×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
5. jūnijs, 2013
Drukāt

Vidzemes reģionā pieaudzis bērnu traumatisms un bērnu veikto pārkāpumu skaits

bernsskrin2

Līdz ar siltāka laika un vasaras brīvlaika iestāšanos Vidzemes reģionā pieaudzis negadījumu skaits, kuros dažādas traumas guvuši bērni. Tāpat pieaudzis arī pašu bērnu veikto pārkāpumu skaits, aģentūru LETA informēja Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore Dace Jukāma.

Aptuveni mēneša laikā Vidzemes reģionā reģistrēta informācija par diviem gadījumiem, kad mazgadīgi bērni slīkuši piemājas dīķos. Laimīgi beidzies gadījums Madonā, kur bērns, kas pēc slīkšanas bija ievietots reanimācijas nodaļā, veiksmīgi atveseļojies. Tomēr, kā norāda Jukāma, diemžēl neviens vairs neatdos dzīvību nepilnus trīs gadus vecajai meitenītei, kas dzīvību zaudēja piemājas dīķī Salacgrīvas pusē.

Pēc policijas rīcībā esošās informācijas, nevienā no šiem gadījumiem nevar runāt par apzinātu bērna atstāšanu bez uzraudzības. Pēc Jukāmas teiktā, nelaimes cēlonis ir uzmanības novēršana kaut uz mirkli.

Tāpat jūnija pirmajā nedēļā pieaudzis traumu skaits, ko guvuši bērni-velosipēdu vadītāji. Smiltenē no velosipēda kritusi un ar dažādām traumām slimnīcā nogādāta piecpadsmitgadīga meitene, Palsmanē vienpadsmitgadīgs zēns iebraucis automašīnas durvīs.

Reģistrēta informācija par četriem gadījumiem, kad suns sakodis bērnu. Jaunākajam suņa sakostajam bērnam ir divi gadi. Kā pastāstīja Jukāma, bieži no suņu kodieniem cieš tieši mazuļi, kas, vasaras brīvdienās nonākuši laukos, bieži vien neapzinās, ka pie ķēdes piesietais suns vecmāmiņas pagalmā nav plīša rotaļlieta.

Policijā reģistrēta informācija arī par četriem gadījumiem, kad ārstniecības iestādē ar diagnozi “alkohola intoksikācija” ievietoti bērni. Jaunākajam pacientam no Cēsīm, kuram konstatēta minētā diagnoze, ir septiņi gadi. Aizdomās par bērna piedzirdīšanu tiek turēts 1978.gadā dzimis vīrietis, zēna tēvs.

Savukārt Valmierā no kādas daudzdzīvokļu mājas pagalma slimnīcā nogādāts 13 gadus vecs pusaudzis, kas svinību laikā lietojis dažādus alkoholiskos dzērienus, bet kādai Raunas pagasta iedzīvotājai, kas 17 gadu dzimšanas dienu svinējusi Valmierā, svinības noslēgušās ārstniecības iestādē. Tāpat Alūksnē administratīvā lietvedība sākta par alkoholisko dzērienu iegādāšanos un nodošanu 14 gadus vecam zēnam, jauniešu pārkāpumus uzskaitīja Jukāma.

Policija atgādina, ka likumā paredzēta atbildība personām, kas nodevušas alkoholu saturošus dzērienus vai tabakas izstrādājumus nepilngadīgām personām, – naudas sods ir līdz 100 latiem. Savukārt personām, kas novedušas nepilngadīgus bērnus līdz alkohola reibumam, naudas sods ir paredzēts no 50 līdz 250 latiem.

Jukāma norādīja, ka policija reidu laikā turpina kontrolēt, kā tiek ievērots aizliegums tirgot alkoholu saturošus dzērienus un tabakas izstrādājumus nepilngadīgām personām. Sods par šo pārkāpumu pārdevējai ir no 250 latiem. Savukārt vecākiem policija atgādina, ka katrā laikā 24 stundas diennaktī vecākiem ir jāspēj atbildēt uz jautājumu, kur atrodas un ar ko nodarbojas nepilngadīgais bērns.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+