×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
3. aprīlis, 2017
Drukāt

Vienīgo īpašumu no nodokļa neatbrīvos (74)

Ministru prezidents Māris Kučinksis Ministru kabineta sēdes laikā. Foto - LETAMinistru prezidents Māris Kučinksis Ministru kabineta sēdes laikā. Foto - LETA

Ministru kabineta komiteja šodien neatbalstīja nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atcelšanu vienīgajam mājoklim, tā vietā rosinot mazināt kadastrālās vērtības ietekmi uz NĪN aprēķinu.

Valdība šodien uzklausīja Finanšu ministrijas (FM) sagatavoto informatīvo ziņojumu par NĪN atcelšanu vienīgajam īpašumam. FM ieskatā, vienīgā īpašuma atbrīvošana no NĪN nav ekonomiski pamatota. Ministrijā uzskata, ka drīzāk problēmas ar NĪN jārisina, pārskatot kadastrālās vērtības bāzes, par šodien lemto valdībā ziņo aģentūra LETA.

Vai pašvaldība atņem mājas? Rīgā pie parādniekiem sūta tiesu izpildītājus

Finanšu ministrijā (FM) noraida iedzīvotāju prasību neaplikt ar nekustamā īpašuma nodokli vienīgo mājokli. Līdz marta beigām portālā “Manabalss.lv” par šādu ierosinājumu jau bija parakstījušies vairāk nekā 18 000 iedzīvotāju.

Šodien Ministru kabineta komiteja skatīja iesniegto ziņojumu “Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam”, kurā uzskaitīti vairāki iemesli, kāpēc iedzīvotāju prasība būtu noraidāma.

Kaut arī iedzīvotāju paustā prasība ir izteikta skaidri – atbrīvot no nekustamā īpašuma nodokļa vienīgo cilvēkam piederošo mājokli, FM ziņojumā, šķiet, ar gudru ziņu iztirzāts jēdziens nevis “mājoklis”, bet “īpašums”.

Pirmkārt, FM neesot skaidrs, ko uzskatīt par vienīgo vienai personai piederošo īpašumu. Par vienīgo varot uzlūkot arī tādu īpašumu, kurš nav paredzēts dzīvošanai.

Otrkārt, tā kā aptuveni 80% nekustamā īpašuma nodokļa maksātāju pieder tikai viens īpašums, pašvaldībām krasi samazināšoties ienākumi – par vairāk nekā 20 miljoniem eiro gadā.

Treškārt, vienīgā īpašuma atbrīvojuma ieviešana ļaušot lielai daļai īpašnieku izvairīties no pienākuma maksāt nodokli. No vienīgā īpašuma atbrīvojuma turklāt visvairāk iegūšot vērtīgāko īpašumu īpašnieki.

Ceturtkārt, vienīgā īpašuma atbrīvojuma ieviešana radīšot sarežģījumus nodokļa aprēķināšanā un iekasēšanā, pašvaldībām tā prasītu lielus papildu izdevumus.

Piektkārt, nodokļa atbrīvojums nenovērsīšot nodokļa sloga pieaugumu zemei. Kā zināms, iedzīvotāju maksāto nodokļu milzu rēķini ir par zemi, nevis par dzīvokli vai ģimenes privātmāju.

Sestkārt, vienīgā īpašuma atbrīvojums neļaušot gādāt par samērīgu nekustamā īpašuma nodokļa sloga pieaugumu. Kaut arī atzīts, ka nodokļa slogam jābūt samērīgam ar īpašuma vērtību un īpašnieka spēju to samaksāt, netiek runāts par to, kā nekavējoties samazināt šo slogu. Tā vietā piedāvāts līdz 2019. gada 31. decembrim “iesaldēt” īpašumu kadastrālās vērtības, uz kurām balstās nodokļa aprēķini.

Arī otrs ziņojumā minētais priekšlikums – piemērot 10% pieauguma ierobežojumu kadastrālajām vērtībām – vārdos skandinātā samazinājuma vietā būtībā paredz nodokļu sloga pieaugumu. Tiesa, maigāku nekā pašlaik paredzēts Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā, proti, kadastrālās vērtības pievilkt līdz 85% no tirgus vērtībām.

Pievienot komentāru

Komentāri (74)

 1. Ja netiks paartraukts ,,tiesu izpildiitaaju,, LIKUMIIGAIS bandiitisms,iedziivotaaji pashi saaks ar vinjiem izriikoties,kaa ar bandiitiem. LAI NOLAADEETA 4.maija prettautiskaa un ciniskaa ,,LV,, !

