Latvijā
Sabiedrība

Anda Līce: Kā kredītu piedāvātāji dabū mani rokā?0


Anda Līce
Anda Līce
Foto: Valdis Ilzēns

Brīžiem šķiet, tā šodien dzīvo visa cilvēce. Arī pirms telefona izgudrošanas cilvēki bija atkarīgi no ziņām, ko atnesa pasta baloži, pastnieki vai sūtņi, tomēr ziņu pārnēsāšanās iespējas un ātrums bija nesalīdzināmi mazāks un līdz ar to drošības telpa ap indivīdu lielāka. Šodien daudzi mokoši domā, kā sevi no ziņām pasargāt.

Es loti reti lasu interneta komentārus, nepiedalos tur notiekošās diskusijās un domāju, kā tie, kuriem tas ietilpst darba pienākumos, nesajūk prātā.

Ik reizi, atverot savu elektronisko pastkastīti, vispirms izdzēšu banku kredītu piedāvājumus un reklāmu aicinājumu iegādāties brīnumlīdzekļus pret visām kaitēm.

Ik pa laikam manā tālrunī atskan kāds zvans, un saldināta balss sāk ar to, ka apsveic mani ar laimestu, piedāvājot man to iegādāties par naudu. Kā viņi mani dabū rokā?

Neskatoties ne uz kādiem drošības kodiem un personības datu aizsardzības likumu, mūsu privātā telpa izrādās neaizsargāta. Vai līdzīgi nav arī ar politisko un ekonomisko telpu?

Tomēr salīdzinājumā ar daudzās citās valstīs notiekošo pagaidām mēs Latvijā dzīvojam kā Dieva ausī. Tas gan nenozīmē, ka akli jātic visam, ko mums stāsta dažādi pašmāju un pasaules sūtītie eksperti un konsultanti.

Mūsdienu pasaule ir ekonomisko un politisko interešu caurausta, un visi ir saistīti ar dažādām tā saucamajām partnerattiecībām. Latvija nav izņēmums un no pārējiem atrodas tikai viena zvana attālumā.

No vienas puses tas it kā garantē drošību, bet no otras – satrauc un baida. Tieši pateicoties globālajiem tīkliem, daudzas valstis sitas kā uz ledus izmestas zivis, un tam par iemeslu ir ļoti īsais ideālus aizstāvošo politiķu soliņš.

Ar viena zvana palīdzību var apmelot jebkuru cilvēku un pat veselu valsti, kā tas Krievijas informatīvajā telpā pašreiz notiek ar Ukrainu, kā arī atspoguļojot iedzīvotāju protestu akciju nežēlīgo apspiešanu pašā Krievijā.

Apmelošana ir kļuvusi par ļoti labi apmaksātu darbu, ne velti oficiālo ziņu kanālu vadošajiem propagandistiem ir villas dažādās pasaules malās un pat attiecīgo valstu pilsonība.

Saistītie raksti

Tādus cilvēkus ir velti kaunināt – uz visiem kairinājumiem atbild vienīgi sirdsapziņas vietu ieņēmušais naudas maks. Zīmīgi, ka vēl pavisam nesen pašreizējās varas rupori aizstāvēja demokrātiju, un, ja kārtējo reizi kaut kas mainītos, viņi atkal kažoku mestu uz otru pusi. Tas nav nekas jauns arī Latvijā.

Cīņa pret netaisnību visos laikos ir bijis Sīzifa darbs. It visur pasaulē tas tomēr bieži ir vienīgais veids, kā saglabāt savu pašcieņu.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Ar zarnu infekcijai raksturīgiem simptomiem ārstniecības iestādēs vērsušies 24 siguldieši
11 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VARAM: Atkritumu izvešana Rīgā pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas tiek nodrošināta
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kvoruma trūkuma dēļ atcelta RD ārkārtas sēde, tādēļ opozīcija vēršas VARAM
13 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GS
Gundega Skagale
Dabā
Latvijā izstrādāts depozīta automāts, kas darbojas ar mākslīgā intelekta palīdzību 1
9 stundas
LE
LETA
Dabā
Izplatīts dzeltenais brīdinājums par stipru lietu
22 minūtes
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO: Latvieši iemet divus pirmos vārtus sezonā, “Dinamo” ar raksturu izrauj uzvaru
8 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
“Process reizēm ir emocionāls.” Koalīcijas partneri sola atbalstu pašvaldību reformas turpināšanā 1
11 stundas
PL
Pēteris Leiškalns*
Ekonomika
Pēteris Leiškalns: Šādā veidā svaidīties ar naudu nedrīkst! Tas ir amorāli!
37 minūtes