×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
26. maijs, 2018
Drukāt

Vidusjūrā divās dienās izglābti ap 1500 migrantu (6)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ilustratīvs foto

Vidusjūrā ceturtdien un piektdien tika izglābti apmēram 1500 migrantu operācijās, kuras veica Itālijas karaflote un kuģi, kurus bija nofraktējušas nevalstiskās organizācijas un Eiropas Savienības (ES) robežapsardzības aģentūra “Frontex”, paziņoja Itālijas krasta apsardze.

Piektdien septiņās operācijās, kuras koordinēja Itālijas krasta apsardze, tika izglābti 1050 cilvēku, kas mēģināja pāri jūrai nokļūt Eiropā.

Vācijas nevalstiskās organizācijas “Sea-Watch” un “Sea-Eye” paziņoja, ka izglābušas gandrīz pusi no šiem cilvēkiem, uzņemot 450 migrantus no trim pārpildītiem kuģiem.

Kamēr tika uzņemti migranti no trešā kuģa, notikuma vietā ieradās Lībijas patruļkuģis, pamudinot dažus migrantus lēkt ūdenī, lai viņi netiktu aizvesti atpakaļ uz Lībiju. Lībijas patruļkuģis tomēr ieturēja distanci, un visus migrantus izglāba abas nevalstiskās organizācijas.

Lībijas krasta apsardze pēdējos mēnešos ir uzņēmusies atbildību par arvien lielāku skaitu glābšanas operāciju, tajās izglābtos aizvedot atpakaļ uz Lībiju.

Ceturtdien Itālijas karaflotes kuģis izglāba 69 migrantus, bet Portugāles karaflotes kuģis, piedaloties “Frontex” operācijā “Triton”, izglāba 296.

Pirms tam Itālijā kopš šī gada sākuma bija reģistrēta 10,8 tūkstošu migrantu ierašanās, liecina ANO Starptautiskās migrācijas organizācijas (IOM) dati.

Šis skaitlis ir par apmēram 80% mazāks nekā pērnā gada attiecīgā periodā, un to lielā mērā veicināja vienošanās starp Itāliju un Lībijas varas iestādēm un kaujinieku grupējumiem.

Lībijas krasta apsardze kopš šī gada sākuma ir pārtvērusi jūrā vairāk nekā 6500 migrantu, savukārt Lībijas piekrastes tuvumā gājuši bojā vai pazuduši 383 migranti.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Tikai divās dienās vien! Atbildēt

    1500x 182=273.000 gadā,no briesmīgās Āfrikas (lauvām,čuskām,skorpioniem) izglābto! Tos atliek vien sadalīt pa Eiropas valstu galvaspilsētām!

  2. Spalvas saslienas no tiem migrantu ”GLĀBŠANAS” aktiem tajā DRAUSMĪGAJĀ VIDUSJŪRĀ!!! Cik ilgi viņi tiks uzņemti??? KAS VISPĀR NOTIEK AR EIROPAS SAVIENĪBAS HUMANITĀTI??? VAI TIEŠĀM ES GRIB PAŠIZNĪCINĀTIES??? NEKO NEDARA, LAI ŠO VĀJPRĀTU APTURĒTU UN SODĪTU BĒGĻUS, KURI AR NOLŪKU SĒŽAS GUMIJAS LAIVĀS, TĀS SABOJĀ REDZOT PATRUĻKUĢUS, UN TĒLO SLĪKSTOŠUS… LAI TAD ARĪ VIŅI SLĪKST! KAS TIEŠĀM NOTIEK AR EIROPU?????????? Bez tam NEKAUNAS TOS NELIEŠUS UZSPIEST CITĀM ES DALĪBVALSTĪM!?VAI NEKAUNĪGIE GLĀBĒJI PRASA ATĻAUJU CITIEM, LAI GLĀBTU ŠOS LAIMES MEKLĒTĀJUS???? KĀDAS NAUDAS TIEK TĒRĒTAS VIŅIEM UN ATŅEMTAS ES VALSTU VAJADZĪBĀM!? KAD BŪS MUMS PAŠIEM SAVA DZĪVE UN KATRA TAUTA DZĪVOS SAVĀ KONTINENTĀ, NEUZBĀŽOTIES CITIEM UN RISINOT SAVAS PROBLĒMAS???? NEVAJAG MUMS TO NELIETĪGO MUSULMAŅU KLĀTBŪTNI ŠEIT, KUR VIŅIEM VISS IR NEPIEŅEMAMS, KUR VIŅI SLEPKAVO, IZVARO, PAZEMO VIETĒJOS!!!! KAD ITĀLIJA BEIGS SNIEGT PALĪDZĪBU UN UZSPIEST SAVUS ”MĪLUĻUS”CITĀM VALSTĪM??????????????????

  3. Islamistu un citu “persona non grata” transportesa un “glabsana” neparprotami ir kriminals akts kuru veic beglisu transportetaju mafija.Vacija notiek izmeklesana par beglu statusu tirgosanu no valsts iestadem.Summa gan nav liela 200 -300 USD.Bet Eiropas valstu budzetu un drosibu sie noziegumi nopietni apdraud.Vai Latvijas iedzivotajs ja veletos ilegali noklut cita valsti un sanemt uzturesanas atlauju,varetu samaksat 3000 lidz 10000 USD ?! Gandriz visi sie beglisi ir parada arabu mafijai vai “islama valstij” par vinu celojumu uz paradizi.Sie paradi bus jaatstrada narko biznesa,prostitucija un terorisma.

  4. Lai apturētu bēgļu miljonus,visus 1500 jānogādā atpakaļ Lībijā!

    • Vispareizākais veids kā apturt to nenormālo situāciju ar ,,bēgļiem” ir uvienīgais ir nogādāt atpakaļ no kurienes tie nākuši. Ja nevāks un nevedīs uz Eiropu,nebūs to ,,ceļotāju” tik bezjēdzīgi daudz.

    • Vispareizākais veids kā apturēt to nenormālo situāciju ar ,,bēgļiem” ir un vienīgais ir ,nogādāt atpakaļ no kurienes tie nākuši. Ja nevāks un nevedīs uz Eiropu,nebūs to ,,ceļotāju” tik bezjēdzīgi daudz.

Draugiem Facebook Twitter Google+