 2. Jā, Rotšildmēsli un citi Volstrītas cūku zaglīgie izdalījumi padarījuši Latviju par Visstraujāk pasaulē Izmirstošo Teritoriju.

 3. Nevis shiis ciniskaas un prettautiskaas 4.maija ,,LV,, simtgade buus 2018.gadaa,bet Latvijas Briivvalsts dibinaashanas 100 gadu ATCERE ! 4.maija ,,LV,, iesaakums jau bija ar izteiktu kriminaalu ievirzi…Taapeec esam tur,kur esam… Shii ir bandiitu valstele,kuras bojaaeja jau ir neizbeegama…Kaa tas viss vareeja tik taalu nonaakt ? Mana atbilde ir – NEPROFISIONAALISMS,NEKOMPETENCE un PRAATAM NEAPTVERAMS RIJIIGUMS ! Dziivie piemeeri – Aaboltinjas bezkompleksu nekauniiba ; Straujuma,kuru paklausoties rodas jautaajums,vai vinja ir vismaz vidusskolu beigusi…u.tt….

 4. Arī VID atņem mājas par nenomaksātiem nodokļiem,tiem kas strādā ārzemēs un šeit ir reti.

 5. Latvieši latviešus paši pamazām iznīdē un liek braukt projām ! Bet tie otrie latvieši paši ir vainīgi, jo pazemīgi ļauj tiem pirmajiem to darīt ! Tā kā – nav ko nīdēt ! Esiet paklausīgi jēriņi un trusīši ! Un tad lielie kungi, tautas kalpi, varbūt ļaus jums nobučot viņiem roku ! Ū–ū-ū-ū.

 6. Kā tad tā ? Gribu atvērt citu rakstu – ka,, Pie nekustamo īpašumu parādniekiem Rīgā pašvaldība jau sūta tiesu izpildītājus, bet te atveras cits raksts, ar pilnīgi citu virsrakstu. Ko jūs muļķojat ?

 7. Atkal genocīds pret latviešu tautu. Padomju laikos noņēma īpašumus, drīz jau sāksies tas pats, tikai brīvā Latvijā. Labticīgie Latvijas iedzīvotāji tak pakļausies varai. Diemžēl!

 8. Raudošie komenti netā. Tas arī viss. Pie Saeimas ēkas viss klusu, nav neviena neapmierinātā. Tātad viss kārtībā.

 9. Kurš kliedza-pastalās bet brīvībā….. Drīz atņems arī pastalas,paliks tikai brīvība…..varēsi doties kur gribi,gulēt zem kura krūma kur gribi, nosprākt kur gribi.

 10. Nepilsonis ir nepieskaitāms vai bērns.

  Latvijas pilsonis ir pilngadīgs, 21 gadu vecs, rīcības spējīga persona, kasatbild par savu rīcību!

  Bērns un nepilsonis, vai kā Latvijas laikā rakstīja – sociāli aprūpējamais, var būt Latvijas pavalstnieks, vai kā tagad raksta pie valsts piederīgais, bet pilsonis,, kas nav Latvijas pavalstieks, tas ir bezpavalstnieks, vai arī citas valsts pavalstnieks.

  Piemēram, poļu strādnieki, kas dzīvoja pie saimniekiem laukos bija pilsoņi, bet ne visi bija pavalstnieki, jo bija spēkā Pavalstniecības likums. Kāpēc netiek atjaunots Pavalstniecības Likums?

 11. Ks Rīdzinieki esiet tik stulbi?Rīgā uztaisiet stāvvietu savā mājas pagalmā arī priekš gribētājiem,nauda nāks pa reni un vēl nodoklim sanāks.

  • Visi mašīnas liek uz ielām,neviens tev nebrauks kaut kādā sētā. Arī sētā jābūt dokumentiem kārtībā un tas maksā vairāk kā tu domā-tikai tāpēc…

 12. Igaunijā gan nav jāmaksā par vienigo īpašumu nodoklis un daudzās Eiropas valstīs arī!!!
  Varbūt ar pašu valdību kaut kas ir jāsāk darīt, kas netiek galā ar saviem pienākumiem?

 13. Visvairāk sajūsmina tas, cik fiksi Saeima atsaucīgi noreaģēja uz 200 eksaltētu “dzīvnieku draugu” bļaušanu un, turpretim – cik formāli un noraidoši izturējās pret līdz izmisumam novesto savu ģimenēm paaudzēs piederējušo īpašumu īpašniekiem.

