Praktiski
Svētki

Vienkāršā elegance pavasarīgās kompozīcijās, kas būs katram pa spēkam0

Foto-Anda Krauze

Pirmās kautrās narcisītes, muskares un samtainie pūpoli ir pavasara vēstneši, kurus izmanto arī Lieldienu kompozīcijās. “Pašlaik dabā viss mostas, un to vēlamies parādīt pavisam vienkāršās, katram pagatavojamās kompozīcijās,” saka SANITA CIPRUSE un EVIJA GRANDSBERGA no ziedu galerijas “Elizete”.

Materiāli – ziedi, māla bļodiņa, parafīns, sizala vai auduma strēmele, stikla vāze, paipalu olas, salmu vainags, PVA līme, floristikas stieple.

Salmu vainagam apkārt liek māla masu, kam pievienota PVA līme, un atstāj nožūt. Dekorē ar muskarēm un citiem pavasara ziediņiem, saknes tiem izmērcē siltā parafīnā, kas veido apvalku un neļauj tām izžūt. Augus piestiprina vainagam ar floristikas stiepli.

Pūpolu vainags pīts no klūgām un sastiprināts ar būvniecības veikalos iegādājamiem savilcējiem, kas darbu ļoti paātrina. Kompozīciju liek uz stikla vāzes, un tā rotās galdu. Stikla vāzē grūbu augsnē iedēsta muskares. Kopskatu papildina svece ar adītu raksta faktūru un paipalu olas.

Ziedi parafīna traukā ir lielisks veids, kā izmantot sveču pārpalikumus. Tos salauž nelielos gabaliņos un izkausē siltā ūdens peldē. Pēc tam ielej atbilstošas formas veidnē, kur ieliek arī stikla ampulas ūdenim. Kad parafīns atdzisis, atliek ampulās ieliet ūdeni un ielikt ziedus.

LA.lv