Tehnika
Tehnoloģijas

Viedtālruņu kongresā skopi jaunumi1


Vivo Apex
Vivo Apex
Publicitātes foto

Nedz “Huawei”, nedz “LG”, nedz “HTC” – vismaz trīs lielie viedtālruņu ražotāji šogad “Mobile World Congress 2018” bija ja ne uzgriezuši muguru, tad vismaz neieinteresētībā uz visu noskatījās no malas. Tas visu skatienus un apbrīnas vārdus ļāva pievākt “Samsung”, “Sony” un “Nokia”. Taču sausais atlikums – neviens nav nācis klajā ar ko revolucionāru, drīzāk visi priecājas par došanos pagātnē. Kā nu ne – “Nokia” prezentējusi jauno veco “8110 Matrix” podziņtelefonu, kas jau nosaukts par banānu tā izskata dēļ. Līdz ar tradicionāli lielu uzmanību saņēmušo jaunāko “Samsung” flagmani “S9” un tā lielāko, jaudīgāko un dārgāko brāli “S9 Plus”, “8110” saņēma lielākās uzslavas.

Runājot par “Samsung”, kā jau minēju, ne ar ko negaidītu un pārsteidzošu korejiešu ražotājs nav nācis klajā, drīzāk parūpējies, lai nesabojātu lielisko iespaidu par iepriekšējās paaudzes “S8”, kas jau bija teju nevainojams tālrunis. Taču jaunas nianses tomēr ir. Jau iepriekš “S8” ekrāns bija teju bez acij netīkamajām apmalēm. “S9” apmales vēl ir par kripatiņu mazākas. Forma, tālruņa izmērs un materiāli mainīti nav. Aizmugurē nedaudz pārvietots pirkstu nospiedumu lasītājs, taču tā ir niecīga nianse. Iekšpusē, protams, uzstādīts jaudīgāks procesors, taču akumulators aiztikts nav. Vēl vairāk uzlabota nepārspējamā “S8” kamera. Mūsdienām nebūtiska nianse, kuru ražotājs izceļ – ir jauni, jaudīgāki un citur novietoti skaļruņi. Tas viss nozīmē cenu, sākot no apmēram 850 eiro par standarta “S9” modeli.

“Sony” atteicies no kantainā dizaina

“Sony” demonstrēja “Xperia XZ2” un mazāko “XZ2 Compact”, kurus kritiķi novērtējuši gana atzinīgi, saucot jaunos tālruņus par “būtisku kompānijas lēcienu attīstībā”. Pamanāmākais jaunums – “Sony” atteicies no sava firmas dizaina. Kantainos stūrus nomainījuši noapaļoti, bet viss tālrunis joprojām ietērpts stiklā, no priekšpuses uz aizmuguri pazudis pirkstu nospiedumu lasītājs, bet līdz ar stiklu beidzot pieejama bezvadu uzlāde, kā arī uzstādīts jaudīgāks akumulators. Protams, uzlabota kamera un tālruņa veiktspēja. Diemžēl “Sony” nav ņēmis piemēru no konkurentiem un joprojām tālruņa priekšpusi rotā lielas neizmantojamas apmales, kā arī “XZ2” vairs nav atrodama austiņu pieslēgvieta, tādējādi mudinot mūs pāriet uz “bluetooth” austiņām vai moderno “USB-C” audiosistēmu. Arī cena vēl nav zināma, taču “Sony” cenas ziņā parasti pārāk neatpaliek no “Samsung”.

Diezgan nopietni kongresā sevi pārstāvēja “Nokia”, kura izrādīja veselus 5 jaunumus, tostarp jauno “flagmani” “8 Sirocco” ar divām “Zeiss” aizmugurējām kamerām, jaudīgu procesoru un jauno “Android One” operētājsistēmu, kas izceļas ar “tukšumu”, nepiedāvājot citos telefonos jau rūpnieciski instalētās programmas. Līdzīgi uzlabojumi ir atrodami arī “Nokia 7 Plus”, taču to neuzskata par flagmani un attiecīgi arī specifikācijas nav tik grandiozas kā “8 Sirocco” Taču par vienu no galvenajām kongresā aprunātajām ierīcēm kļuva “banāntelefons” “Nokia 8110 Matrix”, kas gan krāsas, gan formas ziņā atgādina gardo augli. “Matrix” ir jau kārtējais “Nokia” mēģinājums atdzīvināt zīmola vecos un superpopulāros taustiņtelefonus ar dažādām jaunām iezīmēm un uzlabojumiem. Tā cena būs zem 100 eiro un ražotājs sola akumulatoram bez uzlādes izturēt vairāk nekā 20 dienas – iezīme, kuru tālrunī gaida daudzi. Taču ir arī citi jaunumi, piemēram, gan “Twitter”, gan “Facebook” lietotnes, “Google” asistents, “Google Maps” un LTE standarts, kas ļaus izbaudīt visas “Wi-Fi” priekšrocības.

Viens no lielajiem ražotājiem, kas nebija pagriezis muguru kongresam, taču ar jauninājumiem neizcēlās bija “LG”, kas šādi rīkojoties sarūgtinājis fanus. “LG” “nošmaukušies” un prezentējuši tādu kā atjauninājumu veiksmīgajam “V30” telefonam “V30S ThinQ”, kurš izskatās tāpat, kurš darbojas tāpat, taču saņēmis vien lielāku RAM atmiņu un lielāku iekšējo atmiņu. Ļoti nolaidīgi…


Kamera, kas izbīdās

No mazāk zināmiem ražotājiem ar interesantu koncepttelefonu nāca klajā “Vivo”, kura tālrunim “Apex” nav fiziska pirkstu nospiedumu lasītāja, bet gan šī vieta ir iebūvēta ekrāna priekšpusē – risinājums, kas noteikti tiks pārņemts tuvākajā nākotnē. Tāpat tālrunim nav skaļruņu – lai radītu skaņu, tas vibrē. Arī priekšpusē iebūvēta kamera “Apex” nav. Dizaineri un inženieri tā vietā izdomājuši “Apex” padarīt par pirmo tālruni ar kameru, kas izbīdās no korpusa iekšpuses. Jauninājumi būtiski uzlabojuši viedtālruņa izskatu, izslēdzot ekrāna apmales. Manuprāt, “Apex” ir viens no elegantākajiem šobrīd tirgū esošajiem tālruņiem pasaulē.

Savukārt “Asus” prezentējis “ZenFone 5”, kas nu ļoti līdzinās krietni dārgākajam un prestižākajam jaunumam “Apple X”. “ZenFone 5” ir tiešām liels – 6,2 collas, taču kas patīkami, teju visu šo laukumu klāj ekrāns. Cena tik jaudīgam telefonam ar 8GB RAM atmiņu un jaunāko “Android” operētājsistēmu ļoti pieejama – domājams, ka tas maksās zem 400 eiro.

LA.lv