×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
21. decembris, 2016
Drukāt

Video: Zviedrijā izplata īpašu brīdinājumu pusaudžiem

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Zviedrijā mēbeļu tirgotājs Ikea izplatījis īpašu brīdinājumu tīņiem – “lūdzu, nepalikt pa nakti mūsu veikalos!”, vēsta Zviedrijas mediji.

Mēbeļu tirgotāja Ikea pārstāvji ir novērojuši, ka jauniešiem parādījusies jauna izklaide – mēģināt pārnakšņot milzīgajos mēbeļu veikalos. Lai cīnītos pret to, Ikea brīdina, ka pieķertos piedzīvojumu meklētājus turpmāk nodos policijai.

IKEA veikalos visā pasaulē šogad bijuši vismaz desmit gadījumi, kad cilvēki veikalos sarīkojuši “nesaskaņotas nakšņošanas”, paziņoja kompānija.

Nesen Zviedrijā IKEA veikalā Jenšēpingā pieķēra divas 14 gadus vecas meitenes, kas bija nakti pavadījušas veikalā.

Domājams, ka šādu rīcību izraisījis divu jauniešu no Beļģijas augustā vietnē “YouTube” ievietots video, kuru apskatījuši 1,7 miljoni cilvēku. Video viņi redzami lēkajam pa gultām. Jaunieši pavadīja trīs stundas paslēpušies veikala noliktavā, lai darbinieki pēc veikala slēgšanas viņus nepamanītu. Pēc savu nakts izklaižu IKEA veikalā uzfilmēšanas viņi vēl vairākas stundas slēpās noliktavā līdz veikala atvēršanai. Atšķirībā no meitenēm Zviedrijā viņus veikala darbinieki tā arī nepieķēra.

IKEA nolēma oficiāli nevērsties pret Jenšēpingas pusaudzēm ar apsūdzībām, jo viņas ir gados jaunas. Divas 15 gadus vecas meitenes Zviedrijas pilsētā Malmē gan tika apsūdzētas par nelikumīgu iekļūšanu teritorijā. Oktobrī viņas paslēpās kartona kastēs, lai nakšņotu veikalā, tomēr bija tik pārbijušās, ka visu nakti neatstāja kastes un no rīta tika pieķertas.

Kompānijas preses dienestā atzina, ka uzņēmums cer, ka šī jauniešu izklaide zaudēs savu aktualitāti, jo “nesaprotam, kas tajā ir tik jautrs”. Kompānija pauda prieku par cilvēku interesi par IKEA produktiem un norādīja, ka vēlas vairot pozitīvo klientu pieredzi, tomēr uzsvēra, ka darbinieku un klientu drošībai ir visaugstākā prioritāte, “tādēļ mēs neatļaujam nakšņošanu savos veikalos”.

IKEA ir gandrīz 400 veikalu nepilnās 50 pasaules valstīs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+