Latvijā
Kriminālziņas

VIDEO. Zolitūdes “Maxima” lietā tiesa izvaicā par viltotiem parakstiem0


Traģēdijā “Maxima” Zolitūdē gāja bojā 54 cilvēki, 21.11.2014.
Traģēdijā “Maxima” Zolitūdē gāja bojā 54 cilvēki, 21.11.2014.
Foto – LETA/Edijs Pālēns

Turpinot meklēt atbildīgos par atjaunotās Latvijas vēsturē lielāko traģēdiju – Zolitūdes lielveikala “Maxima” sabrukšanu –, tiesa šo trešdien, 12.aprīlī, uzklausīja ēkas metāla konstrukciju izgatavotāju – SIA “Vikom Industry”. Jau vēstīts, ka ar šā uzņēmuma veiktajiem darbiem saistītajos dokumentos atklāti viltoti paraksti, vēstīja LTV raidījums “Panorāma”.

Uz “Panorāmas” jautājumu, vai “Vikom Industry” būtu jābūt uz apsūdzēto sola, kā daudzkur iepriekš izskanējis, bijušais šā uzņēmuma valdes loceklis Andrejs Šveics pirms tiesas vien atteica, ka nekomentēs šo jautājumu. Tiesas sēdē Šveics liecināja, ka “Vikom Industry” pilnvarotais darbu vadītājs objektā – Priedaines ielā 20 – bijis būvinženieris Andrejs Kuļešovs.

Pats Kuļešovs dienu iepriekš tiesai savukārt liecinājis, ka pie “Maxima” veikala būvniecības nekad nav strādājis, un visi viņa paraksti būvdarbu un citos dokumentos esot viltoti. Šveics, kurš no “Vikom Industry” puses bija šī projekta vadītājs, uz jautājumu, vai viņš kaut reizi objektā ir redzējis Kuļešovu, tiesai atbildējis, ka to neatceras.

Plašāk pievienotajā video.

Saistītie raksti
LA.lv