×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
16. augusts, 2012
Drukāt

Viedtālrunis pamācīs, kā rīkoties nelaimes gadījumā

Foto-LETAFoto-LETA

Viedtālruņu lietotājiem turpmāk nelaimes gadījumos un apdrošināšanā palīdzēs jauna, apdrošināšanas sabiedrības “BTA” Latvijā izveidota lietojumprogramma. Šo programmu bez maksas var lejupielādēt “BTA” mājas vietnē www.bta.lv un lietot “iPhone” vai “Android” viedtālruņos.

 

Ja noticis negadījums, viedtālruņa īpašnieks saņems ieteikumus auto negadījuma, īpašuma bojājuma, negadījuma ceļojumā vai cita negadījuma gadījumā. Ar “BTA” Informācijas tehnoloģiju izstrādes departamenta analītiķa Jura Dāboliņa izveidoto aplikāciju jebkurā valstī ir vienkārši izsaukt glābšanas dienestu, sazināties ar tuvāko “BTA” sadarbības partneri, ieskatīties noslēgtajos līgumos ar apdrošinātāju, pirkt apdrošināšanas polisi un sniegt ierosinājumus. Jānis Lucaus, “BTA Insurance Company” valdes loceklis, teic, ka agrāk apdrošināšana uzsvaru lika uz e-pakalpojumu un Klientu atbalsta dienesta pilnveidošanu, bet šajā nozarē patlaban sākas mobilā ēra.

No visiem apdrošinātājiem līdzīgu iespēju Latvijā piedāvā vēl a/s “If P&C Insurance”, tomēr šī programma nav izveidota Latvijā un tā nepiedāvā pirkt apdrošināšanas polisi. “If Apdrošināšanas” IT daļas vadītājs Jānis Kesteris:

“Aplikācijā “If Palīdzība” ir iekļauti visu Eiropas valstu avārijas dienestu tālruņu numuri un atkarībā no cilvēka atrašanās vietas Eiropā tie tiek automātiski nomainīti. Turklāt, ieslēdzot GPS un datu viesabonēšanu, “If Palīdzība” tūlīt nosaka cilvēka atrašanās vietu. Gadījumā ja, piemēram, cilvēkam nepieciešama auto evakuācija, ir pieejami arī “If Palīdzības” kontakti. Aplikācijā pieejama arī sadaļa “Pirmā palīdzība”, kurā sniegta informācija par to, kā rīkoties, ja kāds ir ievainots vai cietušais ir bezsamaņas stāvoklī. Tāpat ir sniegta informācija par to, kā fotografēt satiksmes negadījuma vietu,” tā J. Ķesteris. Arī “IF Apdrošināšana” piedāvātā aplikācija ir pieejama “Android” un 
”iPhone” viedtālruņos, un to var lejupielādēt bez maksas.

Divu lielāko mobilo sakaru operatoru – “Latvijas mobilais telefons” (“LMT”) un “Tele 2” – tīklos patlaban ir 275 000 viedtālruņu lietotāju. No vairāk nekā 160 000 viedtālruņu, kas darbojas “LMT” tīklā, 64% tālruņu ir reģistrēti ārpus Rīgas. Patlaban katrs otrais pārdotais mobilais tālrunis ir viedtālrunis. Kā norāda tehnoloģiju eksperts Artūrs Mednis, aplikāciju izmantošana viedtālruņos pēc zvanīšanas, īsziņu, bilžu un video sūtīšanas ir ceturtā vispopulārākā. To dara 
435 000 cilvēku. Vispopulārākās ir spēles, seko sociālo tīklu izmantošana, “Skype” un navigācija. Eksperti paredz, ka viedtālruņu īpatsvars kopējā mobilo tālruņu daudzumā kāps, aizvien vairāk cilvēku novērtēs viedtālruņu sniegtās iespējas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+