Uncategorized

Viena no Circenes 2012.gada prioritātēm – mātes un bērna veselība 16

Foto – LETA

Veselības ministre Ingrīda Circene (“Vienotība”) par vienu no 2012.gada prioritātēm nozarē izvirzījusi mātes un bērna veselības uzlabošanu, aģentūrai BNS pastāstīja ministres preses sekretāre Lāsma Lapinska.

“Patlaban izstrādājam plašu starpnozaru programmu, kas ietver pusaudžu un jauniešu izglītošanu par reproduktīvās veselības jautājumiem, pasākumus vardarbības pret bērniem novēršanai, kā arī izmaiņas grūtnieču aprūpes organizēšanā,” informē Circene.

Viens no programmas pamatuzdevumiem būs arī centralizēta neauglības reģistra izveide kā daļa no neauglības ārstēšanas pasākumu plāna.

“Uzskatu, ka nenovērtējams ieguldījums iepriekš minēto jautājumu risināšanā būtu arī veselības mācības kā atsevišķa mācību priekšmeta atjaunošana skolās, par ko noteikti vēl diskutēsim ar citām institūcijām,” piebilda veselības ministre.

Kā vēl vienu 2012.gada prioritāti Circene uzsver e-veselības projekta turpināšanu. “Tas ir ļoti būtiski, jo ļaus nodrošināt efektīvāku veselības aprūpes plānošanu, koordinēšanu un datu aizsardzību, savukārt pacientam – uzlabos un vienkāršos pakalpojumu saņemšanu,” viņa klāstīja.

Ministre ir apņēmības pilna turpināt darbu, lai sasaistītu personificēto nodokļu maksāšanu valsts budžetā ar plānveida veselības aprūpes pakalpojuma saņemšanu, uzsverot, ka šāda sistēma citur Eiropā nav nekāds jaunums.

“Patlaban Latvijā ēnu ekonomika ir 40%, un, tikai radikāli mainot šo situāciju, mēs varam gūt papildu līdzekļus veselības budžetā. Tie ir papildu līdzekļi, kurus mēs varēsim novirzīt ārstniecības plānveida operācijām, rindu samazināšanai uz izmeklējumiem un ārstu konsultācijām, kompensējamiem medikamentiem, pacientu iemaksu samazināšanai un ārstniecības personu atalgojuma palielināšanai,” viņa pastāstīja.

Circene cer, ka šā gada laikā izdosies veikt visus priekšdarbus, lai jaunā sistēma varētu stāties spēkā no 2013.gada.

LA.lv