 14. Ko Rīga finanšu pārvalde var melot. Gāju šitam cauri un varu tikai teikt, ka Rīga dara visu , lai ātrāk izsolītu un cilvēkam veidotos lielākas nepatikšanas.
  1. Jau par nelielu parādu tiek atdots tiesu izpildītājam parāda piedziņa.
  2. pamatsumu būtiski sadārdzina arī soda procenti
  3. Ja Esi parādā, nepienākās neviena no atlaidēm ko Rīgas dome te slavina.
  4. Tiesu izpildītāji sumu palielina par vidēji 300 eiro . Tad iedomājieties , cilvēkam ir darbs vidējā alga 500, nodoklis 1000 eiro gadā. Vienā dienā ciolvēkam notiek nepatikšanas, saslimst vai pazaudē darbu. Labi pirmajos 3 mēnešo svēl izvelk, tālāk , ja saslimst ir štruntīgi, jo veidojas parāds. Kuram katastrofāli uzaug %. No 1000 eiro 400 eiro papildu jau ir %, tad , kad atdod tiesu izpildītājam nāk klāt vēl 300-350 , kopā sanāk, ka nu cilvēks jau ir parādā aptuveni 1700, cilvēks vienojas ar tiesu izpildītāju un mēģina maksāt, bet laiks iet ātri, nāk nākošā ceturkšna maksājumi, kurus visus reizē cilvēks nevarēs samaksāt , jo viņam ir jāmaksā grafiks , kur Rīgas dome momentāli nodot jaunizveidoto parādu atkal tiesu piedziņā un summas atkal dubultojas. Jo rezultātā 1.5 gadu kavēts maksājums ar pamatparādu 1500 izaug par 3000 eiro lielu.
  Un pati dome neatlaiž neko, ne soda %, jo izskatās, ka patiesībā kāds no šis shēmas saņem atpakaļ %. Lai īpašums ātrāk nonāk izsolē. Tāpēc saku visiem, ja jūtas strupcēlu , brauciet prom no Latvijas.

 15. Cik var sūdzeties,valsts sabiedrības air Baltic prezidenta Martiņa Gausa alga bija 1,04 mijljoni par 2016 gadu, lūk par ko vajag priecāties, nu var šajā valstī labi nopelnīt strādājot ierēdņu darbu.Vajag strādāt,tad būs labi visiem gan dzimtenei, gan valdībai,gan pašām.

 16. Virs zemes nav taisnības, dūrei tik spēks,
  Kas varmākiem skādi dar, nosaukts tiek grēks,
  Par tiesnešiem. cienīti blēži sēž
  Un “godīgi” ādu nost citiem plēš,
  Un cienīgtēvs, zaglis, teic sprediķus:
  “Tik pacieties, debesīs labāki būs!”

  Virs zemes nav laimes, tik zvēru pulks bļauj,
  Viens otram iz mutes tie kumosu rauj,
  Un priecīgs ikkatris, kad vēders tam pilns,
  Kad bērni ir veseli, dzīvoklis silts.
  Un glaimojot salkušie rakstnieki sauc:
  “Cik praktiska tauta, tai cerību daudz!”

  Jā, cerību gan. Bet nosirmos laiks,
  Vēl redzams būs strādnieku moku pilns vaigs,
  Vēl liekēži slinkos un godīgi krāps,
  Vēl ļaudis pēc debesu valstības slāps,
  Zem kājām varmākas taisnību mīs,
  Par kaujamiem lopiem vēl cilvēkus dzīs,
  Un muļķīgas dzejas vēl dzejnieki kals
  Un vaimanās paši, kad salks tie un sals./Veidenbaums

 17. “No vienīgā īpašuma atbrīvojuma turklāt visvairāk iegūšot vērtīgāko īpašumu īpašnieki.”
  Pilnīgi pareizi ! “Biezajiem” jāmaksā dubultā ! Simbolisks nodoklis jāatstāj pensionāriem, kuru pensijas ir zem ES nabadzības sliekšņa un cilvēkus ar minimālām algām.

