku gadu laikā tiesas sēdi kavējis jau vairāk nekā desmit reižu.

Saistītie raksti

“Es neuzskatu, ka veselības stāvoklis ir tas iemesls, kādēļ viņa ierašanās uz tiesas sēdi tiek atlikta un atlikta,” uzskata prokurors Agris Skradailis.  “Tiesas zālē ir bijuši cietušie, liecinieki, kuru veselības stāvoklis ir bijis daudz kritiskāks,” turpina prokurors.

Kurā ārstniecības iestādē un kādas traumas Igors Vītols ārstē, to viņa pārstāve “Panorāmai” neatklāja.  Tikai norādīja, ka Vītola ārstēšanas ilgums neesot prognozējams. Tiesa pieprasījusi ārstniecības iestādei sniegt kokrētākas ziņas par Vītola veselības stāvokli.

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv