×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
14. janvāris, 2014
Drukāt

Vienas dienas atļauja elektroniski (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) nodrošinājusi, ka vienas dienas atļauja piedalīties ceļu satiksmē tagad ir derīga elektroniski un autovadītājam tā vairs nav ne jāizdrukā, ne jāparaksta.

Šādu kārtību nosaka CSDD izstrādātie un Saeimas apstiprinātie grozījumi Ceļu satiksmes likumā.

Tādējādi tiek samazināta birokrātija, un tas ir būtisks jaunums autovadītājiem, kuri vēlas nokļūt uz tuvāko tehniskās apskates staciju ar transportlīdzekli, kam beigusies atļauja piedalīties ceļu satiksmē. Bet policijas darbinieki par atļaujas esamību var pārliecināties tiešsaistē CSDD Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā.

Tāpat kā līdz šim, noformējot atļauju, jānorāda informācija par transportlīdzekli; vietu (adresi), no kuras transportlīdzeklis pārvietosies uz tuvāko tehniskās apskates staciju; datumu, kad ar transportlīdzekli ir atļauts piedalīties ceļu satiksmē, lai nokļūtu tehniskās apskates stacijā. Vienam transportlīdzeklim atļauja tiek izsniegta ne vairāk kā divas reizes gadā. Šī atļauja nedod tiesības ar transportlīdzekli veikt pasažieru vai kravu pārvadājumus, kā arī vadītāju apmācību.

Vienas dienas atļauju var iegūt CSDD e-pakalpojumos (https://e.csdd.lv), CSDD mobilajā aplikācijā vai jebkurā CSDD nodaļā.

Vienas dienas braukšanas atļaujas noformēšana ir viens no biežāk izmantotajiem CSDD e-pakalpojumiem. 2013. gadā noformēti 82 tūkstoši atļauju, no kurām 73% – e-pakalpojumos.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. На один день разрешение,без техосмотра

Draugiem Facebook Twitter Google+