 18. Nekāda privātīpašuma Latvijā nemaz nav. Ja tu kādam citam maksā par zemi, ēku, auto, traktoru nodokli, tad tas nav tavs īpašums. Un, ja tu nodokli nemaksā, tad tev tavu zemi, ēku un traktoru atņem. Ja tev kaut ko var atņemt, tad tas nemaz nav tavs.
  Pats galvenais – privātīpašuma neaizskaramības princips tiek totāli ignorēts, nekaunīgi un brutāli visās vietās!
  Bet visi, kas to saprot, visi gudrie valstsvīri un tēmu labi pārzinošie juristi gļēvi klusē!
  Jautājums pamatā vienkāršs – ja tas ir pilsoņa likumīgi iegādāts vai mantots privātīpašums, tad kāpēc jāmaksā kaut kāds NĪ nodoklis, kāpēc var likt soda naudu par zāles garumu pilsoņa īpašumā, krūmu augšanu utt., pie tam, nešķirojot, vai tas ir ceļa, ielas malā, kas ietekmē pilsētas, ciemata “seju”, arī pat dziļā biezoknī esošam tiek piemērots vienāds naudas sods?!
  Ja tas ir patiesībā nomāts valsts jeb pašvaldības īpašums, tad tā arī to jāpasludina, nekrāpjot tautu ar melīgiem, dzīvē neeksitējošiem likumiem un skaistiem nosaukumiem – “privāts īpašums”.

  • Pilnīgi precīzi…. un ko mēs varētu šajā sakarā darīt? Vai atkal krāmēt ceļa somu un aizbraukt, vai tiešām mums latviešiem nav nekādas teikšanas pašiem savā zemē…

   • Nevis tikai iznāk, bet tieši tā arī ir. Ja agrāk vietējā vara un deputāti Augstākajā padomē vismaz formāli saņēma vēlētāju piekrišanu vai arī likumprojekti tika skatīti, tā saucamajās deputātu un vēlētāju sapulcēs, tad tagad – nekā. Bija laiks, kad arī deputātus varēja atsaukt, ja pieļāva kļūdas – tagad ievēlēts, un viss.
    Šobrīd varam balsot tikai ar kājām, aizbraucot. Iedzīvotāju skaits katastrofāli samazinās, ja valdība grib šķiesties ar naudu kā tagad – nodokļi jāceļ, citas izejas nav. Un nevienam nav nekādas daļas kur lai cilvēki ņem naudu lai maksātu. Un tas ir tas visskumjākais, ka valsts aparāts ir tikai tādēļ lai mūs slauktu, bet, nevis, lai valsts savu iespēju robežās organizētu naudas pelnīšanu arī.

 19. Vēl jau velku arklu.... Atbildēt

  Kādās bērēs pavadot nelaiķi , mācītājs teica tādu uzrunu: dievs devis cilvēka mūžu 70 gadus, stipriem 80 ļoti stipriem 90 gadus…

  Es aizdomājos un saskatu ka to arī ir dzirdējuši ierēdņi kas ministrijās sagatavo ari NĪN, jo tas saskan ar aprēķinu ka 70 gados tu būsi visu samaksājis dubultīgi par 105 % vai esi mantojis arklu un zemi vai pats pircis.

  Manuprāt te tiek pārkāptas katra mūsu svētākās tiesības un tiesības uz taisnīgiem nodokļiem…

 20. Valdība ceņšas panākt ,lai tauta sāktu kardināli rīkoties ,lai varētu veikt represijas ,iebiedēt tā jau bailīgos un tiši latviešus .Man ir 99% pārliecība ,ka valdība apzināti lej ūdeni uz Maskavas dzirnavām.
  Viens gudrs kungs pačukstēja:
  Eiropas Padomes Parlamentārā asambleja pieņēma rezolūciju Nr.1096 ‘’Par pasākumiem bijušo komunistisko totalitāro sistēmu demontēšanai’’.
  Rezolūcijas 9.punkts atzinīgi vērtē slepeno dienestu dokumentu publiskošanu un
  11.punkts norāda uz lustrāciju ,kā vienu no iespējamajiem risinājumiem.
  Jau toreiz Parlamentārā asambleja vērsa uzmanību uz to ,ka neveiksmīga varas nomaiņas un pārejas procesa rezultātā demokrātijas vietā valstī valdīs oligarhija ,tiesiskuma vietā korupcija, bet cilvēktiesību vietā-organizētā noziedzība.
  Cik precīzas gan mēdz būt prognozes! Latvija piedzīvo pilnu šo procesu gammu.
  Latvijas valsts stagnē uz kaimiņvalstu fona un Latvija ir vienīgā valsts ES ,kur lustrācija nav veikta. Viss tas ir likumsakarīgi.
  Par to ,ka mierīga līdzās pastāvēšana un sekmīgs pārejas process ir iespējams, nodrošinot taisnīgumu bez atriebības kāres ,skaidri norādīja Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas rezolūcijas 3.punkts.
  Atliek vien brīnīties, kāpēc citkārt tik naskā sekošana Eiropā lemtajam ne tiek pildīta????
  Kādēļ Latvijas valdība nepilda ES pieņemto rezolūciju ????

