Pasaulē
Eiropa

Vides aktīvisti protestē Londonas Sitijas lidostā0

Foto: PA Pictures/Scanpix/LETA

Kustības “Extinction Rebellion” (XR; “Dumpis pret izmiršanu”) aktīvisti ceturtdien sarīkojuši tā dēvēto sēdošo demonstrāciju Londonas Sitijas lidostā.

Protestētāji draudēja nobloķēt lidostas darbu, taču pagaidām traucējumi bijuši minimāli.

Līdz 100 aktīvistiem sapulcējušies lidostas atpūtas telpā, bet citi sasēdušies citur.

Daži protestētāji uzrāpās uz zemā jumta pie darbinieku ieejas, kur izkarināja plakātu ar uzrakstu: “Mūsu planēta mirst.”

“Mēs to darām, lai izvairītos no lielākiem traucējumiem, kas gaidāmi, ja mēs steidzami nerīkosimies,” tvītoja “Extinction Rebellion”.

“Lidosta plāno divkāršot lidojumus. Turpmāks valdības atbalsts gaisa satiksmes paplašināšanai nav savienojams ar ārkārtas situāciju” klimta jomā, norādīja aktīvisti.

Policija aizturēja kādu vīrieti, kurš sāka protestēt lidmašīnā, kas gaidīja pacelšanos lidojumam uz Dublinu. Vīrietis atteicās atstāt lidmašīnu un tika aizturēts.

“Extinction Rebellion” Lielbritānijas nodaļa publiskojusi fotogrāfijas, kurās redzams, ka policija lidostā aiztur vēl citus protestētājus, un kristiešu vides aktīvistu grupa ziņo, ka aizturēti septiņi viņu biedri.

“Extinction Rebellion” šonedēļ īsteno globālu protestu akciju, aktīvistiem rīkojot demonstrācijas Londonā, Parīzē, Berlīnē, Sidnejā uz citās pilsētās.

Kustība iecerējusi “miermīlīgi okupēt ietekmes centrus un nobloķēt tos”, līdz valdības sāks risināt klimata un ekoloģisko krīzi.

Londonas policija ziņo, ka līdz trešdienas vakaram aizturēti aptuveni 800 cilvēki.

Policija un lidosta ierobežojusi piekļuvi Londonas Sitijas lidostas termināliem, pieprasot visiem, kas vēlas tajos iekļūt, uzrādīt iekāpšanas kartes.

Lidosta ziņo, ka tās darbība nav traucēta.

Policija no otrdienas aizliegusi klimata aktīvistiem protestēt citur Londonā, izņemot Trafalgaras laukumu.

“Ja vēlaties protestēt, jūs varat doties uz Trafalgaras laukumu. Ja jūs rīkosieties nelikumīgi, mēs jūs aizturēsim un konfiscēsim lietas, ko jūs izmantojat ielu bloķēšanai Londonā,” paziņoja policija.

Tikmēr Parīzes centrā vides aktīvisti jau ceturto dienu bloķē vienu no galvenajiem pilsētas laukumiem un tuvējos krustojumus.

Saistītie raksti

Salīdzinot ar jūniju, kad policija Parīzē pielietoja asaru gāzi pret protestētājiem, šoreiz policijas klātbūtne ir neliela.

Parīzes mērs Anna Idalgo trešdien pavēstīja, ka atbalsta protestētājus, kamēr vien viņi paliek miermīlīgi.

LA.lv