×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
3. oktobris, 2014
Drukāt

Vidzemes piensaimnieki zibakcijā Kocēnos norāda uz kritisko situāciju nozarē

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Vidzemes piensaimnieki piektdien zibakcijā pie Kocēnu kultūras nama norādīja uz situācijas nopietnību piena nozarē – piena ražotāji klusējot un ar smiltīm saujās rādīja, kā nozare pamazām tiek “apglabāta”.

“Akcijas simboliskais mērķis bija vērst uzmanību uz situācijas nopietnību un sekām, kas sagaida lielāko daļu Latvijas piensaimnieku, ja drīzumā netiks rasti risinājumi, kā uzlabot pašreizējo situāciju piena lopkopībā,” informē Latvijas Holšteinas šķirnes lopu audzētāju asociācijas izpilddirektore Diāna Plovaiko.

Zibakcijas dalībnieki sagaidījuši zemkopības ministru Jāni Dūklavu (ZZS) un izrunājuši piensaimnieku prasības. Vidzemes piena ražotāji vēlas “efektīvus līdzekļus no valsts un ES institūcijām radušos zaudējumu kompensācijām un turpmākai situācijas stabilizēšanai, lai cena atgrieztos 2014. gada marta cenu līmenī”. Ja nesekos konkrēti rīcības pasākumi no valdības puses, gaidāmi piena ražotāju masveida bankroti.

“Ministrs, protams, uzklausīja mūs un apstiprināja, ka pie šī jautājuma tiek strādāts un darīts viss iespējamais, un ieteica vērsties pie augstākiem valdības vīriem. Mēs, zemnieki, tomēr uzskatām, ka zemkopības ministram ir jābūt tam cilvēkam, kurš iet un prasa, nevis ir jāsūta katrs zemnieks atsevišķi. Ceram sagaidīt no ministra aktīvu un skaļu rīcību, kā arī kopēju tikšanos ar zemkopības ministru un Valsts prezidentu,” klāsta Latvijas Piena ražotāju asociācijas valdes priekšsēdētāja Ieva Alpa–Eizenberga.

Ja būs nepieciešams, piensaimnieki ir gatavi rīkot plašākas akcijas, lai viņu problēma tiktu sadzirdēta un situācija uzlabotos, piebilst zibakcijas rīkotāji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+