 21. Ministru prezidentam Māris Kučinksim vajadzētu paskaidrot, kāpēc Ministru kabineta komiteja šodien neatbalstīja nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atcelšanu vienīgajam mājoklim. Kāpēc to varēja izdarīt Igaunijā un Lietuvā, bet Latvijā nevar?

 22. Valdniekiem ir ļoti izdevīgi nezināt, kas ir vienīgais mājoklis, jo tādu, kam dzīvoklis ir vienīgais mājoklis ir vairums Latvijas iedzīvotāju. Ja viņiem atcels NĪN, kur tad ņems naudu savām un savu ierēdņu milzīgajām algām.
  Uzskatu, ka priekšnieku un ierēdņu saskrūvētās algas, salīdzinot ar strādājošo algām, ir pretdabiskas. Tāpat kā absolūti pretdabiskas ir dažu kungu iespējas strādāt (skaitīties) n-tajās darba vietās, komisijās, padomēs, komitejās utt. un katrā saņem lielu atalgojumu. Tas ir klajš nesaimnieciskums un nodokļu maksātāju naudas šķērdēšana (lasi – zagšana), jo nekādu darbu nav iespējams padarīt, strādājot 10 darba vietās vienlaikus. Ikviens darbs prasa gan laiku, gan piepūli, ja vien tas ir darbs, nevis muļķa laišana.

 23. Nelieši
  Gan visi aizbrauks uz Sibīriju!!

 24. Absolūtå augšas pårloecība, ka tauta ir vien cirpjamas aitas. Igaunija un Lietuva var, nepiemērot NĪN vienīgajam mājoklim, tikai Latvija atkal sirgst.ar pollitiķu mazspēju. Naudu valsts var pelnīt arī citos veidos, citas valstis nezin kāpēc to zina. Lai nemitīgi apliktu tautu ar nodokļiem tur pat vidējā izglītība nav vajadzīga.

  • Ja vadītos no veselā saprāta, nevienam no esošās koalīcijas deputātu kandidātiem nākošajās velēšanās nevajadzētu saņemt kaut vienu vēletāju balsi, bet baidos, ka latvietis ir par mīkstu un neizlēmīgu, lai tā izdarītu.

 25. nebeidz pārsteigt Atbildēt

  ciniskā nekaunība un visatļautība, ar kādu valdība rīkojas, sen jau ir pārkāpusi jebkuru saprāta robežu. Ir tikai jautājums, cik tālu vēl var iet un cik ilgi? Domāju, ka tas limits tuvojas, kad nelīdzēs ne patriotisma sļupsti, ne krokodila asaras

 26. Noladetie ZZS-reketieri. Vajadzetu,lai jums pasiem atnem visu,kas ir atnemams.

  • Ne jau velti A. Rubiks teica, ka tais izvešanās noteikti bija ar daļa, kas to pelnījuši.
   Patiesība neapsūbē, to atkārtojot.

 27. Mūsējie kā jau ierasts pa seklo visu iztirzā. Nav jau tā, ka citās valstīs nav nodokļu vienīgajam īpašumam, pārsvarā ir noteiktas platības dzīvošanai, kuras neapliek ar nodokli, par pārējo, kas virs minimuma vai tiek imantota ienākumu gūšanai, maksā nodokli. Bet nevar jau cerēt, ka valdība mazliet vairāk iedziļināsies.

  Iesākumam pietiktu ar normālu, pamatotu īpašumu novērtējumu, ko izmantot par bāzi nodokļa aprēķināšanai, citādi absurda situācija sanāk, ka ja padomju laikos celtai nelielajai dzīvojamajai mājai, blakus uzbūvē pāris ultra super krutas un pārdod, tā becajai mājai, kas iespējams jau ir gandrīz nolietojusies, nodoklītis ir tāds pats kā jaunajām superbūdām. Reaļi to veco būtu ne tuvu pat pārdot nevarētu par kadastrālo vērtību! Varbūt ir vērts ņemt vērā nolietojuma %?

