×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
27. jūlijs, 2016
Drukāt

VIDEO: Zoodārza apmeklētājus satrauc lāča uzvedība (5)

Foto LETAFoto LETA

Rīgas Zooloģiskā dārza apmeklētāji satraukušies, ka brūnais lācis esot savā voljerā ilgstoši atkārto vienas un tās pašas kustības, jautājot, vai pie vainas karstums vai aprūpētāju nodarīts kaitējums?

Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāvis Māris Lielkalns TV3 raidījumam “Bez Tabu” skaidro, ka pirms nonākšanas Rīgas Zooloģiskajā dārzā lācis teju 20 gadus bijis Latvijā vienīgais privātais lācis. Tā īpašnieks bija bijušais zemessargs, boksa un svarcelšanas treneris Aivars Ritenieks. Tālajā 1994. gadā Bargo kā mazu lācēnu viņš no pieņēma pie sevis, izglābjot no iemidzināšanas.

2014. gadā Ritenieks bankrotēja, banka atņēma īpašumus, līdz ar to ķepainis palika bez mājvietas. Par laimi, uzreiz to uzņēma Rīgas Zooloģiskais dārzs. Uzņēmuma pārstāvis skaidro, ka dzīvnieks iepriekš dzīvojis pārāk šauros apstākļos, kas radījušas neatgriezeniskas sekas, iedragājot lāča psihi.

Lācim Bargajam šobrīd jau ir 22 gadi, bet iegūtā slimība diemžēl – neārstējama.

Tiesa, šādai lāča uzvedībai ir periodisks raksturs. Stereotipiskā uzvedība lācim ir tad, kad paaugstinās stresa līmenis, hormonu līmenis. Tas šobrīd ir saistīts ar vairošanās periodu.

Tā ir stereotipiskā uzvedība, kas rodas gadījumos, kad dzīvnieks dzīvo ļoti šauros, vājos un sliktos apstākļos. Šaurā, nelielā būrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Zoodārzā …”speciālisti” vāvuļo par lāča “slimību” un “šauru būri”,
    ja tas pat lielākajam IDOTAM vajadzēja būt skaidrs, ja saimnieks IZGLĀBA šo lāci mazotnē no iemidzināšanas un RŪPĒJĀS par viņu visus šos gadus, tas nozīmē, ka lācis saimnieku uztvēra kā savu VISTUVĀKO būtni …Tāpēc, nokļūstos Zoodārzā, kur tik pagrūž ēdamo un nevienam nav laika aprunāties, lācis vnk SKUMST pēc sava ĪSTĀ saimnieka …

  2. varbuut tad laaci var novietot aarpus citu aciim?ne visi lasa uzrakstu,bet visi saprot,ka laacis ir slims.

  3. Lācis skumst pēc saimnieka!

  4. La,jums taču vakar beztabu izskaidroja kāpēc lācis tā uzvedas,tad kāpēc jāatkārtojas?

    • skumst gan,tas jau ir skaidrs, tikai neviens negrib atzīties,dzīvnieks pieradis pie sava saimnieka,kaut ari dzīvojis maza izmēra būrī,mājās viņš tā neuzvedās.

Draugiem Facebook Twitter Google+