Mobilā versija
-2.9°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
10. maijs, 2016
Drukāt

Vienīgo koncertu Rīgā sniegs pazīstama Barselonas klezmermūzikas grupa

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Mēneša izskaņā, 26. maijā, Kalnciema kvartāla ābeļdārzā skanēs pazīstamās klezmermūzikas grupas “Barcelona Gipsy Klezmer Orchestra” vienīgais koncerts Rīgā, LA.lv pavēstīja kvartāla pārstāve Una Meiberga.

“Barcelona Gipsy Klezmer Orchestra” (BGKO) ir starptautiska mūzikas grupa, kas radījusi lielu interesi par sevi ar lieliskajām programmām ne tikai Spānijā, bet arī daudzās citās Eiropas valstīs. BGKO interpretē tradicionālo Balkānu, čigānu un Austrumeiropas ebreju mūziku orģinālā veidā. Grupas mūziķi ir no Itālijas, Francijas, Serbijas, Spānijas, Ukrainas un Grieķijas, bet apburošā soliste Sandra Sangiao ir kataloniete.

BGKO trīs pastāvēšanas gados ir uzstājušies kopumā vairāk nekā 20 valstīs, un 26. maijā tā viesos Rīgā, Kalnciema kvartālā, lai sniegtu siltu, saulainu un enerģisku koncertu.

Mūsdienīgā, unikālā un īpašā mūzikas skaņa nāk no nenogurstošās un kaislīgās romu un Balkānu mūzikas tradīcijas. Balkānu mūzika uztverama kā mūzikas tradīciju un multietnisku kultūru kopums. Tā pārsniedz ģeogrāfiskās robežas un ir kopta gadsimtiem ilgi, tomēr Latvijā dzirdama salīdzinoši reti.

Pasākuma laikā darbosies dažādas brīvdabas kafejnīcas. Pasākuma norises laiks no plkst. 19 līdz 23, ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

"KZ" jaunā rakstu ciklā apceļos Latvijas bibliotēkas. Pirmā pietura - Pelči2017. gadā "Kultūrzīmes" sāk jaunu rakstu sēriju "Kultūrzīmju literatūras klubs", kuras gaitā plānojam viesoties gan lielās, gan mazās novadu un arī galvaspilsētas bibliotēkās, iepazīstoties ar to darbu, lasītāju interesēm un analizējot kopējo valsts politiku bibliotēku jomā. No savas puses uz bibliotēku arvien centīsimies paņemt līdzi kādu autoru, kam svaigi iznākusi grāmata.
Draugiem Facebook Twitter Google+