×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
13. aprīlis, 2018
Drukāt

Viedoklis: Piespiedu dalītā īpašuma beigu sākums (16)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Viktors Valainis

Raksta autors ir Saeimas deputāts Viktors Valainis

Zemes reformas rezultātā, atjaunojot īpašumtiesības bijušajiem īpašniekiem vai to mantiniekiem uz zemi, ir izveidojušies dalītie īpašumi — dzīvokļu īpašniekiem nepieder zeme, uz kuras atrodas dzīvojamā māja. Tādējādi veidojas piespiedu nomas attiecības starp dzīvokļu īpašniekiem un zemes īpašniekiem (šobrīd 3677 daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām, kurās kopā ir 110 970 dzīvokļu). Tostarp zemes īpašnieks bieži piemēro likumā noteikto, šī brīža ekonomiskajā situācijā nesamērīgi augstu, nomas maksu, kas ir kā milzīgs slogs dzīvokļu īpašniekiem.

Publiskā telpā plaši izskan problēma par nesamērīgi augstām nomas maksām, nesamērīgi lieliem piesaistītajiem zemes gabaliem, kas jāapsaimnieko un par kuriem dzīvojamo māju vai dzīvokļu īpašniekiem jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis par zemi. Vienlaikus problēmas ir arī zemes īpašniekiem — svešas būves uz viņiem piederošas zemes, kas ir apgrūtinājums un zemes vērtību pazeminošs faktors, kā arī zemes īpašniekam ir liegts saņemt atbilstošu labumu no zemes, kas ir viņa īpašumā, izmantojot to labākā veidā. Šāda situācija nav labvēlīga ne dzīvokļu, ne zemes īpašniekiem, jo pastāv risks, ka puses nevarēs vienoties vispār. Ir gadījumi, kad zemes īpašnieks nemaz necenšas rast iespēju vienoties, jo likums paredz viņam garantētus ienākumus.

Vairumā gadījumu dzīvokļu īpašnieku uzskata, ka likumā noteiktie 6 % no zemes kadastrālās vērtības ir nesamērīgi augsta nomas maksa. Lai saprastu, vai nomas maksa 6 % apmērā no kadastrālās vērtības ir daudz vai maz, uz to var paskatīties citādi — ņemot vērā to, ka kadastrālā vērtība, kas noteikta masveida vērtēšanas rezultātā, ir tuva tirgus vērtībai, un zemes nomnieks, maksājot 6 % gadā no zemes kadastrālās vērtības, aptuveni 17 gados būs samaksājis zemes tirgus vērtību. Ja pieņemam, ka ēka kalpo 50 gadu, tad zemes nomnieks zemes vērtību ēkas kalpošanas laikā būs samaksājis trīs reizes, proti, par kopējo samaksāto nomas maksu būtu varējis zemi izpirkt trīs reizes. Tātad — kopš zemes reformas sākuma zemei jau būtu bijis jānonāk vienotā īpašumā ar dzīvokļiem, dažos gadījumos pat vairākkārtīgi.

Valstij ir jāuzņemas atbildība par situāciju, ka vispār ir varējis izveidoties dalītais īpašums starp daudziem iedzīvotājiem un zemes īpašniekiem, tādēļ arī ir tapis Dalītā īpašuma izbeigšanas likums, kurš šai Saeimai noteikti būs jāpieņem.

Likumprojekts paredz, ka procesa uzsākšanai būs nepieciešama dzīvokļu īpašnieku iniciatīva, lai lemtu par tā uzsākšanu.

Kad process uzsākts, tad:

1) pilnvarotā persona no pašvaldības pieprasa informāciju par mājai piesaistītā funkcionāli nepieciešamā zemes gabala lielumu;
2) vēršas Valsts zemes dienestā (VZD), lai noteiktu izpērkamās zemes vērtību; vērtību nosaka VZD, un tā atbilst attiecīgā zemes gabala kadastrālajai vērtībai;
3) tiek sagatavota pilna informācija par izpērkamo zemi katram dzīvoklim atsevišķi un visai mājai kopā;
4) dzīvokļu īpašnieki lemj, piedaloties zvērinātam tiesu izpildītājam, par zemes izpirkšanu;
5) zvērināts tiesu izpildītājs pārskaita naudu zemes īpašniekam un nostiprina īpašumtiesības zemesgrāmatā.

