×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
13. janvāris, 2012
Drukāt

Vieglatlēti neguļ ziemas miegā

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Vieglatlētikas sacensību sezona dažiem beidzās tikai decembrī, bet citiem sākusies jau janvārī stadionos zem jumta.


 

Visspožākā rota

Kuldīdznieki pirms gada pārsteidza, savā lieliskajā vieglatlētikas hallē sarīkojot Katrīnas kausa izcīņu. Vairāku stundu sacensībās sportisti centās tikt pie savas daļas no Kuldīgas uzņēmēju un pašvaldības dāsni sarūpētā balvu fonda, un katru apbalvošanas ceremoniju pat pavadīja neliela uguņošana. Tomēr sacensību visspožākā rota bija Ineta Radēviča – Latvijā par Gada sportisti atzītā Eiropas čempione tāllēkšanā. Kuldīgā Ineta gan lēca trīssoli, tomēr skatītāju sanāca tik daudz, ka brīvu vietu vairs nebija, un aplaudēja gan viņai, gan citiem uzvarētājiem.

Tagad Radēviča ieguvusi vēl vienu Latvijas gada balvu sportā, bronzas medaļu pasaules čempionātā un vēlreiz lēks Kuldīgā, jo 21. janvārī Katrīnas kausa izcīņa notiks atkal. Droši vien viss būs tāpat kā pērn, izņemot to, ka Ineta startēs savā galvenajā disciplīnā tāllēkšanā, jo trīssolis šoziem nav paredzēts viņas sacensību programmā. Saprotams, jo jāgatavojas olimpiskajām spēlēm Londonā, kur Radēviča grib beigt savu karjeru sportā. Treniņi esot saplānoti apmēram tāpat kā aizpērn cīņai par Eiropas zeltu. Kuldīgā viņas galvenās sāncenses būs Lauma Grīva un Aiga Grabuste, kuras arī jau kvalificējušās olimpiskajām spēlēm, un lietuviete Lina Andrijauskaite.

 

Tāli un tuvi viesi

Startēs arī citi ārzemnieki. Atbildību par viesu ielūgšanu kuldīdznieki atkal uzticējuši divu olimpisko spēļu dalībniecei Ievai Zundai, kura pērn pielika punktu savai karjerai 400 metru barjerskrējienā, taču no vieglatlētikas nav šķīrusies. Ieva stāsta, ka Latvijas rekordists 1500 m distancē Dmitrijs Jurkevičs skrejceļā tiksies ar kenijiešiem Džeimsu Kangogo un Viktoru Kebenei, kā arī ar Imadu Lābadi no Marokas. 60 m sprintā Elvijs Misāns un Māris Grēniņš spēkosies ar itāliešiem Samuēli de Varti un Abati Emanuēli, Jekaterina Čekele un Marlēna Reimane – ar pasaules universiādes čempioni Līnu Grinčikaiti no Lietuvas, kuras tautieši Darjus Aučina un Mariušs Vadeiķis būs Misāna pretinieki tāllēkšanas sektorā. Uz Kuldīgu pošoties vieglatlēti vēl no dažām citām zemēm un citi Latvijas izlases dalībnieki.

Sacensības 21. janvārī sāksies pulksten 15, elites programma – trīs stundas vēlāk. Pirmais trijnieks katrā elites disciplīnā saņems ne tikai Katrīnas kausus, bet arī naudas balvas.

 

Uz Stambulu

Kuldīgas apjumtajā stadionā šomēnes jau notika Baltijas valstu jauno daudzcīņnieku komandu sacensības. Diemžēl Latvijas izlase ar 134 751 punktu palika pēdējā vietā aiz igauņiem 
(179 326) un lietuviešiem (172 552). Vienīgo godalgu no 12 ieguva Jolanta Kaupe par trešo vietu jauniešu pieccīņā (3459). Vieglatlēti startēja arī Jēkabpils manēžā, kur Laura Ikauniece uzvarēja 60 m (7,69) un tikpat garā distancē ar barjerām (8,71), Elvijs Misāns – 60 m (6,78) un tāllēkšanā (7,36 m), Māris Grēniņš – 60 m/b (8,22), Jānis Vanags – augstlēkšanā (2,16 m).

Vieglatlētikas ziemas sacensību sezonas kulminācija būs pasaules čempionāts telpās no 9. līdz 11. martam Stambulā (Turcija). Pagaidām tam kvalificējušies pieci latvieši – Lauma Grīva, Ineta Radēviča un Aiga Grabuste tāllēkšanā, Ronalds Arājs sprintā un Māris Urtāns lodes grūšanā. Gan jau paspēs vēl kāds, taču pēdējos 12 gados pasaules čempionātā telpās arvien startēja tikai divi trīs Latvijas vieglatlēti, lai iekļautos starptautiskās federācijas (IAAF) apmaksātajā kvotā. Kopš 1985. gada mūsējie izcīnījuši divas sudraba un trīs bronzas medaļas, pagaidām pēdējo – Staņislavs Olijars barjersprintā pirms četriem gadiem. Stambulā gaidāma sīva konkurence, jo jau tagad čempionātam savu vieglatlētu līdzdalību pieteikušas 160 valstis. Pieteikties iespējams līdz 27. februārim.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+