Mobilā versija
+4.2°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
16. augusts, 2012
Drukāt

Viedtālrunis pamācīs, kā rīkoties nelaimes gadījumā

Foto-LETAFoto-LETA

Viedtālruņu lietotājiem turpmāk nelaimes gadījumos un apdrošināšanā palīdzēs jauna, apdrošināšanas sabiedrības “BTA” Latvijā izveidota lietojumprogramma. Šo programmu bez maksas var lejupielādēt “BTA” mājas vietnē www.bta.lv un lietot “iPhone” vai “Android” viedtālruņos.

 

Ja noticis negadījums, viedtālruņa īpašnieks saņems ieteikumus auto negadījuma, īpašuma bojājuma, negadījuma ceļojumā vai cita negadījuma gadījumā. Ar “BTA” Informācijas tehnoloģiju izstrādes departamenta analītiķa Jura Dāboliņa izveidoto aplikāciju jebkurā valstī ir vienkārši izsaukt glābšanas dienestu, sazināties ar tuvāko “BTA” sadarbības partneri, ieskatīties noslēgtajos līgumos ar apdrošinātāju, pirkt apdrošināšanas polisi un sniegt ierosinājumus. Jānis Lucaus, “BTA Insurance Company” valdes loceklis, teic, ka agrāk apdrošināšana uzsvaru lika uz e-pakalpojumu un Klientu atbalsta dienesta pilnveidošanu, bet šajā nozarē patlaban sākas mobilā ēra.

No visiem apdrošinātājiem līdzīgu iespēju Latvijā piedāvā vēl a/s “If P&C Insurance”, tomēr šī programma nav izveidota Latvijā un tā nepiedāvā pirkt apdrošināšanas polisi. “If Apdrošināšanas” IT daļas vadītājs Jānis Kesteris:

“Aplikācijā “If Palīdzība” ir iekļauti visu Eiropas valstu avārijas dienestu tālruņu numuri un atkarībā no cilvēka atrašanās vietas Eiropā tie tiek automātiski nomainīti. Turklāt, ieslēdzot GPS un datu viesabonēšanu, “If Palīdzība” tūlīt nosaka cilvēka atrašanās vietu. Gadījumā ja, piemēram, cilvēkam nepieciešama auto evakuācija, ir pieejami arī “If Palīdzības” kontakti. Aplikācijā pieejama arī sadaļa “Pirmā palīdzība”, kurā sniegta informācija par to, kā rīkoties, ja kāds ir ievainots vai cietušais ir bezsamaņas stāvoklī. Tāpat ir sniegta informācija par to, kā fotografēt satiksmes negadījuma vietu,” tā J. Ķesteris. Arī “IF Apdrošināšana” piedāvātā aplikācija ir pieejama “Android” un 
”iPhone” viedtālruņos, un to var lejupielādēt bez maksas.

Divu lielāko mobilo sakaru operatoru – “Latvijas mobilais telefons” (“LMT”) un “Tele 2” – tīklos patlaban ir 275 000 viedtālruņu lietotāju. No vairāk nekā 160 000 viedtālruņu, kas darbojas “LMT” tīklā, 64% tālruņu ir reģistrēti ārpus Rīgas. Patlaban katrs otrais pārdotais mobilais tālrunis ir viedtālrunis. Kā norāda tehnoloģiju eksperts Artūrs Mednis, aplikāciju izmantošana viedtālruņos pēc zvanīšanas, īsziņu, bilžu un video sūtīšanas ir ceturtā vispopulārākā. To dara 
435 000 cilvēku. Vispopulārākās ir spēles, seko sociālo tīklu izmantošana, “Skype” un navigācija. Eksperti paredz, ka viedtālruņu īpatsvars kopējā mobilo tālruņu daudzumā kāps, aizvien vairāk cilvēku novērtēs viedtālruņu sniegtās iespējas.

 

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+