×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
31. janvāris, 2014
Drukāt

Māris Antonevičs: Putina izteikumus vajadzētu iegrāmatot, tie var noderēt (7)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

“Es uzskatu, ka Ukrainas tauta ir spējīga savas problēmas atrisināt pati,” paziņojis Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Viņaprāt, “jo vairāk vidutāju tur ir, jo vairāk problēmu”. Tas tika teikts preses konferencē Briselē, un tobrīd blakus Krievijas vadītājam stāvēja arī Eiropadomes prezidents Hermans van Rompejs un Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barozu. Tātad jāuztver mājiens. Eiropas Savienības līderiem.

Interneta sociālajos tīklos šie izteikumi tūlīt pat izsauca ironiskas piezīmes, jo kura gan cita ārvalsts līdz šim tik ļoti mēģinājusi “palīdzēt” Ukrainai atrisināt tās problēmas nekā pati Krievija. Starp citu, Krievijas impēriski noskaņotajās aprindās Eiropa netiek vērtēta kā nopietna konkurente šajā ģeopolitiskajā cīņā, par galveno pretinieku labākajās “aukstā kara” tradīcijās tiek uzskatītas ASV. Tāpēc dažādos pret Ukrainas protestiem vērstajos plakātos opozīcijas līderiem tiek piezīmēti amerikāņu karodziņi, bet galvenā ļaundara lomā attēlots Baraks Obama.

Kas attiecas uz Eiropas Savienību, tā droši vien jūt morālu līdzatbildību par Kijevas notikumiem, jo protesti sākās pēc tam, kad Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs pretēji iepriekš solītajam atteicās parakstīt asociācijas līgumu ar ES, vienlaikus izdarot pāris uzkrītošus gājienus Krievijas virzienā. Protesti sākotnēji ieguva apzīmējumu “eiromaidans” (no Maidan Nezalezhnosti jeb Neatkarības laukuma nosaukuma – vieta Kijevā, kur tradicionāli notiek politiskie protesti, ieskaitot 2004. gada “oranžo revolūciju”), lai gan to raksturs jau ir krietni mainījies. Iepriekš ES politiķiem bija vairāk vai mazāk skaidrs, kā izturēties pret Ukrainu, bet tagad jaušams apmulsums. Šur tur ieskanas vārdi “ekonomiskās sankcijas”, taču šī ideja tūlīt pat liek apšaubīta. Arī ES augstā pārstāve ārlietās Ketrīna Eštone, kura vakar viesojās Rīgā, sacīja, ka tas nepalīdzēs atrisināt problēmas. “Patlaban strādājam pie tā, lai politiskais dialogs tiktu atjaunots un virzītos uz priekšu,” viņa sacīja žurnālistiem. No tā jāsecina, ka ES attieksme tomēr ir piesardzīgi diplomātiska un Putins Briselē velti “mājis ar mietu”. Diez vai arī Latvijai šajā situācijā vajadzētu lēkt ratiem pa priekšu, lai kā mūsu ārpolitikas veidotājus, iespējams, vilina iespēja spēlēt pirmo vijoli ES Austrumu partnerības veidošanā.

Tomēr Krievijas prezidenta sacīto Latvijas Ārlietu ministrijai gan vajadzētu iegrāmatot un turēt rokas stiepiena attālumā. Tas varētu labi noderēt ik reizi, kad prezidents Putins, ārlietu ministrs Lavrovs vai kāda cita Krievijas amatpersona atkal sāktu runāt par nepilsoņiem, krievu skolām Latvijā, valodas politiku, “nacisma” atdzimšanu un citām ierastajām tēmām. “Latvija ir spējīga savas problēmas atrisināt pati, vidutāji nav vajadzīgi. Tie taču jūsu vārdi, Putina kungs!”

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Kas attiecas uz nacisma atdzimšanu un dzīvniecisko antisēmītismu, tad Putina sugasbrāļiem šodiem nav konkurentu.

  2. Vai kāds ir lasījis ES piedāvāto līgumu Uklrainai? Varbūt tur bija ne tikai prasība izlaist Jūliju T. (2003. LV pie varas SC. Lembergs beidzot sēž. Mūs piedāvā uzņemt ES, ja viņu izlaidīsim), bet arī prasība legalizēt viendzimuma laulības. Janukovičs izlasīja, un izrēķināja, ka Krievija sola krietni vairāk, un skaidrā naudā. Protams, tajos, kas cerēja apgūt Eiropas naudu, tas izraisīja vilšanos…

  3. Kad Putins pamāca rietumus, tad tas automātiski neattiecas uz Krieviju, jo “svētie raksti” nav domāti izredzētai tautai (Krievijai), bet gan ķeceru atgriešanai pie Maskavas (pareizticīgie čeķisti) altāra. 🙂

  4. Putina vārdus vajag pareizi saprast. Pēc būtības viņš ir piedāvājis sadalīt ietekmes zonas. Ukraina, baltija un dažas citas vietas ir Krievijas pārziņa un par to viņa nejaucās ES lietās. Nekas jauns te nav.

  5. Diemžēl Latvija nav spējīga risināt savas problēmas pati,Latvijai nav pat vidutāji vajadzīgi,bet ir tikai ārvalstu padomdevēji ,kurus mūsu varneši uzklausa ar padevībā saliektām muguriņām.

  6. Ticēt tam, ko deklarē kaut kāds čekists, nozīmē necienīt sevi.

    • Ienaidnieka kļūdas vislabāk būtu izmantot savā labā. Ari ienaidnieku par muļķi uzskatīt nav prāta darbs. Ja labi gribētu, tad mūsu politiķi un arī žurnālisti varētu izmantot daudzus Putina izteicienus, tos piemērojot Latvijas apstākļiem. Žēl, ka nav darītgribētāju. Arī ar vēstures zināšanam mūsu deputātiem un žurnālistiem nu pavisam nekā.Liela daļa vēl dzīvo padomijas tā saucamās “vēstures” dārziņa.

Draugiem Facebook Twitter Google+