×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
15. septembris, 2014
Drukāt

“Viena tāda grāmata jau ir” (1)

Foto - Dainis BusmanisFoto - Dainis Busmanis

Juka Rislaki

“Latvijas Avīzes” 10. septembra numurā izlasīju Daces Kokarevičas rakstu “Kā izšķiest valsts miljonus”, kurā autore analizē integrācijas politikas pasākumus, kam valsts atvēlējusi daudzus tūkstošus eiro.

Daudzo pasākumu virknē minēts, ka plānots arī izdot grāmatu sēriju par Latvijas vēsturi svešvalodās. Es ļoti nevēlos reklamēt sevi, bet gribu tomēr atgādināt, ka ir jau viena ārzemniekiem un latviešiem domāta grāmata par Latvijas vēsturi un šodienu, par meliem, ko izplata par Latviju, un to atspēkojums. Tā ir Jukas Rislaki “Maldināšana. Latvijas gadījums”. Tā iznākusi četrās valodās: angliski, krieviski, latviski un somiski (“The Case for Latvia”, “Manipulatsii faktami”, “Maldināšana”, “Tapaus Latvia”). Šis izdevums, citējot britu žurnālistu Edvardu Lūkasu (“The Economist”), “ir vislabākā grāmata, ko ārzemnieks ir uzrakstījis par Latviju”. Tā šogad izdota vēlreiz angliski – atkārtotā, papildinātā izdevumā un stāsta arī, piemēram, par Ukrainas krīzi. Šīs grāmatas rakstīšanai un publicēšanai nav tērēts neviens lats un eiro no Latvijas vai ES naudas. Cik zināms, oficiālā Latvija nekādā veidā vēl nav izmantojusi šo grāmatu savai “propagandai” un nav arī nopirkusi nevienu eksemplāru, lai izdalītu cittautiešiem.

Juka Rislaki

Jūrmalā

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tiešām. Tas ir tāpat kā bada dzeguze Zatlers tagad kūko, ka esam vieni atstāti informatīvajā karā. Esmu palasījusi Nacionālās apvienības deputātes koncepciju mediju aizsardzībai, bet Zatlers, pa šoviem staigādams , pat to nav pamanījis.

Draugiem Facebook Twitter Google+