Tāpat likumprojekts arī paredz iespēju valstij piedalīties ar atbalsta mehānismiem, sniedzot garantijas dzīvokļu īpašniekiem, lai nodrošinātu darījumu, un, pats galvenais, lai summa būtu mazāka nekā līdzšinējais nomas maksājums. Tāpat arī administratīvās izmaksas, ko veidos cenas noteikšana, tiesu izpildītāja pakalpojumi, ieraksti zemesgrāmatās, paredzētas no valsts budžeta izdevumiem.

Likumprojekts ir apjomīgs, atrunājot katru darbību atsevišķi, bet daudzās tiesvedības teju 20 gadu bez risinājuma šo problēmjautājumu ir ļoti sarežģījušas. Mērķis ir radīt likumprojektu, kurš netiks apstrīdēts Satversmes tiesā jau uzreiz pēc tā pieņemšanas un tik tiešām darbosies. Manuprāt, šis būs viens no 12. Saeimas svarīgākajiem likumprojektiem, kurā tiks labotas vēsturiskas Saeimas kļūdas, kuru dēļ radušās problēmas vairākiem simtiem tūkstošu cilvēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Raksta autoram : zemes ipasumu vesturiskajiem ipasniekiem ir jaapvienojas un janodod Starptautiskajas tiesas no Saeimas un citam apvienibam planotais noziegums pret privatipasumu.1945.gada okupanti konfisceja zemes un citus ipasumus to likumigajiem ipasniekiem.Tagad pec Latvijas Valsts Neatkaribas atgusanas Latvijas Valsti joprojam esosie Valsts ienaidnieki plano atjaunot 1945.gada noziegumus.Soreiz tas neizdosies jo Starptautiskas Tiesas sadu noziegumus nepielaus.Uz tiksanos Tiesas zale ! Tiesas izdevumus bus jasedz “zaliem” & sarkanajiem cekistiem.

 2. Pārpircēji - zemes īpašnieki Atbildēt

  Foršs bizness, vai ne? Nekas nav jādara, jo nauda vienkārši nāk. Zeme nav jāapsaimnieko, jo privatizēto dzīvokļu īpašnieki to dara. Pariesība ir tā, ka, privatizējot dzīvokli, mums nebija info, ka daudzdzīvokļu māja atrodas uz privātas zemes, to apliecina dokumenti. Vai tā nebija cilvēku muļķošana?
  Vai Satversmes tiesa var izskaidrot mums, kāpēc pirms dzīvokļu privatizācijas nebija pieejami zemes piederības fakti?

 3. Jaunu OIK sākums? Atbildēt

  Daži komentāri:

  Pilnīgi piekrītu
  15.04.2018 09:52
  Tagad ir īstais laiks, lai pilnīgi visi būtu parādā bankām visu atlikušo dzīvi.

  Zemes piespiedu izpirkums – Tavs OIK.
  15.04.2018 17:44
  Zini, visi “kr … aukļi” grib plēst trīs reizes vairāk, kā tas maksā! Te nu bija TAVA nasta – OIK nr. 2, OIK nr. 3, OIK nr.4 un OIK nr..5:

  1) SILTINĀŠANA ar Eiropas un banku naudu – Cik maksā kopā? 30 -50 000?
  2) aukstā un siltā ūdens stāvvadu un guļvadu, cirkulācijas vadu maiņa – cik maksā kopā ? 50 000?
  3) kanalizācijas vadu maiņa- cik maksā ? 10 000?
  4) siltmmezglu un cauruļvadu maiņa – cik maksā? – 100 000?
  5) ZEMES piespiedu pirkšana uz kredīta rēķina 100 000 – 300 000?

  Tā ir “davana tautai” – laime ar dzīvokļu privatizāciju un zemes “balto baronu” alkatības nodrošināšanai – tavi OIK, kas ir pilnā VER … DZĪBĀ. Tā ir neatkarība?!

