Mobilā versija
-2.9°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
15. jūlijs, 2012
Drukāt

Viedtālruni interneta pārlūkošanai izmanto 12% lietotāju

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Populārākā ierīce, ko piekļuvei internetam izmanto interneta lietotāji Eiropas Savienībā (ES), ir dators, savukārt viedtālruni šim nolūkam izmanto 24%, liecina jūlijā publicētais “Eirobarometra” pētījums. Latvijā viedtālruni piekļuvei internetam izmanto 12%. Tādu mobilo ierīču kā planšetdators popularitāte pagaidām ir mazāka.

Saskaņā ar publicēto pētījumu 63% interneta lietotāju ES internetam izmanto galda datoru, 61% – portatīvo datoru. Viedtālrunī internetu pārlūko 24%, bet planšetdatorā – 6%.

Latvijā galda dators ir populārāks nekā vidēji ES – to internetam izmanto 73%. Klēpjdatoru izmanto 51%, viedtālruni – 12%, bet planšetdatoru – 3%.

Igaunijā šie rādītāji ir tuvāk ES vidējam līmenim – galda datoru interneta pārlūkošanai izmanto 63% interneta lietotāju, portatīvo datoru – 64%, viedtālruni – 24%, bet planšetdatoru – 4%.

Savukārt Lietuvā galda datoru internetam izmanto 70% interneta lietotāju, portatīvo datoru – 49%, viedtālruni – 17%, bet planšetdatoru – 3%.

Visizplatītākais viedtālrunis šajā ziņā ir Zviedrijā, kur to interneta pārlūkošanai lieto 55% aptaujāto interneta lietotāju. 16% interneta pārlūkošanai izmanto planšetdatoru, un šis rādītājs ierindo Zviedriju pirmajā vietā ES pēc šīs ierīces lietošanas līdzās Nīderlandei. Tomēr nevienā valstī viedtālrunis vai planšetdators popularitātes ziņā pagaidām nav apsteidzis datorus.

Kopumā savās dzīvesvietās aptaujāti 26 593 respondenti, Latvijā – 1003. Aptauja veikta šogad martā.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+