Latvijā
Kriminālziņas

Vidzemē droni lidojuši neatļautās vietās0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Zane Bitere/LETA

Valsts policija Vidzemē reģistrējusi jau vairākus gadījumis, kad neatļautās vietās veikti bezpilota gaisa kuģu lidojumi.

4.februārī pulksten 17.07 Gulbenē, 1973.gadā dzimis vīrietis veica bezpilota lidaparāta lidojumus virs militāra objekta. Vīrietis skaidroja, ka aiz neuzmanības veicis lidojumu, testējot iegādāto dronu. Persona tika aizturēta, taču lidaparāts izņemts un nodots policijas darbiniekiem. Par notikušo uzsākta administratīvā lietvedība.

Par šāda veida lidojumiem tiek uzlikts naudas sods fiziskām personām no 150 līdz 700 eiro, taču juridiskām no 700 līdz 3000 eiro.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja priekšnieks Nikolajs Tkačs norāda: “Pirms šo lidaparātu izmantošanas, vajadzētu ne tikai iepazīties ar lietošanas instrukciju, bet arī noteikumiem. Personas, kuras pārkāpj šos normatīvus, tiek sauktas pie likumā noteiktās atbildības”.

1.janvāri stājies spēkā arī punkts, – ja bezpilota lidaparāta kopējā pacelšanās masa pārsniedz 1,5 kilogramus, tā īpašniekam būs jāapdrošina sava civiltiesiskā atbildība pret zaudējumiem, kurus bezpilota gaisa kuģis varētu radīt trešās personas veselībai, dzīvībai vai mantai, kā arī videi.

LA.lv