Latvijā
Kriminālziņas

Vienaudža dedzinātāji liecina viens pret otru. “LA” reportāža no tiesas sēdes 3

Foto Artis Drēziņš

Ne tik vienkārša, kā sākumā izskatījās, varētu būt tiesvedība noslepkavotā un dedzinātā Liepājas jaunieša Egila Ķuļikauska lietā, kuru šodien sāka skatīt Liepājas tiesa.

Kaut arī tiesa, ņemot vērā visu tiesas dalībnieku lūgumus sakarā ar apsūdzēto nepilngadību un intīmu lietu iespējamu atklāšanu, pasludināja tiesas sēdi par slēgtu, izdevās noskaidrot, ka katram apsūdzētajam ir savs advokāts – Edgars Golds un Regnārs Jansons, kurš katrs cīnās par savu klientu. Pirmais vakar atradās Liepājas tiesas zālē, bet otrais – Cēsu nepilngadīgo cietumā kopā ar apsūdzētajiem un bija redzams videoekrānā. Apsūdzēto liecības dažādos laikos bijušas dažādas. Sākumā jaunieši liegušies, ka bijuši klāt slepkavības brīdī. Vēlāk katrs stāstījis, ka bijis tikai tuvumā, bet tas sitējs un slepkava bijis otrs. Tagad viens apgalvo, ka Egils, kopīgi dzerot, viņu izprovocējis uz kautiņu un uzkritis virsū. Kad draugs nācis palīgā, pieturējis aiz kakla Egilu, bet viņš Egilu sitis. Tad upuris zaudējis samaņu, un draugs, kas Egilu turējis, ierosinājis, ka viņš jānosit. Situši abi, pēc tam līķi izģērbuši un dedzinājuši, lai slēptu pēdas.

Otrs apsūdzētais savukārt apgalvo, ka nav bijis slepkava, arī dedzinājis neesot, jo kāpēc tad tas bijis jādarot, ja Egils bijis viņa vienīgais draugs. Dzeršanas biedrs ar Egilu iegājis mežā, kur viņu noslepkavojis un piekodinājis viņam nevienam par to neko neteikt. Bijis arī vēl ceturtais jaunietis, kas trijotnei Karaostā pievienojies epizodiski, slepkavībā un dedzināšanā neesot bijis klāt un šobrīd ir liecinieka statusā.

Izskatās, ka policijas izmeklēšanas laikā starp abiem aizdomās turamajiem notikusi informācijas apmaiņa, izskanējuši draudi. Arī medijos noplūdusi informācija, par ko ne visi lietas dalībnieki ir sajūsmā. Tiesai nāksies šķetināt vairākas neskaidrības.

Advokāts Edgars Golds pēc tiesas sēdes sacīja, ka viņa klients vainu atzīstot, sīkākās detaļās neizplūstot. “Slepkavības motīvs bija nekāds: dzerot izcēlās strīds, tālāko darbību kopums noveda pie viena cilvēka nāves. Divi nobijās, kad viens saļima, nesaprata komunikācijas nozīmi, kā risināt strīdu, ko māca jau 6. klasē. Vienkārši nezināja, ko iesākt. Varbūt nedomājot miera artēriju aizpieda…” komentē E. Golds.

Nerunīga pēc tiesas sēdes bija arī prokurore, sakot, ka maksimālais sods, kas draud abiem apsūdzētajiem, ir 12 gadi cietumā.

Egila māte bija emocionāli satraukta, tēvs lūdza likt viņus mierā, jo esot ļoti sāpīgi, un piebilda, ka slepkavas pelnījuši visbargāko sodu.

Saistītie raksti

No apsūdzēto vecākiem tiesas sēdē bija tikai viena puiša tēvs, māte strādājot ārzemēs. Otram apsūdzētajam ir tikai tēvs, kurš uz tiesas sēdi nebija ieradies. Nākamā tiesas sēde notiks 28. jūnijā, uz kuru, visticamāk, ieradīsies arī abi apsūdzētie, kuri gan vienā kamerā nesēžot, taču mācoties vienā skolā. Nākamā tiesas sēdē tiks uzklausīti arī liecinieki.

Kā “Latvijas Avīze” iepriekš rakstījusi, 15 gadus vecais Egils pazuda pērn 24. septembrī. Viņa stipri apdegušais līķis tika uziets oktobra sākumā Karostas mežā. Aizdomās par slepkavību tika aizturēti agrāk policijas redzeslokā nonākuši nepilngadīgie Donāts un Rūdis.

LA.lv