  Tagad Saeimas komisijas vadītājs DOLGOPOLOVS – Saskaņa (aplaimos krievus, Sakaņas vēlētājus?) un Darba grupas vadītājs VALAINIS – ZZS uz NA – Rasnača izstrādātā likuma pamata, visa komisija VIENABALSĪGI lēma – ap 300 000 tautas pakļaut verdzībā uz 100 gadiem, ja ņem vērā minētos maksājumus kopā un tekošos maksājumus – vai tās nav oku … pācijas sekas, kas jālikvidē. Te tev ir tā DDD programma, nevis “čekas maisi” vai komunisti, par ko un ar ko musina tautu, lai tikai balsotu par šiem Saeimas lēmējiem.

  Lai kaut cik šeit mazinātu tautas bēgšanu no valsts, no ver … dzības – JĀATGRIEŽAS pie patiesās nekustamo īpašumu KADASRTRĀLĀS VĒRTĪBAS – būs normāls NĪN, zemes izpirkums un nodokļi, maksājumi notāriem, tiesu izpildītājiem utt., ko iekasē uz kadastrālās vērtības bāzes.

  Bet minētiem un neminētiem komisijas lēmējiem tas pie vienas vietas – lielīsies, ka re, mēs vienreiz jūs atbrīvojam no “zemes baltajiem baroniem” – kuri spekulācijas un pirmpirkuma tiešibu apiešanas ceļā sapirka zemes zem mājām un to ieķīlāja bankās, lai ver .. gi to izpērk ar Rasnača piespiedu zemes izpirkuma likumu.

  stalkers
  15.04.2018 09:57
  Pie situācijas, kad LV uzvaras gājienu sāk dažādi “fiksētie maksājumi” ir tikai diemžēl laika jautājums, kad kāds izdomās ieviest abonomenta maksājumu apkures sistēmai vai vienkārši nekaunīgi pacelt cenu, kad patēriņš nokritīsies renovācijas rezultātā + Neaizmirsīsim RD kāri iekasēt NĪN, kurš pēc šādām renovācijām, nolietojuma krituma un kadastra kāpuma rezultātā pieaugs kā bankā, tā kā visa šī ir klasiska iedzīvotāju slaukšanas shēma. Tas protams nenozīmē, ka par īpašumiem būtu jārūpējas, bet tas ir jādara pašu spēkiem un ar saprātu, nevis caur starpniekiem, ar krītiņiem un iesaistot visādus parazītus !

 4. Jaunu OIK sākums? Atbildēt

  Daži komentāri:

  Pilnīgi piekrītu
  15.04.2018 09:52
  Tagad ir īstais laiks, lai pilnīgi visi būtu parādā bankām visu atlikušo dzīvi.

  Zemes piespiedu izpirkums – Tavs OIK.
  15.04.2018 17:44
  Zini, visi “kraukļi” grib plēst trīs reizes vairāk, kā tas maksā! Te nu bija TAVA nasta – OIK nr. 2, OIK nr. 3, OIK nr.4 un OIK nr..5:

  1) SILTINĀŠANA ar Eiropas un banku naudu – Cik maksā kopā? 30 -50 000?
  2) aukstā un siltā ūdens stāvvadu un guļvadu, cirkulācijas vadu maiņa – cik maksā kopā ? 50 000?
  3) kanalizācijas vadu maiņa- cik maksā ? 10 000?
  4) siltmmezglu un cauruļvadu maiņa – cik maksā? – 100 000?
  5) ZEMES piespiedu pirkšana uz kredīta rēķina 100 000 – 300 000?

  Tā ir “davana tautai” – laime ar dzīvokļu privatizāciju un zemes “balto baronu” alkatībuas nodrošināšanai – sā tavi OIK, kas ir pilnā VERDZĪBĀ. Tā ir neatkarība?!

  Tagad Saeimas komisijas vadītājs DOLGOPOLOVS – Saskaņa (aplaimos krievus, Sakaņas vēlētājus?) un Darba grupas vadītājs VALAINIS – ZZS uz NA – Rasnača izstrādātā likuma pamata, visa komisija VIENABALSĪGI lēma – ap 300 000 tautas pakļaut verdzībā uz 100 gadiem, ja ņem vērā minētos maksājumus kopā un tekošos maksājumus – vai tās nav okupācijas sekas, kas jālikvidē. Te tev ir tā DDD programma, nevis “čekas maisi” vai komunisti, par ko un ar ko musina tautu, lai tikai balsotu par šiem Saeimas lēmējiem.

