Mobilā versija
+4.6°C
Elīna, Drosma, Drosmis
Ceturtdiena, 19. oktobris, 2017
22. marts, 2017
Drukāt

Kā sokas ar nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) iekasēšanu? (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Andis Damlics, Ķekavas novada domes priekšsēdētājs: “Lai arī esam Pierīgā, pie mums tik traki kā Rīgā nenotiek. Katrā ziņā salīdzinājumā ar Rīgu un Jūrmalu mums ir mazāks kadastrālās vērtības lielums, arī kadastrālās vērtības izmaiņas nav tik satraucošas. Tiesa, NĪN liels ir apbūves zemei, kam nākotnē iespējams apgrūtinājums. Iedzīvotājiem vieglāk ir tāpēc, ka mēs esam noteikuši NĪN atlaides. Tās saņem arī uzņēmēji, ja viņu darbība atbilst diviem nosacījumiem – uzņēmumam ir jābūt reģistrētam novadā un pusei darbinieku jābūt deklarētiem novadā.”

 

Jānis Baiks, Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs: “Ar NĪN samaksu mūsu pilsētā īpašu problēmu nav, taču tas nenozīmē, ka ar līdzšinējo kārtību esam mierā. Lai situāciju visā valstī kaut kādā mērā sakārtotu, ir ļoti nepieciešamas objektīvas diskusijas. Objektīvas tāpēc, ka tagad, priekšvēlēšanu laikā, ir jau dzirdēts ne mazums populistisku spriedumu. Mani visvairāk neapmierina tas, ka līdz šim NĪN apmēra noteikšanā nav pareizas metodikas. Uzskatu, ka vajadzētu akcentēt jautājumu par vienīgo mājokli. Arī tādā nozīmē, ka būtu jāskatās daudz objektīvāk, jo ir taču milzīga atšķirība, vai vienīgais mājoklis ir pils vai būdiņa. Īpaši vēlos uzsvērt, ka objektīvs skatījums nepieciešams tieši zemes kadastrālās vērtības noteikšanā katrā konkrētā vietā. Kā tagad notiek? Vienā ielas pusē pils, otrā – būdiņa, taču zemes kadastrālā vērtība praktiski neatšķiras. Katrā ziņā tas, kas pašlaik notiek Rīgas Mežaparkā, dod skaidru signālu, ka nepieciešamas pārmaiņas.”

 

Anita Brakovska, Vārkavas novada domes priekšsēdētāja: “Latgalē situācija ir citāda, NĪN ir nesalīdzināmi mazāks. Mēs savā novadā sarkastiski sakām, ka drīz mums šis nodoklis būs nulle, jo nebūs kas dzīvo. Galvenie uzņēmēji ir zemnieki, visus tracina drausmīgais grants ceļu stāvoklis, tas ir prātam neaptverami, kas pie mums notiek. Lai ministri atbrauc un izbauda mūsu ceļus!”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kā sokas ar NĪN atcelšanu ģimenes vienīgajam īpašumam?

  2. NĪN praktiski katru gadu būtiski pieaug, šogad ne, jo sasniedzis pašlaik pieļaujamos griestus. Taču jau tiek drudžaini kalkulēts, kā mainīt normatīvos aktus, lai NĪN varētu vēl vairāk paaugstināt. Cilvēki tiek turēti pastāvīgā stresā, jo maksātspēja ik gadus krītas, taču cenas visam, t.sk. NĪN nodoklis būtiski ceļas. Katru gadu no LV ar vienvirziena biļeti prom dodas daudzi LV iedzīvotāji un vēl aizvien tiek darīts viss, lai tas tā turpinātos. Kāds tur augšā jau ilgstoši zāģē zaru, uz kura pats sēž. Vai tiešām to pašiem ir iespējams neredzēt?!

Franks Gordons: Iegansts raganu medībām (18)Paziņo deviņus paņēmienus, ar kuriem ASV apdraudot Krievijas suverenitāti.
Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Valsts pārvaldē grēkojušie nonāk “Latvijas gāzē”!

Bijusī Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane, kurai šo amatu nācās pamest, jo viņai netika pagarināta pielaide valsts noslēpumam, visticamāk, kļūs par “Latvijas gāzes” topošā meitasuzņēmuma “Gaso” valdes priekšsēdētāju, vēstīja Latvijas Televīzija.

“Latvijas gāzes” padomes priekšsēdētāja vietnieks Juris Savickis stāstīja, ka uz šo amatu esot vairāki kandidāti, bet reālākā esot tieši Pētersone-Godmane. Uzņēmumā “Latvijas gāze” (“LG”) darbu raduši vairāki bijušie politiķi un valsts pārvaldes darbinieki – bijušais premjers Aigars Kalvītis, viņa bijušais padomnieks drošības jautājumos Raimonds Lazdiņš, bijušais ministrs Vinets Veldre, bijušais Saeimas priekšsēdētājs Jānis Straume, bijusī Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane, Tieslietu ministrijas juristes, kuras gatavoja dokumentus par gāzes tirgus atvēršanu Latvijā, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā kādreiz strādājušais Jānis Eisaks, kurš iepriekš iestādē atbildēja par gāzes jautājumiem.

Vai piekrītat apgalvojumam, ka vīriešiem pēc 40 gadiem jālieto steroīdi?
Monika Zīle: Garā mēle un īsās rokas (3)Kuplo ģimeņu ieguvums no demogrāfijas veicināšanai piešķirtajiem miljoniem pagaidām neskaidrs
Draugiem Facebook Twitter Google+