Mobilā versija
Brīdinājums +8.6°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
26. marts, 2014
Drukāt

Vienkārša jumta siltināšana ar minerālvati

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Bēniņi jāsiltina tik un tā, jo caur slikti siltinātu jumtu māja pazaudē 25 – 30% siltuma. Tāpēc šobrīd vairākums jaunu jumtu tiek siltināti tāpat kā vecie jumti kapitālā remonta laikā.  Šo soli apzinājušies arī Latvijas būvētāji. 2008. gadā jumtu siltināšanai pie mums izmantoja trīs reizes plānāku siltumizolācijas slāni nekā Zviedrijā, bet šodien šī starpība vairs nav tik jūtama. Tiesa, Latvijā jumtus, pēc normatīviem, siltina mazāk nekā Igaunijā un pat Lietuvā – tas nav saprātīgi, jo apkures izdevumi pieaug.

Visbiežāk siltināšanai izmanto mīksto minerālvati, ko Latvijā pārdod “Paroc” vai “Knauf Insulation”. Tradicionāli jumta pīrāga šķērsgriezums izskatās apmēram šādi: segums, gaisa spraugas šķērslatām, latām un elpojošas membrānas, kas nodrošina visa mitruma notecēšanu. Siltinājums sastāv no 150 mm biezas, vertikāli ievietotas ruļļu minerālvates kārtas, kas tiek piegriezta 2 – 3 cm platāka par attālumu starp spārēm. Tas tiek darīts tāpēc, lai minerālvate labi piekļautos visai spārei. Tālāk tiek horizontāli uzsistas 50 mm biezas koka (vai pieskrūvētas metāla) līstes, starp kurām līdzīgā veidā tiek iespiestas minerālvates loksnes. Sagatavoto virsmu nosedz ar tvaika izolāciju. Pie koka latām to stiprina ar skavām, pie metāla konstrukcijām – ar abpusēji līpošo lenti. Atliek tikai piestiprināt rīģipsi, un pamatīgi (200 mm) nosiltināta siena gatava.

Siltināmais materiāls ir lēts, tāpēc pie reizes var ieklāt pāris centimetrus biezāku slāni. Ja ir vēlme jumtu nosiltināt vēl pamatīgāk, atliek tikai 50 mm vietā uzlikt 100 mm siltinājumu. Siltinājums ir viegls, ekonomisks un nekādu lielu slodzi ne jumta konstrukcijām, ne kabatai neuzliek.

Pievienot komentāru

Sējumi šoruden attīstījušies sliktāk; uz augstu graudu ražu nākamgad nevar cerētLatvijā ziemāju sējumi kopumā šoruden ir attīstījušies sliktāk nekā pērn, līdz ar to uz augstu ražu nākamgad nevar cerēt, aģentūrai LETA pastāstīja aptaujātie lauksaimnieku pārstāvji.
Pasaulē
Plāno stingrākas prasības bezdarba pabalsta saņemšanai (15)Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā norisinājās plašas diskusijas par Labklājības ministrijas (LM) sagatavotajiem grozījumiem likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, kas paredz
Draugiem Facebook Twitter Google+