×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
3. janvāris, 2014
Drukāt

Viedokļu dažādība par Latviju eirozonā


Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas pievienošanās eirozonai gadumijā nesusi sev līdzi ne vien apsveikumus no dažnedažādu valstu amatpersonām un ierindas cilvēkiem, bet arī bažu pilnus rakstus par Latviju, kas nu kļuvusi par īstu magnētu “netīrajai” naudai no bijušās Padomju Savienības valstīm.

Portāls “euobserver.com” raksta: “Trīspa
dsmit no Latvijas 20 bankām darbojas ar šo valstu fondiem un ir uzskatāmas par drošu paradīzi līdzekļiem ar apšaubāmu izcelsmi. Šādu situāciju veicina Latvijas stabilitāte un iecietīgā politika.”

Tiesa gan, lasītāji komentāros aicinājuši labāk apdomāt šādu rakstu publicēšanu, uzsverot, ka Latvija nebūt nav tā sliktākā šajā ziņā.

Tā Joe uzskata, ka “tas ir ļoti nepamatots apgalvojums – euobserver jābūt uzmanīgiem, publicējot šādus stāstus. Es neattaisnoju “netīro naudu”, bet kāpēc tā neraksta par, piemēram, ES finanšu galvaspilsētu Londonu vai Parīzi, kurās arī ir sava daļa “netīrās naudas” no Āfrikas un citām pasaules daļām?”

Avatar ir pārliecināts, ka “visnetīrākā nauda” apgrozās finanšu centros ārpus Eiropas Savienības – piemēram, Bāzelē, Cīrihē, kā arī pašā ES – Londonā. “Londona ir viduslaiku relikts, kurā bankas kontrolē pilsētas dome, nevis iedzīvotāji. Tādēļ nevar būt pārsteigums, ka starptautiskās bankas atrodas pilsētā, kur tās kontrolē Londonas policija un vietējie spēki, kas atbild par finanšu noziegumu “izmeklēšanu”,” raksta Avatar.

Arī tviterī intensīvi tiek apspriesta Latvijas kļūšana par 18. eirozonas valsti.

@Bonface norāda: “Latvijai iepeldot eirozonā, 2014. gadā rūpīgāk nāksies pieskatīt arī dolāra vērtību.”

@SPShukla raksta: “Latvija nomainīja latu pret eiro. 500 latu banknote, kas bija trešā vērtīgākā pasaulē pēc ASV 980 $, nu ir 500 eiro vērtē.”

Tikmēr @Roosh smīkņā, ka: “Latvija pāriet uz eiro valūtu – viņi tagad bauda augstākas cenas un lielākas prasības no Briseles”.

Zviedrijas ārlietu ministra Karla Bilta tviterkontā lasāms: “31.decembra pusnaktī Latvija pārslēdzās uz eiro. Ekonomikas stabilitātei. Lai noenkurotos Eiropas Savienībā. Apsveicu!”

Bet @LOUIS Woolf uzskata: “Latvija pievienojās eirozonai, izmantojot savu banku pieredzi taupības laikos, lai veicinātu labklājību šajā valūtas savienībā.”

Šķiet, ka nu arī tūristus varēsim sagaidīt vēl daudz kuplākā skaitā, raksta @EstAdventures: “Apsveicam mūsu draugus Latvijā ar eiro ieviešanu! Ceļošana uz Baltiju nu kļūs maķenīt vienkāršāka.”

Mūsu ziemeļu kaimiņu Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess vakar savā tviterkontā ierakstījis: “3 kilometrus no manām mājām ir Latvija, kurp došos tikties ar Latvijas prezidentu Andri Bērziņu un par saviem eiro nopirkšu gardo Latvijas saldējumu.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+