×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
9. janvāris, 2016
Drukāt

Viena “točka” ciet, trīs citas vaļā. “Degpunktā” pēta nelegālo rūpalu (1)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Ogres iedzīvotājus ir satraukuši cilvēki, kuri, iestājoties aukstajam laikam, savas kopā sanākšanas vietas ir nomainījuši pret namu kāpņutelpām. Lieki piebilst, ka šajās reizēs tiek lietots arī alkohols un traucēta mājinieku dzīve. Un visus šos iepriekš minētos apstākļus pastiprina, ja šādā kāpņutelpā tiek tirgots nelegālais alkohols, vēsta LNT raidījums “Degpunktā”.

Vairāki iedzīvotāji ziņojuši par nelegālā alkohola tirdzniecības vietu kādā dzīvoklī Ogrē, Mālkalnes prospektā. “Točka” darbojoties ar pilnu jaudu, savukārt likumsargi, pēc cilvēku domām, pieverot acis, iespējams, pat piesedzot šo rūpalu. Mēs devāmies uz norādīto adresi un pie ieejas kāpņu telpā satikām vairākus vīriešus, kuri acīmredzot nav šīs mājas iedzīvotāji.

Kāpņu telpā absolūts klusums, norādītā dzīvokļa durvis mums neviens neatver, lai gan dzirdams, ka dzīvoklī kāds tomēr atrodas. Ogres policija apstiprina, ka par šo nelegālā alkohola tirdzniecības vietu viņi zina. Kā var noprast, andelmaņi jau iepriekš ir sodīti, taču tirdzniecība nav beigusies. Tas iezīmē lielu problēmu cīņā ar grādīgās dziras pārdevējiem – tā ir kā cīņa ar vējdzirnavām, kurā policistiem ne vienmēr ir tāda vara un iespējas, lai bodītes aizvērtu uz visiem laikiem.

Bijuši pat gadījumi, kad alkoholiķi ar lielāko prieku solījuši sniegt liecības par slepkavībām, zādzībām vai citiem pudeles brāļu paveiktiem noziegumiem, bet pateikt, kur pirkuši spirtu – kategoriski atteikušies. Nav liecību, kaimiņi bailēs no atriebības negrib parakstīt papīrus – nav arī pierādījumu, grūtāk vaininiekus saukt pie atbildības.

Alkohola tirgoņi labi zina, cik litri spirta ir liels apjoms pēc likuma, tāpēc produkciju savās mājās tur ne vairāk kā 10 litrus. Pensionāres parasti skaidro, ka sīvo dziru krāj savām bērēm un reizēm mēdz pat apraudāties, lūdzot policistus apžēloties, taču pēc mēneša tirgo spirtu atkal, ar vēl lielāku vērienu, jo administratīvā soda maksāšanai taču vajag naudu. Un klienti klusē kā partizāni – “točkas” ir viņu svētnīcas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. likumsargi, pēc cilvēku domām, pieverot acis, iespējams, pat piesedzot šo rūpalu. -tas tapeic ka tam nau LIKUMA BĀZE . nO TĀ IZRIET ,KAPEIC BŪTU JACEĻ AKCĪZE STIPRAM ALKAHOLAM UN IZPLATĪTĀJAM JAMAKSĀ TAS ? TIEŠĀM kAPEIC ? piemēram , Irijā arī ir točkas ,bet RISKS ir liels ,liels ,liels ….Turklāt noiets mazs,mazs sociāli degradētu alkaholiķu (patērētāja) %-mazs. Tapeic akcīze un tirdzniecība ir Stingri ŗeglamentēta un nevienam neienāks prātā pārdot alkaholu nepilgadīgam, Licence :400.000 -1.000.000. Eiru, zaudēta + sods + atjaunošana pēc 1-2 gadiem………. 50 centu .

Draugiem Facebook Twitter Google+