×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
9. decembris, 2012
Drukāt

“Vidzemes partija” varētu startēt arī Rīgā

krauklisventss

Vidzemes partijas 2.kongresā 8.decembrī nolemts, ka partija ar atsevišķu sarakstu, iespējams, startēs arī Rīgā, aģentūru LETA informēja partijas priekšsēdētāja vietnieks, bijušais Saeimas deputāts, bijušais Tautas partijas biedrs Vents Armands Krauklis (attēlā).

Kongresā nolemts, ka Vidzemes partija ar savu sarakstu startēs Valkā, Alūksnē, Aizkrauklē, Rūjienā, ļoti nopietni tiek apspriestas iespējas startēt arī Smiltenē, Valmierā, Gulbenē, Ķekavā, kā arī citviet Vidzemē.

Kā aģentūrai LETA sacīja Krauklis, vairāki partijas biedri uzskata, ka ir vērts startēt pašvaldību vēlēšanās Rīgā, jo, “izskatās, ka valdošās partijas nevēlas [Rīgas mēram Nilam] Ušakovam [SC] sagādāt konkurenci”. Krauklis uzskata, ka pašlaik nosauktie partiju pirmie numuri nevar sacensties ar Ušakovu.

Daudz Vidzemes partijas biedru dzīvo un strādā Rīgā un vēlas darboties savā dzīvesvietā, tāpēc startam pašvaldību vēlēšanās izraudzīta arī Rīga.

Krauklis sacīja, ka vēl esot pāragri spriest par Vidzemes partijas mēra amata kandidātu Rīgas domē, taču partijā esot daudz sabiedrībā zināmu cilvēku, kas varētu ieņemt šo amatu. Uz jautājumu, vai viens no šiem cilvēkiem varētu būt arī viņš pats, Krauklis sacīja, ka viņš kandidēs vēlēšanās Valkas novadā un pretendēs uz mēra amatu tur.

Komentējot iespējamo Vidzemes partijas devumu situācijas uzlabošanā Rīgā, Krauklis sacīja, ka daudz attīstītākas galvaspilsētā varētu būt kultūras lietas, piemēram, kino jomā “ir vajadzīgs savs kinofestivāls”. Ir jāpanāk arī lielāks atbalsts kultūrai kopumā, latviešu bērnudārziem. “Ušakovs ir daudz darījis sociālajā jomā, taču Rīgai ir jābūt latviskākai kā Latvijas galvaspilsētai,” sacīja Vidzemes partijas pārstāvis.

Uz jautājumu, vai saskata kopīgas idejas ar “Vienotības” izvirzītās Rīgas mēra kandidātes Sarmītes Ēlertes redzējumu par Rīgu, Krauklis norādīja, ka “Ēlerte vairāk ir liberāliste, viņa to saka tāpēc, ka no viņas to grib dzirdēt. Viņas darbi atšķiras no viņas vārdiem.”

Pēc Kraukļa domām, Rīgā būtiski būtu jāattīsta arī uzņēmējdarbība. Kā Vidzemes partijas priekšrocību, startējot Rīgas pašvaldības vēlēšanās, Krauklis saskata to, ka šī partija ir veidojusies “no apakšas, nevis kā lielās valdošās partijas, kur ap valdes izvirzītu līderi pulcējas pārējie partijas biedri”.

Sestdien, 8.decembrī, Valkā notika Vidzemes partijas otrais kongress. Tajā ar vadības ziņojumu uzstājās valdes priekšsēdētājs Guntis Gladkins un priekšsēdētāja vietnieks Vents Armands Krauklis. Ziņojumos un debatēs tika raksturota pašreizējā situācija Vidzemē, uzsverot, ka tā pasliktinās, dažos rādītājos tā esot pat bēdīgāka nekā Latgalē.

Aģentūrai LETA Krauklis kā piemēru situācijas pasliktināšanai minēja Latvijas Bankas pētījumu par situāciju reģionos, kas liecina, ka, piemēram, ģimenēm ar bērniem 2010.gadā vidējais ienākums Latgalē palielinājās, bet Vidzemē samazinājās, Vidzemē ir ekonomiski visaugstākais spriedzes līmenis, – 8% ģimeņu problēmas sagādā siltuma nodrošināšana mājoklī. Vidzemē ekonomiski neaktīvo iedzīvotāju skaits ir tikai par 0,4% mazāks nekā Latgalē.

“Tas nozīmē, ka faktiski Vidzemē vajag līdzīgu programmu, kāda pašlaik ir izstrādāta Latgalei,” norādīja Krauklis.

Vērtējot vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža (RP) darbību attiecībā uz Latvijas reģioniem, Krauklis sacīja, ka tā vairāk ir vērsta uz centralizāciju. “Ja viņš patiešām grib ķerties klāt reģionu attīstībai, viņš dotu tiem lielākas pilnvaras, piemēram, Eiropas Savienības fondu finansējuma izmantošanā,” uzskata Krauklis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+