×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
24. jūlijs, 2012
Drukāt

Vidusskolēns izcilnieks

Foto no privātā arhīvaFoto no privātā arhīva

Rīgas 95. vidusskolas skolnieks Georgijs Treņins Tallinā 43. starptautiskajā fizikas olimpiādē izcīnījis sudraba medaļu. Valsts izglītības satura centra (VISC) sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Ilgaža pavēstīja, ka Tallinā notikušajā starptautiskajā fizikas olimpiādē Latviju pārstāvēja pieci skolēni

– Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas skolnieks Luka Ivanovskis, Preiļu Valsts ģimnāzijas skolnieks Kristaps Znotiņš, Daugavpils 10. vidusskolas skolnieks Andris Gerasimovičs, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolnieks Māris Seržāns un sudraba godalgas ieguvējs Treņins.

Skolēnus pasaules fizikas olimpiādei sagatavoja komandas vadītāji Latvijas Universitātes (LU) Fizikas un matemātikas fakultātes lektors Vjačeslavs Kaščejevs un asociētais profesors An-dris Muižnieks.

Treņina sasniegums ir Latvijas labākais rezultāts šajā gadsimtā un otra sudraba godalga, vērtējot Latvijas dalību olimpiādē kopumā, jo tikai 1999. gadā Itālijā Kārlis Goba un Uldis Feldmanis ieguva attiecīgi zelta un sudraba medaļu.

43. starptautiskajā fizikas olimpiādē kopumā piedalījās 378 skolēni no 81 valsts. Uzdevumi bija sadalīti divās kārtās – teorijas un eksperimentālie uzdevumi. Šo uzdevumu atrisināšana prasīja netradicionālu pieeju un lielu izdomu – skolēniem bija jāaprēķina, kā ar vismazāko piepūli uzmest akmeni uz sfēriskas ēkas jumta, jāizprot, kā no gāzes mākoņa izveidojas zvaigzne. Eksperimentālajā kārtā interesantākais šķita uzdevums, kurā ar lāzeru bija jāizpēta, kā spēcīgs magnēts deformē ūdens virsmu.

Savukārt pēc starptautiskās fizikas olimpiādes eksperimentālās kārtas beigām Treņins devās ceļā uz 44. starptautisko ķīmijas olimpiādi, kas šogad notiek Vašingtonā ASV.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+