×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
24. marts, 2016
Drukāt

Viedokli par seju aizsedzoša apģērba aizliegumu pauduši astoņi cilvēki (17)

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

Ilustratīvs foto

Aicinājumam izteikt viedokli par likumprojektu, kas paredz noteikt aizliegumu publiskās vietās nēsāt seju aizsedzošu apģērbu, atsaukušies astoņi cilvēki, ceturtdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

Tieslietu ministrija (TM), kas izstrādājusi attiecīgo dokumentu, bija devusi mēnesi laika, lai sabiedrība izteiktu viedokli par jauno regulējumu, kas bija izsaucis plašu un pretrunīgu vērtējumu.

“Mēs bijām domājuši, ka sabiedrības iesaiste un atsaucība būs lielāka. Bet no tiem astoņiem viedokļiem pieci viedokļa sniedzēji bija norādījuši, ka viņi neatbalsta likumprojektu, jo uzskatīja, ka tas būtu cilvēktiesību ierobežojums, it īpaši attiecībā uz musulmaņu sievietēm,” raidījumam stāstīja TM Reliģijas lietu nodaļas vadītāja Jekaterina Macuka.

Pārējie trīs pauda atbalstu vispārējam aizliegumam.

Ministrija bija vērsusies arī vairākās institūcijās. Ne visas no tām atbildēja. Tā, piemēram, sabiedriskās politikas centrs “Providus” šo neuzskata par tādu aktualitāti, lai tai veltītu uzmanību.

Savukārt saņemtajās atbildēs esot dominējis viedoklis, ka ierobežojums ir pārāk stingrs. Pret jauno likumu iebilst Cilvēktiesību centrs.

“Likumprojekts netop vienas tādas nopietnas analīzes rezultātā, bet vairāk ir balstīts bailēs un stereotipos. Tā ka mūsu nostāja ir – diskusija nepieciešama, likumprojekts ir priekšlaicīgs un tāds, kāds tas ir pašlaik, ir pārāk plašs un arī vāji pamatots,” teica centra direktore Anhelita Kamenska.

Pret vispārēju aizliegumu nēsāt seju aizsedzošu apģērbu iestājušās arī divas no septiņām musulmaņu draudzēm.

“Viņu draudzes locekles dažas piemēro šos noteikumus un nēsā seju aizsedzošu apģērbu. Un tad attiecībā uz viņu draudzes locekļiem tas būtu krietns ierobežojums, jo tas ierobežotu to sieviešu iespēju pārvietoties un dzīvot sabiedrībā,” skaidroja Macuka.

Savukārt tiesībsargs Juris Jansons, sazvanīts Ženēvā, norāda, ka šādus ierobežojumus ir tiesības noteikt, taču tiem jābūt samērīgiem un labi pamatotiem.

“Šeit ir būtiski tiešām atrast to samērību, ierobežojot kādas personas, kāda indivīda tiesības sabiedrības interesēs. Respektīvi, ko iegūst sabiedrība vairāk, ja kāda indivīda vai personas tiesības nesamērīgi ierobežo. Protams, ka te nevar būt runa tikai un vienīgi par drošību,” norādīja Jansons.

TM tagad vērtēs saņemtos atzinumus. Ņemot vērā, ka vairāki no tiem bijuši negatīvi, jaunais regulējums, iespējams, tiks “mīkstināts”, atsakoties no vispārēja aizlieguma. Taču ministrija par to vēl lems. Tiek plānots, ka ceļu valdībā jaunais likumprojekts sāks pēc trīs nedēļām, kad to vispirms skatīs valsts sekretāru sanāksmē.

Kā ziņots, līdz ar gatavošanos patvēruma meklētāju uzņemšanai valdība pagājušā gada nogalē arī uzdeva izvērtēt, vai Latvijā, līdzīgi kā atsevišķās citās Eiropas valstīs, ir jāievieš aizliegums sabiedriskās vietās nēsāt musulmaņu apģērbu, kas aizsedz seju.
Izstrādātais likumprojekts paredz vispārēju aizliegumu publiski, izņemot dievnamus, nesāt jebkādu seju aizsedzošu apģērbu – ne vien musulmaņu galvassegas, bet arī maskas, ķiveres un seju aizsedzošus lakatus un kapuces. Vienlaikus paredzēts noteikt arī vairākus izņēmumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Ja tu esi ieradies no valsts,kur kāpšana uz poda ar kājām ir norma šet viņš grib darīt tāpat,tad ir jāpieņem speciāls likums,lai viņam to ieskaidrotu. Tas pats ir ar sejas aizsegiem.

 2. Esmu pret džahādistu un citu arābu valstu pārstāvju sejas aizsegu nēsāšanas Latvijas republikā.

 3. Likums jau ir un labs. Kad kāds iedomājas pliks pa ielu pastaigāties, viņu gan tūlīt pat aiztur un soda par “sabiedrības normu neievērošanu”. Ar lupatgalvām tāpat – tā ir mūsu sabiedrības normu neievērošana un attiecīgi jāsoda. Izdabāt viņiem vienkārši nedrīkst, to viņi uzskata par vājuma pazīmi un attiecīgi nicina.