  Šobrīd, piemēram, ir gana daudzi zemes gabali, kas paredzēti apbūvei, kurus notirgot par kadastrālo vērtību nav iespējams. Laukos/piejūras ciemata malā kaimiņos tirgojas vairāki zemes gabali, ko nu jau tirgo par pusi no kadastrālās vērtības un trīs gadu laikā nav bijis iespējams tos notirgot. Lai gan ladastrālajai vērtībai, pēc šodienas apsvērumiem vajadzētu būt vienādai ar tirgus vērtību. Varbūt ierosināt pieņemt likumu, ka ja īpašnieks vēlas pārdod nekustamo īpašumu (zemi/mājas) un nevar atrast tam pircēju pa kadastrālo vērtību, tad pašvladībai/valstij tas jāatpērk par kadastrālo vērtību.

 28. Mūsu komentāri un viedokļi nevienam, no tiem kam būtu jālasa ,neinteresē,jo mēs esam pelēkā masa viņu skatījumā,un sevi viņi ir iecēluši augstmaņu kārtā.Lasot šos atrakstīšanās paskaidrojumus,kas domāti mums,neviļus rodas aizdomas par aprobežotību,tik vienkāršas lietas nevar nodalīt ar likumu,bet ja jāpieņem likums,lai neapdraudētu savu labklājību-tas tiek izdarīts pāris dienās.

 29. MĒS PAŠI IZNICINĀM ŠO VALSTELI KO SAUC PAR LATVIJU JAUNIEŠI BRAUCIET TINATIES PRO NO ŠI MURGA KRIEVU LAIKOS PATIEŠAM BIJA LABAK ES NEKAD NEBUTU GAJIS UZ BARIKADEM ZAGĻI UN PARAZITI MUSU VALDIBA VALSTELE KIRDIK

 30. Ne jau tikai!
  Arī no ceļa nodokļa neatbrīvos / nepieliks to pie bencīna cenas, etc.
  Vārdu sakot, esam Vienotības Latvijā, lasi caurumā, un viss… it kā.

 31. Pētīt Igaunijas un Lietuvas praksi negrib ne FM,ne VM!

  • Lai kaut ko pētītu, vajag smadzenes, kas spēj domāt un analizēt, kā arī mērķi. Kur mūsu valsts pārvaldē tas ir?

 32. Visus īpašumus ko vietējiem atņems varēs iegādāties tie kam naudas vairāk .vai tie būs arī vietējie?

 33. Tajā saucamajā “Krievu laikā” mums piešķīra dzīvokļus . bat Brīvā Latvijā mums tos aņems ,jo vairs nevaram samaksāt par savu dzīvokli.Vai jūs zināt ,kair mājas ar 30000 un lielākiem iedzīvotāju īres parādiem? vai zināt kāpēc? Tagad klāt nāks arī īpašuma nodokļa nemaksātāji .un kur tad visus šos cilvēkus liks? uz ielas vai vagonos? Nacionālā apvienība! kur tad ir jūsu stāja?

  • “…kur tad visus šos cilvēkus liks?”
   Tas tikai retorisks jautājums, šķiet.

   • Krievu laikā dzīvokļus piešķīra krieviem un pietuvinātiem d.. līdējiem! Pārējiem bija jāpērk kaut kas savs vai jāmitinas pažobelēs vai komunalkās.

    • Krievu laikā iestājos darbā, kur kadru daļas pr-niece krievene uzreiz pateica, ka par dzīvokli nemaz nedomājiet!!!!!!!!!!!!!!!! Kaut blakus būvēja lielu 5- stāvu māju…………

 34. No IIN samazināšanas arī visvairāk iegūst tieši lielo ienākumu guvēji! Finanšu ministrija to nav vēl aptvērusi? Un pat no PVN samazināšanas par 1%,ieguvēji bija ne jau trūcīgie! Jo,kā jau NRA publicētajā rakstā”Kariņš: Ar fiskālo efektu nepietiek”bija norādījis Eiroparlamenta deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība),samazinot PVN par vienu procentu,maizes kukulītis lētāks nekļūs!

 35. ubagu.domāšana.lv Atbildēt

  Iet runa par “vienīgo” vai “pirmo/pamata” mājokli? Ja cilvēkam 1 dzīvoklis – nodokli nemaksā. Tiklīdz sakrāj un investē, nopērkot otru izīrēšanai – uzreiz maksā par abiem? Kas tā par ubagu domāšanu un turīgu ļaužu sodīšanu???

