Mobilā versija
-2.1°C
Tenis, Dravis
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
25. maijs, 2015
Drukāt

Vienādi attīstās, dažādi maksā

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Autores: Indra Lazdiņa, Dace Skreija

Aprēķinātā vidējā darba alga topā iekļautajiem uzņēmumiem svārstās no 900 līdz 1500 eiro, taču ir uzņēmumi, kas “lec ārā” no kopējiem rādītājiem, piemēram, SIA “Kreiss”, SIA “TVA”. “Nevar pilnībā izvērtēt un salīdzināt uzņēmumu darbību tikai pēc dažiem rādītājiem, taču viela pārdomām rodas. Var vienīgi secināt, ka darbinieki ir ļoti lojāli savam darba devējam, ja reiz pieļauj būtisku peļņu pie tik zemām algām,” tā SIA “KPMG Baltics” vecākā nodokļu menedžere Gunta Kauliņa.

Iespējams, ja zemo algu maksātāji ir autopārvadājumu veicēji, šajos uzņēmumos varētu būt daudz darbinieku, kas regulāri atrodas komandējumos un saņem komandējuma naudas, kas nav sociālā nodokļa objekts. Tas daļēji varētu izskaidrot zemās pamatalgas.

Viens no lielākajiem maksātājiem

Transporta nozarē ir atrodams viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem valstī – “Latvijas dzelzceļš”. Valsts uzņēmuma pārstāvji, atzīstot plašo darba samaksas amplitūdu koncernā, ne bez gandarījuma paziņo, ka vidējā darba samaksa koncernā ir ap tūkstoti eiro.

VID dati parāda, ka ir vērojamas brīžiem būtiskas atšķirības samaksāto nodokļu summās par teorētiski vienu darbinieku pat starp 10 lielākajiem transporta nozares uzņēmumiem. Atšķirībā no “Latvijas dzelzceļa” citiem lielākajiem nodokļu maksātājiem valstī darbinieku nodokļi veido daudz mazāku daļu nomaksāto nodokļu kopsummā. Piemēram, lielākajam nodokļu maksātājam pērn SIA “Statoil Fuel & Retail Latvia”, kas nodokļos samaksājis gandrīz 200 miljonus eiro, IIN un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI) veidoja tikai ap 2%, liecina VID informācija. No topa uzņēmumiem vēl tikai četriem nodokļu samaksa pārsniedz vienu miljonu eiro: “Latvijas Pasts” – 13,0 miljoni eiro, “Rīgas Centrālais terminālis” – 1,5 miljoni eiro, “Kreiss” – 2,8 miljoni eiro un “DHL Latvia” – 1,7 miljoni eiro. Ap vienu miljonu eiro pagājušo gadu nodokļos samaksājuši vairāki uzņēmumi – “Ventspils Tirdzniecības osta”, “DSV Transport”, “LV Ekspedīcija” un “Ventbunkers”.

Pievienot komentāru

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+