×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
6. februāris, 2013
Drukāt

Vieglo taksometru pārvadātājiem plāno samazināt administratīvo slogu

Foto - LETAFoto - LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) izstrādājusi grozījumus Autopārvadājumu likumā, lai pilnveidotu vieglo taksometru pārvadājumu pakalpojumu jomu, samazinot administratīvo slogu uzņēmējiem.

Likumprojekts paredz noteikt, ka speciālā atļauja (licence) dos tiesības veikt vieglo taksometru pārvadājumus tikai attiecīgajā administratīvajā teritorijā, kā arī nogādāt jebkuru pasažieri uz jebkuru citu vietu ārpus šīs teritorijas un uzņemt pasažieri atpakaļceļā.

VARAM paskaidro, ka pašlaik spēkā esošais regulējums vieglo taksometru pārvadājumu jomā rada nepamatotu administratīvo slogu uzņēmējdarbībai. Pašreiz licence dod tiesības veikt vieglo taksometru pārvadājumus tikai attiecīgajā administratīvajā teritorijā, kā arī nogādāt jebkuru pasažieri uz jebkuru citu vietu ārpus šīs teritorijas. Tas nozīmē, ka vieglo taksometru pārvadātājiem administratīvais slogs veidojas to finanšu un laika resursu ziņā, kas tiek izlietoti, lai saņemtu speciālās atļaujas jeb licences vairākās pašvaldībās.

“Piemēram, vieglo taksometru pārvadātājs, kurš licenci ir saņēmis Rīgas pilsētā, drīkst nogādāt pasažieri uz jebkuru citu vietu ārpus šīs pilsētas, piemēram, uz Saulkrastu novadu, bet atpakaļceļā no Saulkrastu novada uz Rīgas pilsētu pasažieri uzņemt nedrīkst, ja vien pārvadātājs nav saņēmis šā novada  licenci. Tā dēļ tiem vieglo taksometru pārvadātājiem, kuru pamatdarbības vieta ir Rīgas pilsēta, jāsaņem vairākas licences Rīgas pilsētai blakus esošajās administratīvajās teritorijās, lai varētu uzņemt pasažieri atpakaļceļā un nebrauktu bez pasažiera, nelietderīgi tērējot degvielas resursus,” klāstīja VARAM.

Pēc vieglo taksometru pārvadātāju nevalstisko organizāciju sniegtās informācijas, taksometru uzņēmumi, kas pamatā sniedz pakalpojumus Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā, aptuveni 10–20% no kopējā pārvadājumu skaita veic Pierīgas pašvaldību teritorijās, kas bieži vien ir tieši pasažiera uzņemšana atpakaļceļā, nenovirzoties no sākotnējā maršruta.

Grozījumi likumā pieteikti valsts sekretāru sanāksmē. Par tiem vēl būs jālemj valdībai un Saeimai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+