 36. 1. FM vajadzētu papētīt Igaunijas un Lietuvas praksi.
  2.Pašvaldības iekasēto nodokli izmanto nesaimnieciski, dažviet arī politisko partiju finansēšanai (slēptā veidā).
  3. Absurda ir kadastrālās vērtības aprēķināšanas metodika.
  4. Varētu noteikt, ka nodokli nemaksā par 30 – 50 m2 uz cilvēku, par pārējo lai maksā, jo, redzot īpašumus Jūrmalā, Mežaparkā, šādu īpašnieku atbrīvošana no maksāšana sbūtu netaisnīga. Tikai pašvaldības nevēlēsies klapatas ar administrēšanu.
  5.Iniciatīvas autoriem vajadzētu pievērst uzmanību jau šodien esošajām nodokļu atlaidēm. Rīgā daudzi seniori nekustamā īpašuma nodokli maksā pilnā apmērā, jo nav informāti par atlaidēm.

 37. Ja tie ierēdņi nevar ,nespēj un ,ja viņiem viss par grūtu ,tad jādzen ārā no siltajām vietiņām un lai iet celt tauitsaimniecību privātajā biznesā! tad zinās ,kā nauda pelnās!
  Manuprāt sakarīgs bija Gerharda kunga piedāvājums: 0,05 eiro par kv.m. zemes + 0,50 eiro par telpu kv.m. + 0,1 % no īpašuma kadastra vērtības. Tad šis nodoklis būtu adekvāts un samaksājams .

 38. Izskatās pēc ru invāzijas, psrs laikos izsūtīja un īpašumus piešķīra ru oficieriem, arī tagad Rīgā tiek viss pārdots tā saucamiem ru “investoriem”.

 39. Jābūt kādai robežai no kā būtu jāmaksā nodoklis.Tagad daudziem par savu uzņēmību var nākties palikt uz ielas vai emigrēt.

 40. IESIM ALAAS DZIIVOT.Jaasaak luukot kuraa pakalnaa ierakties!

 41. Ļoti skumji,ka mūs valdība cenšas izdzīt no mājām un Latvijas pamatiedzīvotājus,kas te ir iesakņojušies,ja nevar citādi,tad ceļot nodokļus par vienīgo mājvietu,kur cilvēks dzīvo…..,tā vairojot bomžus un sējot izmisumu vecos cilvēkos un bezdarbniekos…Uzskatu,ka vainīga vara un likumdevēji.

 42. NU jāsāk vākt tie paraksti vēlreiz. Un šoreiz noteikti būs daudz vairāk. Sniegs atkārtoti iekšā un lai beidzot tie, kuri naudu vairs neuzskata par naudu, jo tās ir atliku likām, kustina savas pēcpuses un šo jomu sakārto. Tas taču ir absurds! Tās vairs nav rūpes par savas valsts pilsoņiem, bet klaji atklāta ņirgāšanās. Un tad vēl te ņaud, ka latvieši neatgriežas…

 43. Kad beidzot FM ,TM,EM ieredni izlasis ligumu ar PTO [zeme un buve ir prece un Valsts nedrigst iejaukties briva tirgus ekonomika.Krivija ,lai neizslegtu no PTO 150 000 vertetajus un inventarizatorus atbrivoja.Kad M.Krievins saka,aizrotejot Kalninu,tad Kucinskis paludza aiziet,jo laikam nav izlasijis ligumu.

 44. Tie sprāguļi rēķina tikai zaudējumus ,bet to ka zem nodokļiem ir reāli cilvēki tas pie dirsas.

  • Un vēl algas saņem no nodokļu maksātāju naudas, padzīt viņus pašus. Mosties Tauta !!!

