×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
23. augusts, 2015
Drukāt

Viena skolēna sagatavošanai jaunajam mācību gadam nepieciešami aptuveni 40 eiro (7)

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Ilustratīvs foto

Viena skolēna sagatavošanai jaunajam mācību gadam nepieciešami aptuveni 40 eiro, secinājusi biedrība “Vecāki par izglītību”.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja biedrības pārstāve Silvija Titova-Meija, šajā summā ir iekļautas mācību procesam nepieciešamās kancelejas preces – burtnīcas, rakstāmpiederumi, krāsas un citas lietas, kas nepieciešamas skolas gaitām. Šī summa varot variēt atkarībā no skolēna apmeklētās skolas – ja tai ir kāds specializēts novirziens, piemēram, mākslā, tad var gadīties, ka šim nolūkam paredzēto piederumu izmaksas varētu palielināties.
Tomēr, ja vecākiem jāiegādājas ne tikai kancelejas piederumi, bet arī skolas somas, kurpes, skolas forma, tad izmaksas var pieaugt pat līdz dažiem simtiem eiro, sacīja Titova-Meija.

Viņa norādīja, ka skolas formas nav lētas un tā ir nozīmīga izdevumu pozīcija, sagatavojot skolēnu jaunajam mācību cēlienam.

Visdārgāk gan esot skolas gaitām sagatavot pirmklasnieku, uzsvēra Titova-Meija, turpinot, ka vecāko klašu skolēniem visbiežāk paliek pāri kādi piederumi no iepriekšējiem mācību gadiem, tādā veidā izslēdzot nepieciešamību iegādāties jaunus.

Biedrības pārstāve norādīja, ka šogad mācību procesam nepieciešamo kancelejas piederumu iegādei vajadzīgā summa būtiski neatšķiras no citiem gadiem.

Patlaban vecākiem saviem bērniem jānodrošina tikai personīgās lietošanas piederumi, proti, kancelejas preces. Mācību līdzekļu iegāde tiek nodrošināta par valsts līdzekļiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Asprāši! Tikai vecākiem visticamāk, ka smiekli nenāk. Pirmā summa varbūt arī ir ap 40, tai seko věl plus tas un šitas, kopā vismaz vairāki simti.

 2. Tādi visi mums tie pĕtījumi, no gaisa parauti, skumji.

 3. tas pat nav smieklīgi Atbildēt

  Tas pat nav smieklīgi – ieskaitot sporta tĕrpus – īso un garo, sporta apavus, maiņas apavus, skolas formu un somu utt., mums pirmklasniekam sanāk ap 400 eur, pĕtītāji vienu nulli pazaudĕjuši

 4. .................... Atbildēt

  fizkultūrai vismaz 100

 5. Jā, interesanta pļāpāšana. Ja par skolēna sagatavošanu skolai uzskata tikai kancelejas piederumus un lētāko somu, tad jā.
  Cik maksā apģērbs, apavi? Cik maksā ceļa izdevumi, ja bērnam jābrauka uz skolu? Cik maksā pusdienas skolā? Aprēķiniet visu, tad tā summa būs cita.

  • Bet kas notiktu, ja bērns neietu skolā? Drēbes un pusdienas nevajadzētu?

   • Vajadzētu. Tikai ir atšķirība starp to, ko vajag mājās un ko vajag skolai.
    Valsts pārvaldītāji ir atbildīgi par to, lai cilvēki, godīgi strādājot, varētu arī normāli dzīvot.
    Ja tas ir pētījums, tad jābūt arī zinātniski pamatotam, kārtīgi izstrādātam, datiem jābūt ticamiem. Šie – neticami. Iespējams, pats ziņojums ir sakarīgāks par to, kā tiek informēta sabiedrība.

Draugiem Facebook Twitter Google+