×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
6. septembris, 2013
Drukāt

Vienādo ienākuma nodokļa maksāšanas kārtību 


Foto - LETAFoto - LETA

Par sabiedrības vajadzībām ar valdības rīkojumu atsavinātu īpašumu, kas īpašniekam piederējis ilgāk par 60 mēnešiem, skaitot no reģistrēšanas zemesgrāmatā, vai kura vietā par saņemto atlīdzību gada laikā viņš nopircis citu, turpmāk nebūs jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis.


 

Tā skaidrots Finanšu ministrijas sagatavotajā Ministru kabineta noteikumu labojumā par iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksāšanas kārtību, ko augusta beigās apstiprināja valdība.

Kā zināms, sabiedrības vajadzībām nepieciešamā nekustamā īpašuma atsavināšanas likums nosaka, ka atsavināšanu var ierosināt valsts pārvaldes ie-stāde vai pašvaldība, bal
stoties uz Saeimas atsevišķi pieņemtu likumu. Ja īpašnieks nepiekrīt atsavināšanai labprātīgi, izņēmuma gadījumos to var izdarīt arī piespiedu kārtā.

Nekustamo īpašumu atsavina valsts aizsardzības, vides vai veselības aizsardzības, sociālās nodrošināšanas vajadzībām, kultūras, izglītības un sporta ēku, inženierbūvju un inženierkomunikāciju, kā arī jaunu autoceļu būvniecībai.

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa likumā savukārt noteikts, ka tikai šajos gadījumos gada apliekamajā ienākumā neietver un ar nodokli neapliek ienākumu no atsavināšanas likumā noteiktajā kārtībā atsavināta nekustamā īpašuma, ja tas piederējis ilgāk par 60 mēnešiem, skaitot no dienas, kad tas reģistrēts zemesgrāmatā, vai ja iegūto atlīdzību īpašnieks ieguldījis izmantošanai līdzīgā nekustamajā īpašumā gada laikā pēc agrākā īpašuma atsavināšanas.

Ar šo labojumu būs novērsta atšķirība nodokļa maksāšanas kārtībā, kad nekustamo īpašumu atsavina sabiedrības vajadzībām.

Pirms mēneša valdība apstiprināja arī Satiksmes ministrijā sagatavotos iedzīvotāju ienākuma nodokļa likuma labojumus. Tie nosaka, ka par autoceļa vai dzelzceļa būvniecības vajadzībām nepieciešama nekustamā īpašuma atsavināšanu saņemtā atlīdzība netiek aplikta ar šo nodokli.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+