×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
18. jūlijs, 2013
Drukāt

Vienā dienā negadījumos Latvijā cieš pieci superauto

LETALETA

Superdārgs auto nepasargā no negadījumiem: dienas laikā – pieci atlīdzību pieteikumi par negadījumiem, kuros iesaistīti ekskluzīvu auto īpašnieki, “LA.lv” pastāstīja apdrošināšanas sabiedrībā BTA.

Apdrošināšanas sabiedrība “BTA Insurance Company” SE (turpmāk – BTA) šonedēļ vienā dienā saņēmusi piecus apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus par gadījumiem, kuros iesaistītas dažādu marku dārgas automašīnas – Porche, Jaguar, LandRover, Chrysler. BTA apkopotā informācija liecina, ka smalko automašīnu īpašnieki pat vairākkārtīgi kļūst par garnadžu upuriem, kā arī cieš savas vai citu transportlīdzekļu vadītāju neuzmanīgas rīcības dēļ.

Šonedēļ kāds Porche īpašnieks vērsies BTA ar apdrošināšanas atlīdzības pieteikumu par nozagtiem atpakaļskata spoguļiem. Konkrētajai automašīnai garnadži pamanījušies nozagt spoguļus jau trešo reizi. Savukārt kāds Jaguar īpašnieks, novietojot savu automašīnu kādā pagalmā Rīgas centrā, pārāk tuvu piebraucis mājai, kā rezultātā apskrāpējis automašīnas abas kreisās puses durvis. Kāds cits Jaguar īpašnieks šonedēļ saskāries ar nepatīkamu atgadījumu, kad viņa automašīna cieta automašīnas Ford vadītāja neuzmanīgas rīcības rezultātā, proti, Ford vadītājs kādā autostāvvietā Rīgā uzbrauca uzreiz diviem transportlīdzekļiem – Jaguar un Hyundai. Vēl viens atlīdzības pieteikums saņemts no kāda automašīnas Škoda īpašnieka, kura automašīnai atpakaļgaitā uzbraucis kāds neuzmanīgs Land Rover vadītājs.

Vēl vienu atlīdzības pieteikumu šonedēļ BTA saņēmusi Igaunijā no kāda Chrysler īpašnieka. Automašīnai tika radīti bojājumi, kad tā, braucot atpakaļgaitā, sadūrās ar kādu citu automašīnu, kas arī brauca atpakaļgaitā.
BTA aicina visus autovadītājus būt uzmanīgiem, jo īpaši vasarā saulainajā laikā, kad, kā liecina pētījumi, autovadītāju koncentrēšanās spējas ir samazinātas un reakcijas laiks ir garāks.

BTA ir lielākais apdrošināšanas atlīdzību izmaksātājs Latvijā – pērn kopumā BTA apdrošināšanas atlīdzībās izmaksāja 53.24 milj. latu, kas ir par 18,2% vairāk nekā 2011. gadā (45.03 milj. latu). Savukārt KASKO un OCTA apdrošināšanas atlīdzībās kopumā 2012. gadā BTA izmaksāja 8.3 milj. latu, savukārt 2013. gada pirmajā pusgadā – 4.6 milj. latu.

Foto – “Ferrari” avārija pie Saulkrastiem šā gada maija beigās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+