Dabā
Laika ziņas

Vidzemē reģistrēti vairāk nekā 250 zibens spērieni, brīdina par negaisu un krusu0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Edijs Pālēns

Piektdien pēc plkst.11 Latvijā – galvenokārt Vidzemē – sākuši strauji augt negaisa mākoņi, nepilnas stundas laikā reģistrēti vairāk nekā 250 zibens spērieni, vērojamas arī intensīvas lietusgāzes nelielās teritorijās, liecina meteoroloģiskā informācija.

Negaisa mākoņi pārvietojas no austrumiem uz ziemeļrietumiem.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izsludinājis oranžās krāsas brīdinājumu par pērkona lietusgāzēm, kas valsts centrālajā un austrumu daļā būs stipras. Negaisa laikā iespējama krusa un pūtīs brāzmains vējš līdz 15-18 metriem sekundē.

Pērkona negaiss Latvijā turpināsies līdz vēlam vakaram. Dažviet var applūst zemākās vietas un pilsētu ielas, var veidoties ceļu izskalojumi, brīdina sinoptiķi.

Sagaidāms, ka pērkona negaiss piektdien skars arī galvaspilsētu. Arī Rīgā iespējams brāzmains vējš, stiprs lietus un atsevišķu ielu applūšana.

Oranžās krāsas brīdinājums nozīmē, ka laika apstākļi kļūst bīstami. Tiek prognozētas salīdzinoši retas laika parādības, kas var radīt postījumus un zaudējumus. Iedzīvotājiem jābūt modriem un jāinteresējas par jaunākajām laika prognozēm, kā arī jāapzinās riski un jāseko līdzi informācijai, ko sniedz atbildīgās institūcijas, piemēram, glābšanas dienests vai pašvaldība.

LA.lv