×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
11. februāris, 2012
Drukāt

Vidzemes pašvaldības vienojas sadarboties tūrisma attīstībā

Siguldas, Cēsu, Amatas, Līgatnes, Pārgaujas un Valmieras pašvaldības ar Dabas aizsardzības pārvaldi parakstījušas vienošanos par ilgtermiņa sadarbību tūrisma nozarē un Gaujas Nacionālā parka (NP) teritorijas kā tūrisma galamērķa attīstību, pavēstīja Valmieras pilsētas pašvaldības pārstāve Inese Pabērza.

Paredzēts, ka noslēgtā vienošanās stiprinās jau esošās sadarbības iestrādnes, kā arī attīstīs jaunas iespējas reģiona tūrisma uzņēmēju atbalstam, jauno tūrisma speciālistu izglītošanai un veicinās mārketinga aktivitātes caur dažādiem kopīgiem projektiem, neaizmirstot par saudzīgu apiešanos ar Gaujas NP dabas resursiem un rūpēm par to saglabāšanu.

Valmieras pilsētas pašvaldības izpilddirektors Jānis Baiks sacīja, ka šis ir unikāls projekts, kas pierāda, ka vairākas pašvaldības var vienoties par labām idejām un kopīgiem mērķiem. “Pasaulē un Eiropā nacionāli parki un to teritorijas ir atpazīstami tūrisma galamērķi, taču Latvijā šis potenciāls nav pienācīgi izmantots. Uzskatu, ka noslēgtais līgums paver partnerpašvaldībām ne tikai racionālāk izmantot finanšu līdzekļus, bet arī saskaņotāk un mērķtiecīgāk strādāt, lai arvien vairāk ārvalstu viesu arvien ilgāku laiku pavadītu Gaujas NP teritorijā,” paskaidroja Baiks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+