 4. Cilvēki Latvijā ar tām cilvēktiesībām ir sagājuši tūtiņā.Kad musulmaņu valstis būs tikpat tolerantas,tad varētu parunāt.Nekādi nevaru saprast,kādēļ man Latvijā būtu jāpiemērojas citu valstu tradīcijām un parašām,bet ne otrādi.Latvija taču ir vienīgā vieta pasaulē ,kur vel var saglabāt latviskumu.Pēc šādām diskusijām vēlēšanās nevajag brīnīties,ka arvien vairāk balso par radikāli labējām partijām.

 5. Tad tāda ir demokrātija, štrunts, ka 80% pēc socioloģiskajām aptaujām ir pret, ministrija vēl kaut kur klusām aicina cilvēkus izteikt viedokli un tad tiem jau ir vārds. Sviests!!! Jāaizliedz sākot jau pašu musulmaņu dēļ!!! Tur kur ienīst un noniecina sievietes, uzplaukst ekstrēmisms, jo tieši sievietes rada dzīvību un to arī sargā. Pavērojie musulmaņu valstis, no kurām nāk džihādisti, neredzat kolerāciju ar burku lietošanu??? Tieši cilvēciskā cieņa pret līdzcilvēkiem palīdz sagalabāt to pret svešiniekiem. Ja necienam sievietes un liekam izolēties burkās, bez pavadoņiem liedzam iziet no mājas, dauzām, nedodam izglītību, kāda var būt cieņa pret pārējiem pret atšķirīgo? Šis apģērbs nevis pasargā, bet veicina izolāciju no pārējās sabiedrības. Izolācijā, kas attiecas arī uz vīriešiem, rodas viedokļu konsolidācija radikālisma virzienā, jo citus viedokļus nedzirdam.

 6. Tas ir neiedomājami – redzēt sievietes ,un vēl riebīgāk tos džihādistus, ar aptītām galvām ! Es jums apsolu –kad redzēšu Latvijā aptītu sievieti –nospļaušos viņai priekšā ! Lai taču dzīvo un aptinās savā arābu pasaulē kā vien iedomājas ! Šausmīgi pretīgi salašņas ,kas iedomājas iekārtot savus šeriātus citām tautām . Nekad nesapratīšu musulmaņu reliģiju un jo diena jo nenormālāka tā ir man .

 7. Stulba aptauja – javadās no pēdējo laiku notikumiem un to kā rīkojās civilizwtas valstis _ Francija utt.

 8. Kam tā aptauja bija domāta. vai ministrijas darbiniekiem? Masu informācijas līdzekļi taču sabiedrību neinformēja par šādu aptauju. Tas ir Rasnača darba brāķis vai arī darīts ar nodomu, lai nav atsauksmju. . Ja mums ir pašcieņa, tad seju aizsedzošs Latvijā ir jāaizliedz.

 9. Hallo, Saeimas 100 ”gudrie”!!! Kur tas viedoklis bija jāizsaka??? Pārāk jau nu noslepenojušies!!! Jāaizliedz un viss!!! Es negribu, ka mani bērni, mazbērni sāks raustīt valodu, ieraugot sātanu brunčos!

 10. Latvija ir jaaizliedz islams un pasi musulmani

 11. Globālā bēgļu jautājuma mērogā sejas aizklājošais apģērbs ir nieks. Vai kāds ir redzējis daudz tādu valkājam? Rīgā apm. 10 gadu laikā esmu redzējusi 1-2 (iespējams vienu un to pašu). Musulmaņu sievietes lielākoties nēsā tikai galvas lakatus, kas izskatās pilnīgi normāli pat darba vietās.

 12. Lai tas kunas savos kankaros tinas savas musulmanu zemes, tas tur ir vinu cilvektiesibas.Eiropa ar tadiem kankariem nav ko list, tas ierobezo MANAS CILVEKTIESIBAS justies drosi..PIEVIENOJIET SO MANU VIEDOKLI, KUR NU VINS TUR IR JAPIEVIENO.

 13. lai pastavetu valsts, vajadzigas robezas,valoda,kultura. melnam musulmanu raganam nav vietas, ari nav vietas “krievvalodigiem” kuri atteicas runat latviski.

 14. To ministriju vada tas ar rabarberiem sievas pērtais – tur jau problēmas saprašanā . Laikam patiešiba ir sievietes publiska pazemošana ar paranžu un viss- paskaties sievietes vietu islamā… Kaut kur blāvo seno vācu trīs K ; nezinīšiem- Kirhe, Kiiche, Kinder = baznica,virtuve, bērni un viss…

 15. sabiedrība nebija informēta Atbildēt

  Es būtu izteicis savu viedokli, bet nezināju, ka esmu aicināts to darīt. Angļiem ir labs sakāmvārds: “When in Rome, do as the Romans do.” Citiem vārdiem — respektē vietējas tautas un sabiedrības paražas, pielāgojies tām.

 16. Nevar zinat kad kaut kas bus paslepts zem tiem paltrakiem. Un ari Eiropa nav musulmanu zeme. Iebraucejiem japielagojas tas valsts kartibai kuraa atbraukusi. Tas ir tikai normali.

 17. saprotiet, beidzot ! Atbildēt

  man cilvēktiesības paredz nebaidīties
  savā valstī, vai tik kurš no aizklāto
  seju nav ļaundaris !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+