×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
23. aprīlis, 2015
Drukāt

Vidzemē aiztur jaunieti par aizliegtas psihoaktīvas vielas izplatīšanu

Foto: LETAFoto: LETA

Psihotropie augu maisījumi.

Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvalde (ZRP) no kādas personas atsavinājusi 495 gramus augu valsts izcelsmes vielas, un ekspertīze to atzinusi par ADB CHIMINACA, kura iekļauta psihoaktīvo vielu sarakstā, portālam LA.lv pavēstīja VP pārstāve Ieva Sietniece.

Otrdien, 21. aprīlī, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas darbinieki veica īpašu izmeklēšanas eksperimentu sadarbībā ar VP ZRP Aizkraukles iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļu un VP Vidzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļu.

Izmeklēšanas eksperiments tika noturēts kriminālprocesā, kas ierosināts par to, ka persona Vidzemes un Zemgales reģionos nodarbojas ar neatļautu narkotisko/psihotropo vielu izplatīšanu. Vidzemes reģionā policija aizturēja 1996. gadā dzimušu jaunieti par 495 gramu iepakojuma ar sasmalcinātu izžāvētu zaļganbrūnas krāsas augu valsts izcelsmes vielu realizāciju. Policisti jau saņēmuši ekspertīzes atzinuma slēdzienu, šī viela iekļauta psihoaktīvo vielu sarakstā.

Policijas darbinieki Kriminālprocesa ietvaros veica arī sankcionētu kratīšanu personas dzīvesvietā Vidzemes reģionā. Tās laikā izņēma 30 gramus sasmalcinātu izžāvētu zaļganbrūnas krāsas augu valsts izcelsmes vielu, elektriskos svarus un vienu iepakojumu ar trim gramiem gaišas krāsas pulverveida vielas. Šīm izņemtajām vielām arī nozīmēta ekspertīze. Policijas darbinieki personu aizturēju Kriminālprocesa likuma 264.panta kārtībā un ievietoja īslaicīgā aizturēšanas vietā.

Uzsākts kriminālprocess, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem. Kriminālprocesa ietvaros tiks pārbaudīts, vai persona nav saistīta citu noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā, piebilst Sietniece.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+