×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.1°C
Janīna, Linda
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
20. jūlijs, 2017
Drukāt

Vidusskolas nākotnē – tikai pilsētās (11)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Realitāte ir skarba – vidusskolā mācās 35 tūkstoši jauniešu, kas ir par 24 tūkstošiem mazāk nekā astoņus gadus iepriekš, bet skolu skaits palicis nemainīgs. Aplēsts, ka Latvijā varētu nokomplektēt 130 vidusskolas, bet kas notiks pārējām 183 vidusskolām valstī?

Sāk dominēt vēlme izvēlēties labāku skolu, nevis tuvāko, šodien preses konferencē norādīja izglītības ministrs Kārlis Šadurskis, iepazīstinot ar pētījumu par skolu tīkla optimizāciju.

Izglītības un zinātnes ministrija rekomendē, ka vidusskolas klasēs labākajā gadījumā vajadzētu būt 150 skolēniem, izņemot attālākus reģionus, kur varētu būt mazāks skaits. Neefektīvas skolas ir ne tikai laukos, bet arī Rīgā – apmēram 40.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Bija valsts budžets 4 – 5 miljardi un varēja visas mazās skolas pastāvēt, slimnīcas, ātrās palīdzības…
  Šogad ir 8 miljoni un nauda trūkst.Kur paliek nauda, jo ir daudz renovēts, sab;u’vēts… rīgas ierēdniecība visu aprij, Rīgas slimnīcas….
  Kā tad Lomonosovs , Valdens, Cialkovskis, Canders, Grēns, Kalvišķis, Ambainis, un vēl tūkstoši varēja iegūt izglītību atpalikušā izglītības sistēmā?

 2. Nu protams, priekš kam lauciniekiem izglītība, laukos vienalga darba nav un rezultatā tā kā tā aizbrauks uz Angliju vai Īriju.

 3. Kārtējais valsts iznīcināšanas solis. Lauki jau tā kļūst aizvien tukšāki. Turklāt bērnam ir jādzīvo ģimenē, nevis internātā! Vai te nav atdzīvojies PSKP dižgalvju gēns – tiem arī bija doma visus bērnus sabāzt internātos un audzināt revolucionārā garā. Tikai šaurpierīši un matemātiķi, kuri redz tikai skaitļus, var piedāvāt ko tādu. Stāsts par to, ka tā būs lētāk, ir melīgs. Cik maksās vecākiem bērna ceļš līdz skolai? Un ja ģimenē ir vairāki vidusskolēni? Pat ja autobusa biļete maksātu tikai eiro, arī tad tas ir vismaz ap 40 eiro mēnesī vienam braucējam. Turklāt skola diez vai atradīsies autoostas tuvumā. Cikos jauniešiem būs jāceļas, lai laikus nokļūtu skolā? Līdz autobusa pieturai arī vēl jāntiek. Turklāt daudzviet autobuss kursē vienu reizi dienā vai dažas reizes nedēļā. Vadās ar specautobusiem? Kā saskaņos ar visu vajadzībām? Vieni darbosies kādos pulciņos, citi nē. Cikos bērni nokļūs mājās un kā varēs sagatavoties stundām? Ja būs skolas viesnīcas – cik to uzturēšana maksās? Un ne tikai naudā. Ja neizdodas pietiekami ātri iznīcināt ģimeniskumu ar praidiem un visādiem amorāliem šoviem, tad vajag šādu paņēmienu izmantot? Loģiski, ka daudzas ģimenes pārcelsies uz pilsētām, lauki kļūs tukšāki. Tas labums, kas tiks iegūts, būs krietni mazāks nekā zaudējumi. Sev gan nežēlo valsts naudu – atkal paaugstinās jau tā nepamatoti lielās algas.

  • Nu ja klasē ir tikai divi izglītojamie ,tad tā nekāda klase nav. Saprotu ja vajaga 25 un ir 24 ,tad nu vajadzētu atļaut atvērt klasi ,bet ja tikai 15 ,tad gan jāpārdomā.Ja tā ir ne tikai 1o.kl., bet arī 11un 12 .,tad jāver skola ciet.

 4. Cik papīra vien jau nav iztērēts šādām sarežģītām shēmām!

 5. Pareizi,Šadurski! Atbildēt

  Efektīva ir tikai IZM ierēdņu armija!

 6. Realitāte ir skarba Atbildēt

  Pie teikšanas pētītāji un likvidētāji

 7. Tas sadurskis tak cietuma jaliek par kaitniecibu Latvijai.Lai pariet uz macibam latviesu valoda visas skolās.To gan negrib darit komuņjaga nolādětais.

 8. profesionālās mācību iestādes vajag,nu nav visiem tās galviņas augstskolai,

 9. Latvijā drīzumā būs tukši ārpilsētu rajoni un sarkano lukturu ielu rajoni visās pilsētās?!? Par kādu patriotismu, nacionālo apziņu un kultūru var runāt apstākļos, kad tik drastiski bērni un jaunieši tiek izrauti no ģimenēm? Tas taču viennozīmīgi skaidrs, kas notiek kopušķās un ko sīkie smerdeļi, aiz neko darīt, māca un sagandē dzīvi arī normālajiem bērniem. Sodoma un Gomora! Vecā Eiropa ar savu bezdzimumu teoriju neko citu arī nav pelnījusi, bet latviešiem gan vajadzētu vairāk domāt par savas valsts un tautas nākotni.

Draugiem Facebook Twitter Google+