×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.3°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
20. decembris, 2017
Drukāt

Vides apakškomisija rosina pārskatīt koku ciršanas regulējumu gar autoceļiem (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Vērtīgo koku un aleju ciršana ceļmalās raisa plašu rezonansi sabiedrībā. Lai gan satiksmes drošība ir galvenais aspekts, tomēr ir jāizvērtē katra vērtīgā koka ciršanas nepieciešamība pirms attiecīgo lēmumu pieņemšanas. To uzsver Saeimas Vides un klimata politikas apakškomisijas deputāti, aicinot atbildīgajām iestādēm pārskatīt regulējumu koku ciršanai gar autoceļu malām un ceļu kopšanai, portālu la.lv informēja Saeimas Preses dienests.

Apakškomisijas deputāti 19.decembra sēdē Satiksmes ministrijai uzdeva izveidot darba grupu kopā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Latvijas Pašvaldību savienību un vides aizsardzības organizācijām. Darba grupai uzdots izvērtēt normatīvo regulējumu koku ciršanai gar autoceļu malām un ceļu kopšanai, ņemot vērā satiksmes drošību. Tāpat nepieciešams iedzīvināt ainaviskā ceļa statusu un regulējumu, kā arī izvērtēt ceļu būves standartu iespējamās izmaiņas, kas ļautu saglabāt vērtīgos kokus, lēma deputāti.

Latvijas Valsts ceļu (LVC) pārstāvji sēdē deputātus informēja, ka nesen visā valstī intensīvi tika izcirsti papeļu stādījumi, kā arī norādīja uz koku alejas ciršanas gadījumu Tukuma novadā. Praksē gan pastāvot dažādi koku ciršana iemesli. Ir gadījumi, kad koki tiek novākti arī pēc pašvaldības vai privātpersonu ierosinājuma, sacīja LVC pārstāvji.

Apakškomisijas deputāti arī akcentēja, ka vecās alejas gar ceļiem ir Latvijas kultūrvēsturiska vērtība, kuru būtu svarīgi saglabāt.

Tāpat deputāti rosina izmaiņas Autoceļu likumā, lai noteiktu, ka, veicot būvniecības, rekonstrukcijas un uzturēšanas darbus, ceļu malās pēc iespējas jāsaglabā vides daudzveidība un kultūrvēsturiskā ainava, informē Vides apakškomisijas priekšsēdētājs Ingmārs Līdaka.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Alejās varētu atļaut pārvietoties tikai gājējiem un velosipēdiem, ceļiniekiem jābūvē ceļi citur, nevis alejās.

  2. kokiem jāaug gan ceļa malās, gan pie mājām, gan mežā! ja “Oti lauksaimnieki” neko nejēdz, … prom uz Krieviju!

  3. Atkal sākàs……kokiem jāug meźā….ja citādi nevar tad proj

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +20.3
Alūksne +18.7
Daugavpils +17.3
Saldus +16.5
Liepāja +18.1
Jelgava +17.8
Ventspils +16.2
Limbaži +17
Madona +18.7
Rēzekne +17.8
Draugiem Facebook Twitter Google+