Foto – Shutterstock

Vieglāk patukšot tautas kabatu 0

Mūsu ilggadējiem lasītājiem vaicāju, vai spēsiet samaksāt nekustamā īpašuma un citus nodokļus, ja tos vēl paaugstinās.

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Notriektā tautumeita 6
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Lasīt citas ziņas

Zigurds Palejs Rīgā: “Lai finanšu ministrs An­dris Vilks un viņa domubiedri “Vienotībā” pamostas! Pašlaik spēkā princips – nodokļi par katru cenu. Manā mikrouzņēmumā, īpašnieku neinformējot, bija ieradušies darbinieki, lai novērtētu ēkas, tas ir, angārus, bet tikai no ārpuses. Pēc šīs vizītes man paaugstināja nekustamā īpašuma nodokli. Zvanu, prasu, kāpēc tā? Atbild – tie angāri no ārpuses ļoti labi vēl izskatās. Kāpēc mani nepieaicinājāt? Likums to neprasa. Bet tad kā jums zināt, ka angārs, kam ražotājs devis 10 gadu garantiju, tur stāv jau 30 gadus un praktiski vairs nav izmantojams?”

Ēvalds Bratka Valkā: “Nesen pārdevu vasarnīcu, ko biju iegādājies pirms pieciem gadiem. Abas reizes no pirkuma summas bija jāmaksā valstij ienākuma nodoklis. Pirms pieciem gadiem man kā pircējam nācās samaksāt tikai 18 latus, bet šoreiz bija jāmaksā mums abiem – gan pircējam, gan pārdevējam – katram pa 100 eiro. Redziet, kāds maksājumu pieaugums tikai piecu gadu laikā. Un par 600 kvadrātmetru nelielu zemes gabaliņu! Domāju, cik lielas summas tiek iekasētas no lielo īpašumu pārdošanas. Vai vispār tiek iekasētas?”

CITI ŠOBRĪD LASA

Leone Šakina Ludzā: “Man ir privatizēts divistabu dzīvoklītis, par kuru iepriekš ik ceturksni maksāju nekustamā īpašuma nodokli 2,5 latus jeb 3,55 eiro. Tagad likumā noteikts, ka nodokļa viens maksājums nedrīkstot būt mazāks par septiņiem eiro! Tagad jāmaksā šī summa, gribi vai negribi. Esmu pensionāre, un uzskatu, ka valdība nekaunīgi jau tagad izgrābj pēdējo no vienkāršās tautas kabatām. Bet ministrs Andris Vilks domā vēl paaugstināt nodokļus. Tā ir nekaunība. Vispirms lai ievieš progresīvo nodokli, lai vairāk maksā tie, kam mēneša ieņēmumi ir lielāki par 1400 eiro, nevis paņem pēdējo no pensionāriem.”

Jānis Krūmiņš Ķekavā: “Andris Vilks pareizi saka – valsts budžets samazinās, jo mums nav nodokļu maksātāju. Tik daudz darbspējīgu cilvēku ir pametuši šo valsti. Ko lai dara valdība? Jā, nav patīkami, ka būs jāmaksā vairāk, bet citas izejas vienkārši nav. Man ir neliels īpašums laukos, nodoklis katru gadu nedaudz tiek palielināts, bet tas ir sīkums. Sliktākais, ka valstī neredzu augšupeju, tāpēc vairs neticu šai valdībai. Tā allaž izvēlas vieglāko ceļu, un, šķiet, bagātajiem ir spēcīgs lobijs.”

Jānis Dibrančs Garkalnē: “Ja nodokļi ir loģiski pamatoti, iedzīvotāji tos maksā. Bet kāda loģika, ja mājiņa simtgadīga, tūlīt sabruks, taču nodokli ar katru gadu ceļ? Tieši otrādi, tur nodokli vajadzētu samazināt, jo veca māja prasa daudz lielākus izdevumus nekā jauna. Kāpēc šiem īpašniekiem jācieš?”

Rihards Apkalns Rīgā: “Uzskatu, ka nekustamā īpašuma nodoklis ir jādiferencē. Ja cilvēkiem tas ir vienīgais nekustamais īpašums, piemēram, dzīvoklis daudzdzīvokļu namā vai neliela privātmāja, nodoklis jāsamazina. Bet ja īpašums – lielfermas, plaša zemnieksaimniecība, kas strādā ražošanas režīmā un nes peļņu, jāpalielina. Ja laukos apsaimnieko pāris hektārus zemes un tur vienu divas govis, īpašums ir iztikas līdzeklis. Gadījumi ir tik dažādi, bet neviens negrib iedziļināties, vieglāk visus pataisīt vienādus.”

Roberts Brižs Kabilē: “Jebkurš cilvēks allaž teiks, ka nodokļi ir pārāk lieli. Tas ir dabiski. Bet ļoti žēl, ka valsts izšķērdē savu pilsoņu maksātos nodokļus. Savulaik ekspremjers Dombrovskis lielījās ar reformām. Kur tās ir? Ulmaņlaikā Latvijā bija tikai astoņas ministrijas, tagad 13, bet darbinieku skaits ir četras piecas reizes lielāks. Samazinot valsts aparātu, budžets tikai iegūtu. Mēs, zemnieki, laukos savilksim galus, bet Rīgas pensionāriem gan būs bankrots.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.