   • Dārgie LATVIJAS VĒLĒTĀJI! Saeimas Deputātes un Deputāti ir aizmirsuši savu doto zvērastu. Viņi nav nevienu reizi kontrolējuši Latvijas Banka darbību, kas ir autonoma un neatkarīga iestāde un pakļauta tikai Saeimai. Arī Valdības atskaites nav apstiprinājuši.Tas norāda uz Saeimas deputātu bezdarbību, ignoranci un vienaldzību pret notiekošo Latvijā. Valdība aktīvi ceļ sev algas un pavairo ierēdņu skaitu! Lai iegūtu naudu savām vajadzībām, Valdība ņem ārzemēs kredītus! Lai atdotu kredītus, tad jāceļ nodokļi! Drīz mēs varēsim atkal mītiņo pie Saeimas, lai neceļ nodokli vienīgajam kreklam un apavu pārim!
    Katru dienu valsts kase maksā kedītu procentus ap 4 miljoni eiro dienā, tas ir ap 120 miljniem eiro mēnesī! Kā tādu izšķērdību aptuēt? Ir jāmaina Saeima, kas sastāvēs no mūsu pašu izvirzītiem Deputātiem.
    Ņemot vērā pašreizejo situāciju, kad turpinās strauja Latvijas valsts izlaupīšana, zemes iztirgošana ārzemniekiem un nodokļu celšana, aicinam visus partriotus atbalstīt mūsu biedrības centienus palīdzēt atbrīvot Saeimas Deputātus nodotā zvērasta un prasīt atbildību no Valdības ierēdņiem likuma priekšā.
    To varam veikt mēs paši, parakstoties par Saeimas atsaukšanu caur internetu portālā latvija.lv vai pagastā, vai pie notāra ! Par veikto parakstu mūs informējat, jo Parakstu Vākšanas sistēma (PVS) darbojas ar traucējumiem..
    Patiesā cieņā, Rīgā, 2017. gada 2.aprilī. Artūrs Malta. Valdes loceklis. Tālr.: 26347783

 45. Tātad, Finanšu ministrija un Pašvaldību ”asociācija” rīkojas aizdevēju (Starptautiskā Valūtas Fonda, Pasaules Bankas) interesēs. Liela teikšana pār valstiskumu, tautas interesēm, viņiem nav: ko iesaka aizdevēji, to izpilda … vienam atņemts vienīgais īpašums, otram atņemts vienīgais īpašums. Valsts izputina savu pilsoņu labklājību …

 46. Smirdosa valsts, nu jau trakak ka komunistu laikos!!

 47. Vai kāds gaidīja ko citu? 😀 ŠIto esaprot, to nemāk, tas neizdosies 😀 Tad jāiet mājās, ja neko nesaprot 😀 Saprot, kā paņemt, bet kā atvieglot, tas ir Einšteina līmeņa algoritms!

 48. vienotības un naciķu tendenciozs raksts pret Ušakovu, kad likumus pieņem šie nelieši no vienotības

  • Ne jau “nelieši no Vienotības” Rīgā piemēro NĪN tā, lai mērķtiecīgi izdzīvotu no Rīgas latviešus, kas šeit vēl uztur kaut cik latvisku identitāti un kultūrvidi! Rīga’valda Ušakova rasisms pret pamatnāciju!

 49. kur Jūs nelieši bijāt, kad Jūrmalā vecu veču izlika no tīra sakārtota dzīvokļa 90.gados? Zagāt ar repši un godmani?

 50. Savu māju uzcēlu “krievu laikos”. Tie bija laiki, kad veikalos bija grūti pat naglas iegādāties. Ķieģeļi, šīfers,cements un vēl daudz kas cits bija uz sadali. 10 gadu laikā , pats ar savām rokām un savu ne visai izcilo algu uzcēlu māju. Visu iegādājos oficiāli. Nesaprotu, kādi tad mūsu valdībai ir nopelni pie manas vienīgās mājas? Kāpēc no mūsu mazajām pensijām vēl jāatdod par to valstij? Saprotu tā: tas ir tīrais bagātnieku rekets !!!

 51. Atcerieties vēsturi,ko skolā mācīja. Tikai iekarotā,okupētā valstī ir jāmaksā nodevas par savu ,tēvu zemi un mājām.

  • Nu jā .. ,,rekets,, kādam tas ir izdevīgi….

   • Izdevīgi valdībai. SVF ieteica paaugstināt nodokļus- lūk rezultāts.

    • viņi neko nepētīs, viņi neko nedarīs! Viņi tikai turpinās zagt! Zagt uz velna paraušanu – jo, “ja nu es gadījumā rīt vairs netieku pie siles? Man tak vairs neviens neiedos?” VAI NETĀ, kungi zagļi? Bet, galvenais, ka BUMERANGS STRĀDĀ, un kā tas sitīs pa visiem zagļiem – gan ZZS, dan Vienotības, gan Saskaņas, nan visiem citiem “cīnītājiem”par savu kabatu!!!! Veseli rijuši, zagļu kungi un dāmas! Jūsu ģimji spīd no sazagtā “gaismas”!

Draugiem Facebook Twitter Google+