Pasaulē
Eiropa

Vidusjūrā divās dienās izglābti ap 1500 migrantu6


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto-LETA/AFP

Vidusjūrā ceturtdien un piektdien tika izglābti apmēram 1500 migrantu operācijās, kuras veica Itālijas karaflote un kuģi, kurus bija nofraktējušas nevalstiskās organizācijas un Eiropas Savienības (ES) robežapsardzības aģentūra “Frontex”, paziņoja Itālijas krasta apsardze.

Piektdien septiņās operācijās, kuras koordinēja Itālijas krasta apsardze, tika izglābti 1050 cilvēku, kas mēģināja pāri jūrai nokļūt Eiropā.

Vācijas nevalstiskās organizācijas “Sea-Watch” un “Sea-Eye” paziņoja, ka izglābušas gandrīz pusi no šiem cilvēkiem, uzņemot 450 migrantus no trim pārpildītiem kuģiem.

Kamēr tika uzņemti migranti no trešā kuģa, notikuma vietā ieradās Lībijas patruļkuģis, pamudinot dažus migrantus lēkt ūdenī, lai viņi netiktu aizvesti atpakaļ uz Lībiju. Lībijas patruļkuģis tomēr ieturēja distanci, un visus migrantus izglāba abas nevalstiskās organizācijas.

Lībijas krasta apsardze pēdējos mēnešos ir uzņēmusies atbildību par arvien lielāku skaitu glābšanas operāciju, tajās izglābtos aizvedot atpakaļ uz Lībiju.

Ceturtdien Itālijas karaflotes kuģis izglāba 69 migrantus, bet Portugāles karaflotes kuģis, piedaloties “Frontex” operācijā “Triton”, izglāba 296.

Pirms tam Itālijā kopš šī gada sākuma bija reģistrēta 10,8 tūkstošu migrantu ierašanās, liecina ANO Starptautiskās migrācijas organizācijas (IOM) dati.

Šis skaitlis ir par apmēram 80% mazāks nekā pērnā gada attiecīgā periodā, un to lielā mērā veicināja vienošanās starp Itāliju un Lībijas varas iestādēm un kaujinieku grupējumiem.

Lībijas krasta apsardze kopš šī gada sākuma ir pārtvērusi jūrā vairāk nekā 6500 migrantu, savukārt Lībijas piekrastes tuvumā gājuši bojā vai pazuduši 383 migranti.

LA.lv