×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
23. jūlijs, 2016
Drukāt

Vidusskolas beidzēju skaits piecos gados sarūk par septiņiem tūkstošiem (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Vidusskolas beidzēju skaits piecos gados samazinājies par teju septiņiem tūkstošiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) publicētais statistikas datu apkopojums “Bērni Latvijā”.

Aizvadītajā gadā vidusskolu pabeidza 12,3 tūkstoši jauniešu, tajā skaitā 749 bez atestāta, bet 2010.gadā vidusskolas absolvēja 19 tūkstoši bērnu.

Īpaši nemainās cilvēku skaits, kas pabeidz vidusskolu vakara nodaļās, jo 2010.gadā tie bija 3,3 tūkstoši un 2015.gadā 3,2 tūkstoši. Attiecīgi dienas nodaļā pērn vidusskolu absolvēja 9,1 tūkstotis bērnu, bet 2010.gadā 15,7 tūkstoši.

Tāpat pēdējos gados samazinājies arī pamatskolas beidzēju skaits. Ja 2010.gadā tie bija 22,3 tūkstoši jauniešu, tad 2015.gadā pamatskolu pabeidza tikai 16,8 tūkstoši jauniešu, tai skaitā 654 bez pamatskolas apliecības.

Datu krājumā “Bērni Latvijā” apkopota informācija par bērnu dzimstību, mirstību, vecumsastāvu, veselības stāvokli, izglītošanu, sociālo aizsardzību, informācijas tehnoloģiju lietošanu, vardarbību pret bērniem un bērniem konfliktā ar likumu. Izdevumā publicēti Nacionālā veselības dienesta, Ar noteiktām slimībām slimojošu pacientu reģistra, Slimību profilakses un kontroles centra, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras, Labklājības ministrijas, Iekšlietu ministrijas, Tiesu administrācijas, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Ceļu satiksmes drošības direkcijas, Eurostat un citu institūciju dati.

Krājumā iekļauti CSP regulāri veikto Darbaspēka izlases veida apsekojuma, “Eiropas Savienības statistika par ienākumiem un dzīves apstākļiem” apsekojuma, Mājsaimniecību budžetu apsekojuma, kā arī Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju apsekojuma dati.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Lai vēl saražo 500 000 skolotāju un būs labi

    • Kāds tur sakars ar skolotāju skaitu? Liec kaut katram nopīpētam debiliķim pa skolotājam priekšā vai pakaļā -stulbs kā bijis ,tā paliks.Izej uz ielas vakarā un atver acis,ja neesi pats nopīpējies ,gan jau redzēsi.

  2. Dienas skolās skolnieku skaits samazinājies par trešdaļu! Tas ir visobjektīvākais valsts politikas vērtējums.

    • Jā ,galvenokārt valsts politika un mūžīgās izglītības reformas 26 -šu gadu garumā pie tā ir novedušas,Šadurskis vien ko nozīmē,taču pat reformās nav paredzēts skolēnu vecuma jauniešiem vazāties vakaros pa ielām pīpējot ,lietojot alkoholu un izkliedzot rupjības,tā ,ka nevajag meklēt problēmas tur ,kur to nav ,bet paskatīties uz sevi no malas,domāju ,ka ne vienam vien paliktu no sevis kauns,tad no tiem arī sāktos pozitīvas pārmaiņas.

Draugiem Facebook Twitter Google+