×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
20. septembris, 2013
Drukāt

Vidzemes koncertzālē uzstādīs restaurētās ērģeles

foto - Letafoto - Leta

Vidzemes koncertzālē uzstādīs Cēsu Mūzikas vidusskolai savulaik dāvātās ērģeles, kuras restaurētas Ugāles ērģeļbūves darbnīcā, aģentūrai BNS pastāstīja Cēsu novada pašvaldības Ance Saulīte.

Šonedēļ Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas direktors Vigo Račevskis un ērģeļspēles skolotāja Lelde Krastiņa apmeklēja Ugāles ērģeļbūves darbnīcu, kur kopš demontēšanas atrodas Cēsu Kultūras centra ērģeles. Tām pieredzējušā meistara Jāņa Kalniņa vadībā veikti būtiski restaurācijas un pārbūves darbi, pēc kuriem ērģeles uzstādīs jaunajā koncertzālē.

Ērģeles ir papildinātas ar dažiem jauniem reģistriem, tām izgatavots jauns korpuss, veikta gaisa sistēmas pārbūve, bojāto stabuļu un vējlāžu remonts. Veiktā pārbūve padarīs ērģeļu skanējumu daudzveidīgāku un paplašinās iespējas dažādu laikmetu mūzikas interpretācijā.

Ērģeles 1999. gadā Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolai uzdāvināja Lībekas Baznīcas mūzikas augstskola. Tā kā skolai nebija piemērotu telpu, instrumentu uzstādīja Cēsu Kultūras centrā. Tur ērģeles tika izmantotas gan mācību procesā, gan koncertos.

2014. gada rudenī pēc ilgāka pārtraukuma atkal plānots rīkot Alfrēda Kalniņa Starptautisko jauno ērģelnieku festivālu, kur jaunie ērģelnieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas varēs ieskandināt jau restaurēto instrumentu.

Restaurētās ērģeles uz jauno Vidzemes koncertzāli “Cēsis” pārvedīs nākamā gada sākumā.

Kā jau iepriekš tika minēts, augusta sākumā uz Hamburgu devās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors pianists Jānis Maļeckis, lai “Steinway” fabrikā izvēlētos koncertflīģeli. Izvēlētais instruments šobrīd atrodas Valmierā un tiks pārvests uz koncertzāli nākošajā gadā.

Šobrīd koncertzālē aktīvi turpinās darbi pie dažādu skatuves aparatūru iebūves un iekšējās apdares, kā arī uzsākta bruģa seguma izveide ap ēku.

Projekts “Daudzfunkcionālā centra “Vidzemes mūzikas un kultūras centrs” izveide” tika uzsākts 2009. gadā un tiek īstenots divu ES līdzfinansēto aktivitāšu ietvaros. Vidzemes Mūzikas un kultūras centra rekonstrukcijas darbus plāno pabeigt līdz 2014. gada februārim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+