×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
27. augusts, 2012
Drukāt

Vienkārša patiesība par higiēnu

Foto-Stock.xchngFoto-Stock.xchng

“Vai dakterei, nākot uz mājām pie jaundzimušā, pirms bērna apskates jāpalūdz nomazgāt rokas? Kādas higiēnas prasības ārstam ir jāievēro?”
 Valda Iecavā

 

Veselības inspekcijā gan atzīst, ka normatīvajos dokumentos nav precīzi noteikta prasība ārstniecības personai veikt roku dezinfekciju pirms pacienta apskates mājas vizītēs. Tomēr nepieciešamība nomazgāt rokas pirms jaundzimušā apskates mājās ir elementāra higiēnas norma, kas ārstam būtu obligāta! Rokas var nomazgāt ar ūdeni un ziepēm vai izmantot dezinfekcijai paredzētās mitrās salvetes.

Ministru kabineta 2009. gada 20. janvāra noteikumi Nr. 60, kas nosaka obligātās prasības ārstniecības iestādēm, paredz, ka dezinfekcijas un sterilizācijas pasākumi jāveic saskaņā ar ārstniecības iestādes vadītāja apstiprinātajām higiēniskā un pretepidēmiskā režīma prasībām. Šajā dezinfekcijas un sterilizācijas pasākumu plānā ārstniecības iestādes vadītājs var paredzēt obligātus roku dezinfekcijas pasākumus pirms un pēc pacienta apskates mājas vizītēs.

Ārstam ir jābūt saprotamai roku mazgāšanas nozīmei, gan ienākot no āra, gan pēc tualetes lietošanas vai sēžoties pie pusdienu galda. Tāpat – arī veicot jaundzimušā apskati, jo bērniņa imūnsistēma vēl nav nostiprinājusies.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+