×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
21. marts, 2014
Drukāt

Vienīgais Latvijas resurss – cilvēkkapitāls. “LA” diskusija Talsos (3)

Foto: Ivars BušmanisFoto: Ivars Bušmanis

Ainis Līdums, kurš diskusijā vaicāja: "Kādu ceļu izvēlēties Latvijai – Singapūras, Īrijas vai Izraēles?", tās noslēgumā piegāja pie politiķiem un pieprasīja vēl stingrāku politisku atbalstu Ukrainai. Viņu uzklausa Aija Barča (no labās), Vjačeslavs Dombrovskis un Juris Pūce.

Kopš Krievijas agresijas Ukrainā starptautiskajā darba dalīšanā “Latvijai vairs nav ģeogrāfisku priekšrocību”, šodien pauda partijas “Latvijas attīstībai” valdes loceklis Juris Pūce. Šādi viņš reaģēja “Latvijas Avīzes” Talsos organizētajā diskusijā “Nabadzības mazināšana ar nodokļiem un rēķiniem” uz talsinieka Aiņa Līdakas vaicājumu par Latvijas izaugsmes ceļu pēc notikumiem Ukrainā.

“Var teikt, ka tagad esam sliktā ģeogrāfiskā novietojumā. Novērtējot savas priekšrocības, jāatzīst, ka mums ir palikusi tikai viena. Mums mērķtiecīgi, daudzu gadu garumā jākoncentrējas uz saviem cilvēkiem, kas ir vienīgais resurss. Tāpēc viņu izglītībā, izaugsmē, zināšanās, prasmēs jāiegulda līdzekļi. Tāpēc tagad vairs nebūtu atkārtojams Singapūras attīstības ceļš, bet jāiet līdzīgu ceļu kā Izraēlai, kura kara apstākļos spēja attīstīt augstas tehnoloģijas un zināšanas,” pamatoja Pūce. “Izglītība un zinātne,” viņš uzsvēra.

Viņam piekrita ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (Reformu partija). “Es gribu uzsvērt, ka Singapūras modelis nav piemērots arī tāpēc, ka tas nav īstenojams demokrātijas apstākļos. Man daudz atbilstošāks atdarināšanai Somijas modelis, it īpaši izglītības politikas veiksmes stāstu 30 un 40 gadu laikā. To varam tikai tad, ja strādāsim visi kopā, nevis cīnoties viens ar otru,” savu atziņu viņš pauda arī kā bijušais izglītības ministrs.

Plašāku materiālu par Talsos diskusijā  “Nabadzības mazināšana ar nodokļiem un rēķiniem” pārrunāto lasiet “Latvijas Avīzē” otrdien.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Vai ar pionieriem var būt diskusija?

  2. Kā tai kompānijā iekļuvis korumpētais darbonis Juris Pūce? Vai tad – pēc raksta virsraksta spriežot – mūsu cilvēkresurss ir arī līdz šim sveikā izgājušais bij. valsts sekretārs – mahinators?

  3. Ko tad pucēee tur dara? taču aiztinās no ehonomikas ministrijas.Līdējs…

Draugiem Facebook Twitter Google+