  Lai kaut cik šeit mazinātu tautas bēgšanu no valsts, no verdzības – JĀATGRIEŽAS pie patiesās nekustamo īpašumu KADASRTRĀLĀS VĒRTĪBAS – būs normāls NĪN, zemes izpirkums un nodokļi, maksājumi notāriem, tiesu izpildītājiem utt., ko iekasē uz kadastrālās vērtības bāzes.

  Bet minētiem un neminētiem komisijas lēmējiem tas pie vienas vietas – lielīsies, ka re, mēs vienreiz jūs atbrīvojam no “zemes baltajiem baroniem” – kuri spekulācijas un pirmpirkuma tiešibu apiešanas ceļā sapirka zemes zem mājām un to ieķīlāja bankās, lai vergi to izpērk ar Rasnača piespiedu zemes izpirkuma likumu.

  stalkers
  15.04.2018 09:57
  Pie situācijas, kad LV uzvaras gājienu sāk dažādi “fiksētie maksājumi” ir tikai diemžēl laika jautājums, kad kāds izdomās ieviest abonomenta maksājumu apkures sistēmai vai vienkārši nekaunīgi pacelt cenu, kad patēriņš nokritīsies renovācijas rezultātā + Neaizmirsīsim RD kāri iekasēt NĪN, kurš pēc šādām renovācijām, nolietojuma krituma un kadastra kāpuma rezultātā pieaugs kā bankā, tā kā visa šī ir klasiska iedzīvotāju slaukšanas shēma. Tas protams nenozīmē, ka par īpašumiem būtu jārūpējas, bet tas ir jādara pašu spēkiem un ar saprātu, nevis caur starpniekiem, ar krītiņiem un iesaistot visādus parazītus !

 5. Daži komentāri:

  Pilnīgi piekrītu
  15.04.2018 09:52
  Tagad ir īstais laiks, lai pilnīgi visi būtu parādā bankām visu atlikušo dzīvi.

  Zemes piespiedu izpirkums – Tavs OIK.
  15.04.2018 17:44
  Zini, visi “kraukļi” grib plēst trīs reizes vairāk, kā tas maksā! Te nu bija TAVA nasta – OIK nr. 2, OIK nr. 3, OIK nr.4 un OIK nr..5:

  1) SILTINĀŠANA ar Eiropas un banku naudu – Cik maksā kopā? 30 -50 000?
  2) aukstā un siltā ūdens stāvvadu un guļvadu, cirkulācijas vadu maiņa – cik maksā kopā ? 50 000?
  3) kanalizācijas vadu maiņa- cik maksā ? 10 000?
  4) siltmmezglu un cauruļvadu maiņa – cik maksā? – 100 000?
  5) ZEMES piespiedu pirkšana uz kredīta rēķina 100 000 – 300 000?

  Tā ir “davana tautai” – laime ar dzīvokļu privatizāciju un zemes “balto baronu” alkatībuas nodrošināšanai – sā tavi OIK, kas ir pilnā VERDZĪBĀ. Tā ir neatkarība?!

  Tagad Saeimas komisijas vadītājs DOLGOPOLOVS – Saskaņa (aplaimos krievus, Sakaņas vēlētājus?) un Darba grupas vadītājs VALAINIS – ZZS uz NA – Rasnača izstrādātā likuma pamata, visa komisija VIENABALSĪGI lēma – ap 300 000 tautas pakļaut verdzībā uz 100 gadiem, ja ņem vērā minētos maksājumus kopā un tekošos maksājumus – vai tās nav okupācijas sekas, kas jālikvidē. Te tev ir tā DDD programma, nevis “čekas maisi” vai komunisti, par ko un ar ko musina tautu, lai tikai balsotu par šiem Saeimas lēmējiem.

