Uncategorized

Viena no Circenes 2012.gada prioritātēm – mātes un bērna veselība0

Foto – LETA

Veselības ministre Ingrīda Circene (“Vienotība”) par vienu no 2012.gada prioritātēm nozarē izvirzījusi mātes un bērna veselības uzlabošanu, aģentūrai BNS pastāstīja ministres preses sekretāre Lāsma Lapinska.

“Patlaban izstrādājam plašu starpnozaru programmu, kas ietver pusaudžu un jauniešu izglītošanu par reproduktīvās veselības jautājumiem, pasākumus vardarbības pret bērniem novēršanai, kā arī izmaiņas grūtnieču aprūpes organizēšanā,” informē Circene.

Viens no programmas pamatuzdevumiem būs arī centralizēta neauglības reģistra izveide kā daļa no neauglības ārstēšanas pasākumu plāna.

“Uzskatu, ka nenovērtējams ieguldījums iepriekš minēto jautājumu risināšanā būtu arī veselības mācības kā atsevišķa mācību priekšmeta atjaunošana skolās, par ko noteikti vēl diskutēsim ar citām institūcijām,” piebilda veselības ministre.

Kā vēl vienu 2012.gada prioritāti Circene uzsver e-veselības projekta turpināšanu. “Tas ir ļoti būtiski, jo ļaus nodrošināt efektīvāku veselības aprūpes plānošanu, koordinēšanu un datu aizsardzību, savukārt pacientam – uzlabos un vienkāršos pakalpojumu saņemšanu,” viņa klāstīja.

Ministre ir apņēmības pilna turpināt darbu, lai sasaistītu personificēto nodokļu maksāšanu valsts budžetā ar plānveida veselības aprūpes pakalpojuma saņemšanu, uzsverot, ka šāda sistēma citur Eiropā nav nekāds jaunums.

“Patlaban Latvijā ēnu ekonomika ir 40%, un, tikai radikāli mainot šo situāciju, mēs varam gūt papildu līdzekļus veselības budžetā. Tie ir papildu līdzekļi, kurus mēs varēsim novirzīt ārstniecības plānveida operācijām, rindu samazināšanai uz izmeklējumiem un ārstu konsultācijām, kompensējamiem medikamentiem, pacientu iemaksu samazināšanai un ārstniecības personu atalgojuma palielināšanai,” viņa pastāstīja.

Circene cer, ka šā gada laikā izdosies veikt visus priekšdarbus, lai jaunā sistēma varētu stāties spēkā no 2013.gada.

LA.lv
LE
LETA
Uncategorized
Mihaela Šūmahera “Ferrari” pārdots izsolē par rekordcenu
17. novembris, 2017
LE
LETA
Uncategorized
Stalone noliedz apsūdzības seksuālā uzbrukumā kā “smieklīgas”
17. novembris, 2017
LE
LETA
Uncategorized
Berluskoni nebūs jāuztur bijušā sieva, škiroties no 1,4 miljoniem eiro mēnesī
16. novembris, 2017

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LL
Lato Lapsa
Latvijā
Neizdodas finanšu ministra Reira “gājiens ar Ploku” 2
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
VIDEO. Kariņš pauž pārliecību, ka Latvijas pabalstu sistēma būtu uzlabojama
1 stunda
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Tāds humors tautai nepatīk 1
2 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Piņķos gāzīs miljonus? Reģistrēta komercķīla teju 50 miljonu eiro vērtībā
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Ugunsgrēkā dzīvoklī Rīgā bojā gājuši divi cilvēki: dzīvību zaudējis arī nepilngadīgs bērns
48 minūtes