Mobilā versija
Brīdinājums -2.4°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
25. maijs, 2015
Drukāt

Vienādi attīstās, dažādi maksā

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Autores: Indra Lazdiņa, Dace Skreija

Aprēķinātā vidējā darba alga topā iekļautajiem uzņēmumiem svārstās no 900 līdz 1500 eiro, taču ir uzņēmumi, kas “lec ārā” no kopējiem rādītājiem, piemēram, SIA “Kreiss”, SIA “TVA”. “Nevar pilnībā izvērtēt un salīdzināt uzņēmumu darbību tikai pēc dažiem rādītājiem, taču viela pārdomām rodas. Var vienīgi secināt, ka darbinieki ir ļoti lojāli savam darba devējam, ja reiz pieļauj būtisku peļņu pie tik zemām algām,” tā SIA “KPMG Baltics” vecākā nodokļu menedžere Gunta Kauliņa.

Iespējams, ja zemo algu maksātāji ir autopārvadājumu veicēji, šajos uzņēmumos varētu būt daudz darbinieku, kas regulāri atrodas komandējumos un saņem komandējuma naudas, kas nav sociālā nodokļa objekts. Tas daļēji varētu izskaidrot zemās pamatalgas.

Viens no lielākajiem maksātājiem

Transporta nozarē ir atrodams viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem valstī – “Latvijas dzelzceļš”. Valsts uzņēmuma pārstāvji, atzīstot plašo darba samaksas amplitūdu koncernā, ne bez gandarījuma paziņo, ka vidējā darba samaksa koncernā ir ap tūkstoti eiro.

VID dati parāda, ka ir vērojamas brīžiem būtiskas atšķirības samaksāto nodokļu summās par teorētiski vienu darbinieku pat starp 10 lielākajiem transporta nozares uzņēmumiem. Atšķirībā no “Latvijas dzelzceļa” citiem lielākajiem nodokļu maksātājiem valstī darbinieku nodokļi veido daudz mazāku daļu nomaksāto nodokļu kopsummā. Piemēram, lielākajam nodokļu maksātājam pērn SIA “Statoil Fuel & Retail Latvia”, kas nodokļos samaksājis gandrīz 200 miljonus eiro, IIN un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI) veidoja tikai ap 2%, liecina VID informācija. No topa uzņēmumiem vēl tikai četriem nodokļu samaksa pārsniedz vienu miljonu eiro: “Latvijas Pasts” – 13,0 miljoni eiro, “Rīgas Centrālais terminālis” – 1,5 miljoni eiro, “Kreiss” – 2,8 miljoni eiro un “DHL Latvia” – 1,7 miljoni eiro. Ap vienu miljonu eiro pagājušo gadu nodokļos samaksājuši vairāki uzņēmumi – “Ventspils Tirdzniecības osta”, “DSV Transport”, “LV Ekspedīcija” un “Ventbunkers”.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+