  Lai kaut cik šeit mazinātu tautas bēgšanu no valsts, no verdzības – JĀATGRIEŽAS pie patiesās nekustamo īpašumu KADASRTRĀLĀS VĒRTĪBAS – būs normāls NĪN, zemes izpirkums un nodokļi, maksājumi notāriem, tiesu izpildītājiem utt., ko iekasē uz kadastrālās vērtības bāzes.

  Bet minētiem un neminētiem komisijas lēmējiem tas pie vienas vietas – lielīsies, ka re, mēs vienreiz jūs atbrīvojam no “zemes baltajiem baroniem” – kuri spekulācijas un pirmpirkuma tiešibu apiešanas ceļā sapirka zemes zem mājām un to ieķīlāja bankās, lai vergi to izpērk ar Rasnača piespiedu zemes izpirkuma likumu.

  stalkers
  15.04.2018 09:57
  Pie situācijas, kad LV uzvaras gājienu sāk dažādi “fiksētie maksājumi” ir tikai diemžēl laika jautājums, kad kāds izdomās ieviest abonomenta maksājumu apkures sistēmai vai vienkārši nekaunīgi pacelt cenu, kad patēriņš nokritīsies renovācijas rezultātā + Neaizmirsīsim RD kāri iekasēt NĪN, kurš pēc šādām renovācijām, nolietojuma krituma un kadastra kāpuma rezultātā pieaugs kā bankā, tā kā visa šī ir klasiska iedzīvotāju slaukšanas shēma. Tas protams nenozīmē, ka par īpašumiem būtu jārūpējas, bet tas ir jādara pašu spēkiem un ar saprātu, nevis caur starpniekiem, ar krītiņiem un iesaistot visādus parazītus !

 6. Dzīvokļu īpašnieku “nabadziņu aizstāvji”- Regīna Ločmele-Luņova un Dolgopolovs ( SC ) zemiski bruģē ceļu uz nākamo saeimu, labi apzinoties, ka taisnība nav viņu pusē, ko pierādīja kārtējais ST spriedums!
  Cik ilgi vēl mocīs Latvijas zemes īpašniekus???!!!

 7. ZZS gals un sākums? Atbildēt

  Gan jau mūsu gudrais valainis kļūdās. Drīzāk, ka 13. Saeimas vēlēšanās būs ZZS un NA beigu SĀKUMS. Cik ilgi komunistiski čekistiekie varoņi būs pie varas , kuriatbildīgi par stāvokli valstī – par visām kriminālām denacionalizācijām, kriminālām zemes reformām, par prihvatizāciju un tautas padzīšanu ekonomiskajā trimdā, par genofonda iznīcināšanau un valsts saškelšanu.

 8. Vai Saskaņai, ZZS u.c smadzenes vietā Atbildēt

  “Jautājums” Delfi
  13.04.2018 00:18
  Kas par šo bardaku atbildēs?
  Lūk, kas atbildēs: tu, es viņš, viņa. Lasi likumu.
  Dzīvokļa īpašuma likums 15.pants. Dzīvokļu īpašnieku kopības statuss
  (1) Dzīvokļu īpašnieku kopība ir pārvaldes institūcija dzīvojamā mājā, kas sadalīta dzīvokļu īpašumos.
  (2) Dzīvokļu īpašnieku kopības sastāvā ir visi attiecīgās dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieki.

  Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likums 1.pants
  2) dzīvojamās mājas īpašnieks — dzīvojamās mājas īpašnieks vai valsts dzīvojamās mājas valdītājs. Dzīvojamās mājas īpašnieks ir arī dzīvokļa īpašuma īpašnieks (turpmāk — dzīvokļa īpašnieks);

  Tātad, ja par māju galvos valsts un piespiedīs ņemt kredītu – mēs esam vergi, maksās visa māja, arī par tiem, kuriem kabatā grašu nebūs, nemaksās baroniem.

  Nu lūk, lasi, kas ir “piespiedu dalītais īpašums”, kas ir “piespiedu noma” – tā ir verdzība uz daudziem gadiem, ja mājai piesaitītās zemes kadastrālā vērtība ir 120 000, dalotpiemēram, ar 44 dzīvokļi, izpirkuma cena būs vienam dzīvoklim ap 3000. Garāžu kooperatīvā, privatizējot zemi, kur katram vajadzēja samaksāt ap 300 latu, ap 10 % nemaksāja, bet ja jāmaksā 3000 EUR?

