×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
6. marts, 2012
Drukāt

Vides aktīvisti dzīvojot iedomu pasaulē

vide

Komentējot medijos publiskotās liecības, ka vides aizsardzības organizācija “Greenpeace” plāno sagraut Austrālijas ogļu eksportu, Austrālijas tirdzniecības ministrs Kreigs Emersons paziņojis, ka vides aktīvisti dzīvo fantāzijas pasaulē.

 

Atsaucoties uz slepeniem dokumentiem, mediji ziņo, ka “Greenpeace” plāno plašu kampaņu, kuras mērķis ir izjaukt vai aizkavēt svarīgākos kalnrūpniecības un tās infrastruktūras attīstības projektus, mazinot sabiedrības atbalstu nozarei. Paralēli miljoniem dolāru, kurus vides aktīvisti gatavi tērēt sabiedrisko attiecību kampaņai, “Greenpeace” plāno finansēt arī tiesu izdevumus, lai kavētu pretrunīgi vērtētus projektus. Austrālijas resursi, tostarp ogles, ir pieprasīti jaunattīstības valstīs, tostarp Ķīnā un Indijā, kuru ekonomika attīstās sevišķi strauji. Tomēr vides aktīvisti ir noraizējušies par ogļu eksporta buma ietekmi uz lauksaimniecībā izmantojamo zemi un gruntsūdeņiem. Ja tuvāko divu gadu laikā netiks pieņemti stingri lēmumi, būs nokavētas visas iespējas “apturēt teju visus galvenos infrastruktūras projektus un vairumu lielo raktuvju”, brīdina “Greenpeace”.

Organizācija atklāja, ka meklē investīcijas, lai izveidotu valsts mēroga kampaņu, “kas darbotos kā orķestris ar lielu skaitu dažādām balsīm, kas sakombinētas kopā spēcīgā simfonijā”. Savukārt Emersons “Greenpeace” koncepciju uzskata par “pārgalvīgi bezatbildīgu”. “Ideja par vieglu pārslēgšanos no oglēm un fosilā kurināmā uz atjaunojamām enerģijām nevar tikt īstenota. Izceltos globāla depresija, ja mēs vienkārši pateiktu: “viss, mums beigušās ogles, mēs vienkārši pārslēgsimies uz atjaunojamo enerģiju tikai tāpēc, ka viņi uzskata, ka tas nāks par labu pasaulei”,” paziņoja ministrs. “Tas nozīmētu masveida badu, un viņiem tas būtu jāapjēdz, nevis jādzīvo fantāzijas zemē un jāorganizē šāda veida kampaņas,” uzsvēra Emersons. Viņš norādīja, ka Austrālija jau ir pievērsusies šim jautājumam, sākot no 1. jūlija ieviešot oglekļa dioksīda emisijas nodokli lielākajiem piesārņotājiem, bet uzsvēra, ka Austrālija arī nākotnē paliks uzticīga ogļrūpniecībai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+