Vieglatlēts Leitis labo Latvijas rekordu 400 metru skrējienā 0

Jānis Leitis sestdien Izraēlā notiekošajā Eiropas komandu čempionāta otrās līgas sacensībās laboja valsts rekordu 400 metru skrējienā, kura līdzautors viņš bija jau iepriekš.

Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 399
Cik bieži drīkst veikt rentgenu? Noskaidrojam! 17

Leitis sacensībās finišēja pēc 45,60 sekundēm, kas ir visu laiku labākais Latvijas sportista sasniegums šajā distancē, iepriekšējo rekordu uzlabojot par 0,28 sekundēm.

Pirms pieciem gadiem Leitis sacensībās Helsinkos vieglatlētikas stadiona standarta apli, kas ir 400 metrus garšs, veica 45,88 sekundēs, tobrīd atkārtojot Vjačeslava Kočerjagina 1991.gadā sasniegto Latvijas rekordu. Maijā Leitis tradicionālajās “Rīgas Kausu” sacīkstēs šo distanci veica 45,92 sekundēs, bet sestdien Telavivā bija krietni ātrāks.

Tiesa, ar augstvērtīgo rezultātu nebija gana uzvarai savā distancē, jo slovēnis Luka Janežičs finišu sasniedza pēc 45,47 sekundēm, kamēr Leitis finišēja otrais. Latvijas sportistam tāpat neizdevās izpildīt šī gada pasaules čempionāta normatīvu, kas ir 45,50 sekundes.

Tāpat sestdien uz goda pjedestāla tika arī Jānis Baltušs, kurš 400 metru barjerskrējienā finišēja pēc 50,98 sekundēm, ieņemot otro vietu aiz ungāra Tibora Koroknai, kurš finišu sasniedza 49,74 sekundēs.

Trešo vietu izcīnīja arī Latvijas dāmas 4×100 metru stafetē, savā skrējienā finišējot otrajā pozīcijā, bet 12 komandu kopvērtējumā paliekot trešajā vietā aiz Ungārijas (44,81) un Austrijas (45,16) kvartetiem.

Sestais tāllēkšanā vīriem bija Latvijas komandas kapteinis šajos mačos Elvijs Misāns, kurš sasniedza 7,30 metru tālumu.

Tikmēr vesera mešanā vīriem pieredzējušais Igors Sokolovs ar pieticīgu rezultātu 56,06 metri bija devītais, Ilze Bortaščenoka kārtslēkšanā ar 3,80 metriem ieņēma septīto vietu, devītā 400 metru barjerskrējienā bija Diāna Daktere (1:01,65), bet diska mešanā tādui pat vietu ieņēma Dace Šteinerte ar rezultātu 47,21 metri.

100 metru sprintā savu labāko rezutātu sasniedza Sindija Bukša, kura finišu sasniedza pēc 11,62 sekundēm, esot ātrākā savā skrējienā, bet kopējā vērtējumā ieņemot piekto vietu, kamēr vīriem desmitais bija Jānis Mezītis (10,68).

Lodes grūšanā Māris Urtāns ar 17,88 metriem bija piektais, šo vietu 1500 metru skrējienā ieņemot arī Uģim Jocim (3:46,02).

Olimpiete Gunta Latiševa-Čudare 400 metros finišēja pēc 53,35 sekundēm, kas viņas skrējienā deva pēdējo sesto vietu, bet to pašu vietu viņa ieņēma arī kopvērtējumā, jo otrs skrējiens bija daudz lēnāks.

Augstlēkšanā Jānis Vanags ar 1,95 metriem, kurus viņš pārvarēja pirmajā lēcienā, tālāk vairs neveicot sekmīgus mēģinājumus, palika devītais, kamēr Māra Grīva trīssolī dāmām ar 13,41 metru ieņēma ceturto vietu.

Ceturtais 5000 metru skrējienā bija arī Jānis Girgensons (14:17,09), kamēr 3000 metru kavēkļu skrējienā Kristīne Jevsejeva palika pēdējā – 12.vietā (11:57,73).

Vēl Gundega Grīva šķēpa mešanā sievietēm ieņēma septīto vietu ar 50,98 metriem, bet Daira Deičmane 800 metru skrējienā, finišējot pēc divām minūtēm un 11,27 sekundēm palika desmitā, tādu pat vietu ieņemot arī Gundegai Heidingerei 3000 metru distancē (9:57,68).

Visbeidzot 4×100 metru stafetē vīriem Latvijas kvartets, finišējot pēc 40,71 sekundes, ieņēma ar Lietuvu dalītu ceturto vietu.

Pēc pirmās sacensību dienas 12 komandu konkurencē līdere ar 183 punktiem ir Ungārijas izlase, kamēr Latvijas komanda ar 124 punktiem ir septītā 12 valstu konkurencē.

Eiropas komandu čempionāts otrajā līgā noslēgsies svētdien.