 9. Viktors Valainis
  30.aprīļa Saeimas sēde (17319077891).jpg
  Viktors Valainis 2015. gadā
  Saeimas deputāts
  Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs
  Amatā
  2013. gada 1. marts — 2014. gads
  Dzimšanas dati 1986. gada 9. augustā (31 gads)
  Dzīvo Valsts karogs: Latvija Jelgava, Latvija
  Tautība latvietis
  Politiskā partija Reformu partija (2011)
  Jēkabpils partija (2014-2018)
  Profesija ēku pārvaldnieks
  Viktors Valainis (dzimis 1986. gada 9. augustā)[1] ir latviešu politiķis. Šobrīd ir 12. Saeimas deputāts, līdz 2018. gadam pārstāvēja Jēkabpils partiju, kas iekļāvās partijas “Vienotība” vēlēšanu sarakstā. Bijis arī 11. Saeimas deputāts (ievēlēts no Zatlera Reformu partijas).

  Izglītību ieguvis Jelgavas Valsts ģimnāzijā un Rīgas Tehniskajā universitātē, studiju programmā Nekustamā īpašuma pārvaldība.[2] Strādājis Jelgavas nekustamo īpašumu pārvaldē par ēku ekspluatācijas daļas vadītāja vietnieku, bijis valdes loceklis uzņēmumā “VOE aģentūra” un nodibinājumā “Latvijas Namu pārvaldnieku ģilde”.

  Politiskā darbība
  2011. gadā iestājies Zatlera Reformu partijā (ZRP). No šīs partijas saraksta kandidēja 11. Saeimas ārkārtas vēlēšanās, kur arī tika ievēlēts no Zemgales vēlēšanu apgabala.[3] 2011. gada 16. oktobrī kopā ar pieciem citiem ZRP biedriem pameta partiju, tādējādi protestējot pret nedemokrātisko lēmumu pieņemšanu ZRP iekšienē.[4] 2013. gada martā kļuvis par Satiksmes ministrijas parlamentāro sekretāru.[5]

  12. Saeimas vēlēšanās V. Valainis kandidēja no partijas “Vienotība” saraksta, kurā to virzīja viņa pārstāvētā Jēkabpils partija,[6] taču netika ievēlēts. 2015. gada aprīlī saņēma mandātu uz laiku, kamēr Jānis Reirs pilda finanšu ministra pienākumus, pēc tam, kad Vjačeslavs Dombrovskis nolika deputāta mandātu.[7] 2016. gadā V. Valainis kļuva par Ekonomikas ministrijas parlamentāro sekrtetāru, bet aprīlī arī par Latvijas Lielo pilsētu asociācijas izpilddirektoru (iepriekš šajā amatā darbojās Ministru prezidents Māris Kučinskis).

  2018. gada sākumā izstājies no “Vienotības” Saeimas frakcijas pēc balsojumiem pretēji kopējai frakcijas nostājai. Pēc tam paziņojis par izstāšanos arī no Jēkabpils partijas. Paziņojis, ka politisko nākotni saskata “Zaļo un Zemnieku savienības” sastāvā.

 10. Pasaules staigātājs Atbildēt

  Viktors Valainis
  30.aprīļa Saeimas sēde (17319077891).jpg
  Viktors Valainis 2015. gadā
  Saeimas deputāts
  Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs
  Amatā
  2013. gada 1. marts — 2014. gads
  Dzimšanas dati 1986. gada 9. augustā (31 gads)
  Dzīvo Valsts karogs: Latvija Jelgava, Latvija
  Tautība latvietis
  Politiskā partija Reformu partija (2011)
  Jēkabpils partija (2014-2018)
  Profesija ēku pārvaldnieks
  Viktors Valainis (dzimis 1986. gada 9. augustā)[1] ir latviešu politiķis. Šobrīd ir 12. Saeimas deputāts, līdz 2018. gadam pārstāvēja Jēkabpils partiju, kas iekļāvās partijas “Vienotība” vēlēšanu sarakstā. Bijis arī 11. Saeimas deputāts (ievēlēts no Zatlera Reformu partijas).

