Ekonomika
Bizness

Viedtelevīzija jau darbojas 0


LMT “Mājas viedtelevīzijas” sākumekrāns
LMT “Mājas viedtelevīzijas” sākumekrāns
Foto Valdis Semjonovs

Kamēr televīziju operatori savas lielā ekrāna bildes pārcēla uz mazākiem – datora, planšetdatora un viedtālruņa ekrāniem, LMT gāja pretējā virzienā – tā mājas televizoru piesolīja barot no mobilajiem sakariem. Vienlaikus solot televizoru pārvērst par lielu viedtālruņa ekrānu.

Pērn 23.martā LMT pirmais no mobilo sakaru operatoriem izziņoja jauna tipa televīziju – viedtelevīziju un aicināja pieteikties to testēt. Taču tikai jūlija vidū “LMT” testa ierīci spēja nodot apmēram tūkstoš izmēģinātāju rokās. Trīs mēnešu interesenti mēģināja, ziņoja par trūkumiem. Tika veikti uzlabojumi, bet par vViedtelevīzijas laišanu tautās LMT klusēja. Kompānijas viceprezidents mārketinga un biznesa attīstības jautājumos Ingmārs Pūķis garo gatavošanos “LA” skaidro ar to, ka mājas viedtelevīzija 4G tīklā ir pavisam jauna koncepcija gan tehnoloģiski, gan kā pakalpojums. “Daudzi operatori pasaulē brīnās, ka tas vispār ir iespējams. Mūsu tīkla infrastruktūras kvalitāte un izvēlētais tehniskais risinājums ļauj LMT būt vienam no pirmajiem pasaulē, kas piedāvā televīziju 4G tīklā.”

Tikmēr Latvijā pērn ienāca interneta televīzija “Netflix”, “Lattelecom” ieviesa “Shortcut”, bet MTG grupa strādājošas “Viasat” – “Viaplay”, TELE2 – “Atvērto TV”. Bet LMT klusiņām turpināja veidot savu televīziju un līdz šim par to skaļi neko nav ziņojusi.

Izrādās, ka LMT viedtelevīziju komerciālā režīmā izmanto ap 500 klientu, bet tās satura piedāvājumus cenšas papildināt. LMT prezidents Juris Binde “LA” izvairīgi skaidro, ka saturu viņi papildināšot visu laiku, tomēr norāda, ka “satura radītāji joprojām strādā pēc 1886. gadā pieņemtās Bernes konvencijas par autortiesībām, bet šajā mainīgajā situācijā to tā vairs nevar pārdot. Tieši satura pārdevēju neelastīgums radījis situāciju, ka pirātisms ir tik izplatīts. Cilvēki izvēlētos par mazu naudu saturu pirkt legāli. Tas ir ļoti konservatīvs tirgus, bet gan jau dzīve piespiedīs to mainīties.” Nav grūti uzminēt, ka klupšanas akmens ir tas pats bija “Lattelecom” interaktīvajai televīzijai – sarunas par “MTG” kanāliem (“TV3”, “TV6”, “LNT” u.c.). Binde domā, ka līdz vasarai viedtelevīziju būs izveidojuši tādu, kā paredzēts.

Saistītie raksti

Pašlaik LMT Viedtelevīziju piedāvā ar individualizētiem piedāvājumiem pēc ģeogrāfiskā principa – vietās, kur ir labs pārklājums un tīkla kapacitāte. Pirmie piecsimt lietotāji to jau izbauda. Kaut gan arī tagad ikviens interesents, kuram 4G tīkla kapacitāte ļauj, operatora mājas lapā http://www.lmt.lv/lv/tv var pieteikties uz viedtelevīziju. Un skatīties to par 9,99 eiro mēnesī.

Savam televizoram tikai jāpieslēdz maza kastīte ar “LMT Straume” TV lietotni un, izmantojot kādu no “Internets mājai” pieslēgumiem, var skatīties vietējos un ārzemju TV kanālus, filmas, seriālus un “LMT Straume” tiešraides, kā arī baudi papildu iespējas – “YouTube” saturu, spēles un lietotnes, kas pieejamas “Google Play”.

Vairāk par IT un telekomunikāciju jaunumiem – pirmdienas, 13. februāra, “Latvijas Avīzē”.

LA.lv