×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
24. jūlijs, 2015
Drukāt

Vidzemes Augstskola iekļauta Latvijas zinātnisko institūciju reģistrā (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš

Vidzemes Augstskola iekļauta Latvijas zinātnisko institūciju reģistrā, aģentūru BNS informēja augstskolas pārstāve Naura Kikuste.

Pirms iekļaušanas reģistrā tiek izvērtēta augstskolas atbilstība vairākiem kritērijiem – doktora studiju programmu īstenošana, zinātnisku rakstu izdošana un akadēmiskā personāla zinātniskā kapacitāte.

Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš norāda, ka augstskola šogad piesaistījusi vairākus jaunos zinātniekus ar doktora grādu, kas ne tikai nodarbosies ar pētniecību, bet arī strādās ar studentiem auditorijās.

Saskaņā ar Zinātniskās darbības likumu, zinātniskās institūcijas ir – zinātniskie institūti, augstskolas, komercsabiedrības, kā arī citas institūcijas, kuru statūtos, nolikumā vai satversmē ir paredzēta zinātniskā darbība, piedalīšanās zinātniskās kvalifikācijas iegūšanas un pilnveidošanas procesā un kuras ir reģistrētas zinātnisko institūciju reģistrā. Zinātnisko institūciju reģistrs ir reģistrs, kurā ieraksta ziņas par zinātniskajām institūcijām.

Zinātniskajā institūcijā jābūt vismaz piecām personām ar doktora zinātnisko grādu institūcijas darbībai atbilstošajā pētījumu virzienā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Haltūra ir un paliek haltūra, ar doktora grādiem, vai arī bez tiem.

  2. Varbūt vienreiz pietiks ņirgāties par augstāko izglitību un vienu nožēlojamu paputējošu no valsts balstītu veidojumu,kur nevar pat budžeta vietas aizpildīt ar studējošiem taisīt par kaut kādu zinātnes centru tikai tāpēc,ka atkal tiks mākslīgi tēlota zinātne ar saukli-reģionālā attīstība.Vienīgā iespēja ir pievienot reģiona augstskolas valsts augstskolām un tādējādi radīt kopā ko kvalitatīvu.Šobrīd tā ir vienkārša naudas ķērnāšana.Atjēdzieties kā Valmierā tā Rīgā

Draugiem Facebook Twitter Google+