  Izglītību ieguvis Jelgavas Valsts ģimnāzijā un Rīgas Tehniskajā universitātē, studiju programmā Nekustamā īpašuma pārvaldība.[2] Strādājis Jelgavas nekustamo īpašumu pārvaldē par ēku ekspluatācijas daļas vadītāja vietnieku, bijis valdes loceklis uzņēmumā “VOE aģentūra” un nodibinājumā “Latvijas Namu pārvaldnieku ģilde”.

  Politiskā darbība
  2011. gadā iestājies Zatlera Reformu partijā (ZRP). No šīs partijas saraksta kandidēja 11. Saeimas ārkārtas vēlēšanās, kur arī tika ievēlēts no Zemgales vēlēšanu apgabala.[3] 2011. gada 16. oktobrī kopā ar pieciem citiem ZRP biedriem pameta partiju, tādējādi protestējot pret nedemokrātisko lēmumu pieņemšanu ZRP iekšienē.[4] 2013. gada martā kļuvis par Satiksmes ministrijas parlamentāro sekretāru.[5]

  12. Saeimas vēlēšanās V. Valainis kandidēja no partijas “Vienotība” saraksta, kurā to virzīja viņa pārstāvētā Jēkabpils partija,[6] taču netika ievēlēts. 2015. gada aprīlī saņēma mandātu uz laiku, kamēr Jānis Reirs pilda finanšu ministra pienākumus, pēc tam, kad Vjačeslavs Dombrovskis nolika deputāta mandātu.[7] 2016. gadā V. Valainis kļuva par Ekonomikas ministrijas parlamentāro sekrtetāru, bet aprīlī arī par Latvijas Lielo pilsētu asociācijas izpilddirektoru (iepriekš šajā amatā darbojās Ministru prezidents Māris Kučinskis).

  2018. gada sākumā izstājies no “Vienotības” Saeimas frakcijas pēc balsojumiem pretēji kopējai frakcijas nostājai. Pēc tam paziņojis par izstāšanos arī no Jēkabpils partijas. Paziņojis, ka politisko nākotni saskata “Zaļo un Zemnieku savienības” sastāvā.

 11. Kas ir Viktors Valainis Atbildēt

  “2018. gada sākumā izstājies no “Vienotības” Saeimas frakcijas pēc balsojumiem pretēji kopējai frakcijas nostājai. Pēc tam paziņojis par izstāšanos arī no Jēkabpils partijas. Paziņojis, ka politisko nākotni saskata “Zaļo un Zemnieku savienības” sastāvā “-

 12. Ne no ši raksta, ne citiem rakstiem neizriet ne beigu sākums, ne beigas. Pieņemsim slavenā zemes barona, advokāta Normunda Šlitkes teikto: labāk šausmīgas beigas, nekā mūžīgas šausmas.

  Tātad, dzīvokļu īpašnieki, gaidiet šausmīgas beigas , bet vai tas tā. nav ne mazākās ticamības , šausmas turonāsies dikti ilgi un drausmīgi, ja vēl piemēros kreditēšanu: (1) ja daļa izpirkumu nemaksās, uzliks par pienākumu maksāt tiem, kuri maksā savu daļu – jo mājā jau noteikta mistiska dzīvokļu kopība, kurai nav nedz juridiska statusa, ne amatpersonu; (2) dzīvokli ar parādiem nevarēs pārdot, pat ne dāvināt; (3) dzīvokļa cena, kamēr izpirks, būs zema, to varēs pārdot par svietmaizi (spekulanti kur rodas) (4) mantošana būs smaga, ar parādiem. Un svarīgākais, ka mājai nav saimnieka, pārvaldnieka, vairākumam, nav sava naudas konta, ar naudu rīkojas svešas personas, kas, gribi vai nē, atrodas interešu konfliktā.

  Pareizi teikts – “gadsimta bardakam nebūs ne sākuma, ne gala. Bet kā būs ar partiju politisko reklāmu saistība ar šo likumu, likumu, kuram nosaikumā krimināls vārds – “piespiedu”

  • Dzen PIESPIEDU slazdā? Atbildēt

   Ja piespiedu, tad zini, ka neklāsies labi. Izspiedis p;iesp[iedu kārtā tik, cik “baltie baroni”vēlēsies , par kādu cenu vienosies ar varu – zini, tā jau skaitās organizētā noziedzība.

   Tu būsi tās upuris.
   Zini vēl. “Baltie baroni” ir savas zemes ieķīlājuši bankās – tātad TEV būs PIESPIEDU kārtā jāmaksā tā summa, visai mājai vai vairākām mājām kopā.

   Mūs dzen piespiedu SLAZDĀ. TU to gribi? Vajag tādu likumu, ka vieni gribēs pārdot, otrie gribēs pirkt – PATIESA KADASTRĀLĀ ZEMES VĒRTĪBA.

 13. Ilmārs 5 līmeņa profisionāls maģistrs mērniecībā un zemes ierīcībā Atbildēt

  Pirms komisijas sēdes es visiem deputātiem ar E-pstu atgādināju murga autora Grūtupa pirmsnāves lūgumu visām Saeimas partijām [Pilsētu zemēm topašu likumu kā lauku zemēm } lai Satversmes tiesā neviens nevar apstrīdēt. Tagadējais ir BRĀĶIS unsatversmes tiesā viegli apstrīdams.

 14. TĀTAD ATRODAM – 3677 ZEMES ĪPAŠNIEKI;
  – 110 970 dzīvokļi vai x 3 = 332910 cilvēku. 3677 pret 332910 !
  Lasu un brīnos par kārtējo bardaku un dezorganizāciju un anominitāti:
  Kad process uzsākts, tad:
  – KAS ŠO PROCESU UZSĀKS, KAS NOTIKS, JA DZĪVOKĻI PATEIKS – NĒ, NEPIRKSIM PAR TĀDU KADASTRĀLO VĒRTĪBU, KAS BŪS DZĪVOKĻIEM “OIK” nr. 2

  1) pilnvarotā persona no pašvaldības pieprasa informāciju par mājai piesaistītā funkcionāli nepieciešamā zemes gabala lielumu;
  – KAS IECELS IZRAUDZĪS ŠO ANONĪMO PILNVAROTO PERSONU?
  – KAM TAD ŠĪ PERSONA PIEPRASĪS MĀJAI PIESAISTĪTĀ FUNKCIONĀLI NEPEICEIŠAMĀ ZEMES GABALA LIELUMU, PĒC KĀDAS FORMULAS TO NOTEIKS? – “OIK” nr.3 ?

  2) vēršas Valsts zemes dienestā (VZD), lai noteiktu izpērkamās zemes vērtību;
  – kURŠ, UZ KĀDA PILNVAROJUMA PAMATA VĒRŠAS vzd?
  vērtību nosaka VZD, un tā atbilst attiecīgā zemes gabala kadastrālajai vērtībai;
  – VAI DEPUTĀTI SAPROT, KAS IR KADASTRĀLĀ VĒRTĪBA, KAS IR APGRŪTINĀTĀS ZEMES VĒRTĪBA UN PĒC KĀDIEM KRITĒRIJIEM TĀ TIKS NOTEIKTA?
  3) tiek sagatavota pilna informācija par izpērkamo zemi katram dzīvoklim atsevišķi un visai mājai kopā;
  – UZ KĀDA PAMATAIZPĒRKAMO ZEMI RĒĶINĀS VISAI MĀJAI, LAI UZLIKTU VERGU SLOGU TIEM, KURI MAKSĀS KREDĪTU MĀJAI, JA CITI NEMAKSĀS?
  4) dzīvokļu īpašnieki lemj, piedaloties zvērinātam tiesu izpildītājam, par zemes izpirkšanu;
  – KAS SASAUC DZĪVOKĻU ĪPAŠNIEKU SAPULCI UN ORGANIZĒ VISU TĀS NORISI UN TIESISKUMU?
  5) zvērināts tiesu izpildītājs pārskaita naudu zemes īpašniekam un nostiprina īpašumtiesības zemesgrāmatā.
  -NO KĀDA KONTA TIESU IZPILDĪTĀJS TO PĀRSKAITĪS?

Draugiem Facebook Twitter Google+